Americký animovaný sci-fi film je inspirován kresleným komiksem a produkoval ho mnohonásobný držitel ceny Emmy, legendární animátor Bruce Timm. Na světě nejsou jen superhrdinové jako Superman či Batman, ale také Green Latern, Martian Manhunter a Flash. Ti však musejí nejprve překonat strach a vzájemnou podezíravost, aby mohli vytvořit spojenectví proti stvoření tak děsivému, které by nezastavil ani sám Superman. Pokud se jim to nepodaří, celá planeta bude „vyčištěna“ od lidstva. (oficiální text distributora)

liquido26

Naprosto luxusní animák. Perfektní temná atomosféra 50. let, končící válka v Korei, začínající válka ve Vietnamu, Studená válka, hon na komunisty a do toho zabudovaní tradiční oblíbení známí i méně známí komixoví hrdinové - Superman, Batman, Wonder Woman, Flash a další. Děj je skvělý originální a strhující, klidně to mohlo být o dvacet minut delší a rozhodně bych se nenudil. Závěrečný boj s Centrem mi maličko připomněl Den nezávislosti. Trochu škoda, že Batmana nedaboval Kevin Conroy na kterého jsme zvyklí z The Animated Series, ten hlas, který měl mi k němu moc nešel. ()

movieband

Má to dobrou animaci, perfektní soundtrack, sympatické postavy (začínám uznávat Flashe), ale v tom ději sem se občas, díky jeho nakouskovanosti ztrácel. Atmosféra je taky dost hutná. 60. léta v Americe, asi nebyla zrovna ta nejlepší. Američani viděli nepřítele všude, kdo měl na sobě červenou barvu byl komunista. A superhrdinové byly pro Američany nežádoucí. Je to vcelku solidní záležitost a dobré vtažení do světa DC comics. 68% ()

Nin

Tak tohle se opravdu povedlo. Možná jsem tak nadšený i proto, že jsem nečetl původní komiks, a tak jsem si až zde vychutnával plnými doušky všechny ty narážky a jak krásně postavy zapadají do příběhu. Například skvělé odůvodnění, proč Batman, hrozivá postava noci, má pomocníka Robina - po neblahé zkušenosti s vystrašením zachraňovaného dítěte chtěl trochu ubrat na děsivosti a přidat i ten kladný element. To je také vidět na změně jeho kostýmu - nejdřív má hororový ušatý, který byl použit v jeho úplně prvních komiksech na konci 30. let, pak přejde na svůj o něco veselejší, taktéž takto v dalších komiksech změněný. Z narážek na komiks jsem byl také nadšený z využití pravěkého designu bat-letadla. Dále se mi moc líbily ne-dětské scény typu havarující Hal Jordan nebo Martian Manhunter sledující televizi... Přece jen už začátek, ve kterém vypravěč spáchá sebevraždu, naznačuje, že tento animáč rozhodně nebude jenom pro děti :) Pro komiksového fandu je tohle fakt jízda. Co se týče záporů, tak animace mi občas přišla krásná, občas příliš dětská (např. příliš si podobné obličeje). Taky mi třeba neseděl Batmanův dabér. Ale jinak opravdu výborný superhrdinský animovaný film, který mě svou kvalitou příběhu a pečlivosti v dané tématice (DC superhrdinové v 50. letech) neuvěřitelně překvapil. Paráda. (8/10) ()

oveckaoa

Začátek člověka naláká (líbil se mě ten záběr na vývoj zbraní po současnost něco podobné bylo i v Noeovi) , ale pak to jde totálně do kopru. Flashův origin mě vůbec nebere a Martian Manhuntera je zde jen načrtnut. Následně se 3/4 filmu nic neděje, aby se nakonec všichni postavily čemusi. Ten konec to zachránil 40 procent většina postav je tam totálně zbytečných (Wonder Woman a její feministické sračky o tom, že za všechny války můžou muži, Robin, Aquaman). Z těch dílů Ligy Spravedlivých nejslabší počin. ()

Terva

Hlásí se Lois Lane, válka skončila. Docela povedená scéna z leteckou přestřelkou a pak záběr na observatoř Gotham city. Batman je na útěku, Liga vyjímečných je rozpuštěna a Iron man je mrtvej!! Nezáleží kolik dobra vykonáme, lidé se nás hluboko v nitru budou stále bát, bylo řečeno hned na začátku. Projdi peklem a dostaneš se do nebe. Vždy mě překvapuje jak dokážou být všichni jednotní, když jde do tuhého, škoda že je to jen ve filmech a převážně v těch kreslených. A bude zde řečena i legendární Arnoldova věta: Já se vrátím!!! Dobrodružné, hezky kreslené , patriotské, hrdinné..... ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Stana Berkowitze. (Terva)
  • Komiksová předloha v České republice vyšla v rámci DC komiksového kompletu ve dvou knihách, pořadové číslo 48 a 49. (Ratemus)