Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

charmin

Môj najobľubenejsí slovenský seriál,skutočne. Všetkých tých bezduchých Susedov, Kutyilov, Ordinácií, Panelákov predčil s vyyyyysokyýýýýým náskokom tento kúsok. Zápletka nie je samozrejme vždy dokonalá, občas sa pritrafia aj horšie diely, ako v každom seriáli. Keď už však príde ten horší diel, rada sa len tak hodinu pozerám na Ľuboša "Boborovského" Kostelného ( jeden z mojich najobľubenejšich slov. hercov - mladšia generácia ), tupého ale zato vždy hladného Lukáša "Hurku" Latináka, a samozrejme Csongora Kassaia, kt. je pre mňa veľmi výnimočný herec s osobitou charizmou. Mojím prekvapením je Helena Krajčiová, pretože z vyšsie spomínaných seriálov som ju síce veľmi nemusela, ale ako pribrzdená Scarlett v spojení s Boborovského dristami ma častokrát pobaví ;) 90% ()

Marek1991

Ich sme napodobňovali na stužkovej a dopadlo to hrozne, viac sme si to užili, pred stužkovou, keď sme sa učili texty. Niekedy tento seriál vie dobre pobaviť, ale občas je to amatérska úroveň. veľmi vsádza na zveličovanie a preafektovanosť, ksichtenie im však ide. Ako paródia na políciu je to slabé, avšak politicky korektné. ()

Kuker_Benny

Ach jo... Pozvedněte se nad sebe! Je to náhodou úžasný seriál, který s obrovským nadhledem bodá do našich vlastních řad. Vychcaný Miňo, totál dementní poliši, jak to může dopadnout? Tak jak to v normálním životě často dopadá... A tady se nad tím můžu zasmát, v normálním životě je to k breku... A ty nádherné slovenské "špeky" - v češtině by to nikdy tak bohovsky nevyznělo. ()

Scraffy

Nie! Som zástanca toho, že Profesionáli nie sú zlý. Áno, posledné časti boli otras, ale prvšie boli celkom slušné a na slovenskú televízno-seriálovú produkciu dosť dobré. Keď prišiel Miki, tak to dosť spestril a páčilo sa mi to, ale ešte neskôr keď poprichádzali ďalší a ďalší a nakoniec ešte aj Miňo odišiel, tak to išlo dole vodou. Takže hodnotím celkom dobrým priemerom, lebo mám k seriálu vybudovaný vzťah a darilo sa mu dlhú dobu ma baviť. Teraz si to nemám takmer ako pozrieť, kedže už telku nesledujem, ale keď vidím na nete nejakú časť, tak si ju s radosťou pozriem. ()

frolo

Vynikajúci komediálny seriál, kde jedna vtipná hláška a situácia strieda druhú a s trochou nadsázky odzrkadľujú niekedy nie vždy vydarenú prácu slovenských policajtov. Plných 5* dávam predovšetkým za prvé série seriálu, keďže po príchode Michala Hudáka a neskôr odchode Jána Kronera vtipu a invencie ubúda. Spolu zo seriálom Susedia sú resp. boli to jediné dva seriály, ktoré si zaslúžili označenie "komediálny". ()

• Brat Františka Boborovského (Ľuboš Kostelný) sa volá Viktor Boborovský, a v seriáli sa objavil v časti Bomba (8. séria 18. epizóda) a stvárňuje ho Marián Miezga. V epizóde Brat (3. séria 7. epizóda) ale Boborovský tvrdí, že brata nemá. (Jard)
  • Slávka Halčáková sa prvý krát objavila v trinástej epizóde prvej série s názvom "Ferove manželky" ako jedna z jeho manželiek, konkrétne druhá. V siedmej sérii už ale vystupuje ako Miňova (Ján Kroner) barmanka Kajla, čiže úplne iná postava. (Johnny.ARN)