Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

moviefilm

Geniálny slovenský seriál, bez jedinej chybičky, ktorý má šancu konkurovať aj veľkým americkým sitcomom. A to aj hereckými výkonmi:Csongor Kassai vo vedľajšej úlohe je excelentným stelesnením inteligenta a zároveň truľka, ktorý sa vždy nechá nachytať a šikanovať svojimi kolegami. Ľuboš Kostelný hrá z celého obsadenia najlepšie. Pre túto rolu sa snáď narodil. Tiež Kroner a Krajčiová majú svoj geniálny humor a tak jediný z celého obsadenia, ktorý mi nesedí je Bathyány, ktoý sa narodil pre rolu Tety Márgit a Banána v seriáli Mafstory. Za najlepšiu časť považujem časť, keď došiel ten Američan :-D ()

charmin

Môj najobľubenejsí slovenský seriál,skutočne. Všetkých tých bezduchých Susedov, Kutyilov, Ordinácií, Panelákov predčil s vyyyyysokyýýýýým náskokom tento kúsok. Zápletka nie je samozrejme vždy dokonalá, občas sa pritrafia aj horšie diely, ako v každom seriáli. Keď už však príde ten horší diel, rada sa len tak hodinu pozerám na Ľuboša "Boborovského" Kostelného ( jeden z mojich najobľubenejšich slov. hercov - mladšia generácia ), tupého ale zato vždy hladného Lukáša "Hurku" Latináka, a samozrejme Csongora Kassaia, kt. je pre mňa veľmi výnimočný herec s osobitou charizmou. Mojím prekvapením je Helena Krajčiová, pretože z vyšsie spomínaných seriálov som ju síce veľmi nemusela, ale ako pribrzdená Scarlett v spojení s Boborovského dristami ma častokrát pobaví ;) 90% ()

tommy187

Skvelý slovenský seriál. Úplne dokonalé vtipy, perfektný výkon Kronera, Batthyanyho, Latináka, Kostelného a Krajčivovej. Miňko Demovič sa stal na pár týždňov súčasťou našej obývačky, keď som tento seriál pozeral. Ale aj tak tomu jedna hviezdička chýba, preto, lebo seriál v niektorých častiach nevkusný, a vulgárny - a preto, lebo posledná séria nestala prakticky za nič; ale do úvahy berme prvú sériu, ktorá bola tip-top. ()

lamex

Tento seriál riadne stráca/stratil na kvalite. Na prvých dieloch sa ešte dalo aj zasmiať, ale čím novšie diely výchádzajú tak len horšie. Opakujúci sa Boborovský a ostatní ,,komici,, už asi neboli pre komerčnú TV moc zaujímaví tak pridali Východniara a v najnovších dieloch zdvojili ,,Hurku,, , zmenili mu dialekt a vznikol z toho pekný treťotriedny trapas. 3/10 ()

Prochy38

Na tento seriál kouknu jenom sem-tam na JOJ-ke. Místní hodnocení mě moc nepřekvapuje. Je to typ seriálu, který se Vám buďto fakt líbí, anebo ho nesnášíte... Já jsem z těch, kterým se to líbí a většinou se prochlámu celý díl... 5* nedám, protože nejsem pravidelný divák, to by nebylo fér. Hlavně kočka H. Krajčiová, na tu se fakt dá koukat :) ()

• Keďže počas natáčania oslavoval Csongor Kassai narodeniny, štáb sa mu rozhodol pogratulovať. A to svojským spôsobom. Prerušili skúšku! (R4D0)