Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

HOCKEYKA

Moje hodnotenie platí len do konca štvrtej série.Príchodom Michala Hudáka moje sympatie k seriálu značne poklesli,o novom zložení ani nehovoriac.Série 1 až 4 však považujem za fantastické a dosť často si ich púšťam na zlepšenie nálady.Nerozumiem dosť dobre ostrej slovnej kritike a hodnoteniu niektorých tunajších členov,podľa mňa prirovnávať fantastických komikov Ľuba Kostelného a Lukáša Latináka k ochotníkom je prehnané.Nie každému sa musí páčiť jednoduchý prvoplánový humor,ale znosiť ho za každú cenu pod čiernu zem len preto,že je rýdzo slovenský mi pripadá ako obyčajné ,,rýdzo slovenské"chrapúňstvo. ()

teltri

Je to super, sú to pohoďáci. Vždy ma rozosmejú, a život zrazu nie je taký vážny. Ďakujem priatelia. Budete my chýbať. Najlepšia časť bola keď ich zasypal sneh v zime. Suseda bežná "krásne" zaiskrila ;-) a Miki Hric, je východňar jak Buk .. to stačí. Divím sa nízkym hodnoteniam. Skúste nejaký scénar vymyslieť keď ste takí múdri :-) ()

peetrejr

Na tento slovenský sitcom nie sú dobré ohlasy. Že vraj je amatérsky, sprostý, hlúpy... Istotne to aj tak je. Ale mne sa osobne seriál páči. Z výberu, ktorý na Slovensku máme ako napríklad Oteckovia, Hranica a ďalšie. Tak sú potom Profesionáli zlí? No jedná sa o jeden z tých podarených projektov. Áno máme tu ešte aj Za sklom, ktoré je taktiež podarené. Dobre, je to trochu trápne ale mne sa to celkom páči. Áno je to hlúpučké, mne sa to ale páči. Hej hej, nie je to nejaký zázrak, mne to ale vyčarilo úsmev na tvári a to je mňa dostatočné. ()

moviefilm

Geniálny slovenský seriál, bez jedinej chybičky, ktorý má šancu konkurovať aj veľkým americkým sitcomom. A to aj hereckými výkonmi:Csongor Kassai vo vedľajšej úlohe je excelentným stelesnením inteligenta a zároveň truľka, ktorý sa vždy nechá nachytať a šikanovať svojimi kolegami. Ľuboš Kostelný hrá z celého obsadenia najlepšie. Pre túto rolu sa snáď narodil. Tiež Kroner a Krajčiová majú svoj geniálny humor a tak jediný z celého obsadenia, ktorý mi nesedí je Bathyány, ktoý sa narodil pre rolu Tety Márgit a Banána v seriáli Mafstory. Za najlepšiu časť považujem časť, keď došiel ten Američan :-D ()

BlueNeon81

Dokumentárny seriál o tom, ako z relatívne obstojného námetu tvorcovia z dielu na diel vytvárajú úbohosť a ako relatívne obstojní herci robia zo seba úplnych debilov len tým, že v tej úbohosti hrajú. Každý diel je vlastne prehliadkou dementnosti celého hereckého ansáblu a televízneho štábu. Jedine Csongor Kassai je akousi výnimkou, i keď, povedzme si na rovinu, tiež mi vŕta hlavou, prečo do toho išiel... ()

• V piatej a neskôr aj v ôsmej sérii sa zmenila úvodná znelka a v siedmej interiér vyšetrovne i pracovne. Siedma sezóna taktiež priniesla dve nové postavy. Major Demovič v podaní Anny Šiškovej a Kajlu v podaní Slávky Halčákovej. Na druhej strane, seriál opustila Helena Krajčiová (Balážiková) kvôli natáčaniu seriálu Zita na krku (od r. 2011). (Johnny.ARN)