Strašidelné Vánoce

Frank Cross není dobrý člověk. Je to bezcharakterní elitář, který nemá rád Vánoce. Vánoční pohoda v něm vyvolává dávivý komplex a představa bodrého Santy Clause se mu hnusí více než modelka s chlupatýma nohama. Je to prostě parchant, který bude muset dojít ke své nápravě. A kdy jindy než o vánocích. Ono totiž na pravdě: "Čím člověk zachází, tím taky schází." něco je. Vítejte tedy ve filmu na téma: Jak parchant díky vánočním duchům k nápravě došel. A nebojte se. I přes zmíněné duchy se nebudete bát, ale bavit. (oficiální text distributora)

Javert

Nic převratného - pouze moderní variace Christmas Carol, kde Ebenezera Scrooge zastupuje Frank Cross v podání Billa Murraye. Ten zahrál skvěle - jako komediálního herce ho mám opravdu rád... Je to příjemná odpočinková komedie, na které mi ale moc vadí ten příšerný kýčovitý závěr. To opravdu nebylo zapotřebí. Nebýt takového endingu, dám 4*. ()

monolog

Bill Murray jako nenávistný, nenáviděný a zahořklý vztekloun v další z mnoha verzí Dickensovy Vánoční koledy. Je zvláštní, že po tolika verzích této novely se tvůrci neustále stejně dokolečka vracejí k zažitému stereotypu setkání bručouna s duchy Vánoc. Vždycky úplně stejně se tito zlí lidé rozbrečí při pohledu na svou krásnou a smutnou minulost, na nepříjemnou přítomnost známých a příbuzných a na svou bolestivou budoucnost. A pak se změní v hodné, lentilky v parku rozdávající lidičky k zulíbání. A tak jediným kladem této komedie je pouze Bill Murray, který do svého zloducha dává v první polovině opravdu všechno. Jenže jakmile se začne měnit, jak už to pak není ten neustále nabručený, osamělý a zahořklý netvor, tak to není ono. Finální rozprava do televize od napraveného té jediné pravdy poznavšího muže je spíš už jen posledním hřebíčkem do rakve. Vtipy nebo humorné scénky mizí už někdy od půlky a když se z Billa stane dobrák, vlastně už pak taky nemá pořádně co hrát a tak se jeho výkonem nechat unášet nemůžete. Tohle je horší verze Dickense a nebýt Billa, byla by to asi jedna z nejhorších (i když, pravda, neviděl jsem všechny). ()

MrPierc

Šéf produkce jedné velké televizní stanice buduje svoji kariéru. Stal se zahořklým, nenáviděným a bez emocí. Zloba a nespokojenost sahá vždy do minulosti daného člověka. Díky třem vánočním duchům si Bill Murray šáhne až na své dno. Probudí v sobě opět dávno ztracenou lidskost a touhu pomáhat. B. Murray a jeho sarkastické poznámky + bezcitné oči vytvořily kamennou bestii par excellence. ()

Han22

Docela s tím filmem mám problém - na jednu stranu je skvělý vtipy sršící vtipem Murray a skvělé fantaskní nápady s cestováním do minulosti, přítomnost i budoucnosti, víla, taxikář i smrtka jsou přímo fantastičtí. Na druhou stranu je to vlastně příšerná sentimentální sračka, kterou bych z principu nejradši dal do odpadu. Nesnáším takový to americký jsou Vánoce, všichni musíte být šťastní, hodní a mít se rádi, všichni se musíte bavit, i když nemáte chuť nebo náladu a závěrečná řeč je něco strašného. Takže celkově docela průměr. ()

hellstruck

Je tolik vánočních filmů, které jsou opravdu překrásné a mají tu nižší hodnocení, než tenhle nesmysl, jemuž vévodí imbecilní humor. A když říkám "humor", jde spíše o opravdu silný eufemismus. Netuším, co tvůrci hulili, ale na tom filmu jednoduše nebylo absolutně nic vtipného a při "údajně komických" scénách přicházely pouze rozpaky. Přitom potenciál by to mělo. Obrovská škoda! ()

• Richard Donner sa objaví na konci filmu ako pracovník v kontrolnej miestnosti. Rovnakú úlohu si zahral aj Donnerov bratranec Steve Kahan. (m.a.t.o.)
  • Sam Kinison bol zvažovaný do úlohy Eliota Loudermilka. Nakoniec ju získal Bobcat Goldthwait, ktorého doporučil Bill Murray. (m.a.t.o.)
  • Pri natáčaní jednej scény chytil ”duch vianočného darčeka” (Carol Kane) Frankovi Crossovi (Bill Murray) peru tak silno až mu ju natrhol. Natáčanie tak bolo na niekoľko dní prerušené. (Raccoon.city)