Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Kuker_Benny

Ach jo... Pozvedněte se nad sebe! Je to náhodou úžasný seriál, který s obrovským nadhledem bodá do našich vlastních řad. Vychcaný Miňo, totál dementní poliši, jak to může dopadnout? Tak jak to v normálním životě často dopadá... A tady se nad tím můžu zasmát, v normálním životě je to k breku... A ty nádherné slovenské "špeky" - v češtině by to nikdy tak bohovsky nevyznělo. ()

dmk

Jsem člověk, jenž není schopen do hlubší míry hodnotit herecké výkony(proto do to komentářů nezahrnuji), prostě když jsou dva profesionální herci, tak neřeknu kdo je lepší(samozřejmě lempla bych poznal). No a proč o tom mluvím? Protože herecké výkony zde jsou neuvěřitelné. Já bych to zahrát nedovedl ani v náznaku a mnoho lidí na tom je stejné. Ačkoliv spoustě dílů v podstatě chybí vtipy, dokáže i přesto pobavit a odstrašit chmurné myšlenky. Původně jsem chtěl dát dvě, ale kyž jsem to porovnal s úrovní současných českých sitcomů(spíše sitcomu), rozhodl jsem se jednu přidat. ()

Sofie.com

Podle toho co tady čtu koukám, že na slovensku se to moc nelíbí, ale já si myslím že je to o sto procent lepší než ta naše parodie na srandu! Já se dívám pravidelně a pravidelně umíráme doma smíchy. Luboš Kostelný je prostě geniální s tím svým opakováním, nevím kdo to vymyslel ale je to bomba. Skajka s tou svojí naivitou mě pravidelně dostává a stejně tak ostatní. Jen Miki mi tam trochu neladí, teprve si na něj zvykám, ale hrozně mi vadí že mu vůbec nerozumím co říká, snad se to časem poddá. u mě dobrý! ()

BoPo

Momentálne najlepší slovenský seriál. Ak si neobľúbite Boborovského a jeho neodolateľný šarm, tak už fakt neviem. Ktomu si pripočítajte labužníka Hůrku, podpantofláka Maroška, Miss Scarlet, deb*la Vyšného-Riefenstahla a dostanete fízlov jedna báseň. No a aby toho nebolo málo, tak ako bonus je tu idol všetkých slovenských živnostníkov Miňo Demovič. Seriál časom oživil Miki Hric, čím sa podľa mňa kvalita posunula smerom hore. ()

trinan_kop odpad!

Bolo by to na 1-2 hviezdy, ak by tam nedali Michala Hudáka, v úlohe, ako to povedať, cielene hlúpeho truľka, hovoriaceho nejakým divným nárečím. Ono tvorcovia asi zabudli na to, že nárečím na Slovensku nehovorí nikto pod 70 rokov - normálny ľudia, nech žijú kdekoľvek, či už východ SR, či západ, hovoria po Slovensky, a len veľmi, veľmi mierne použijú nejaké slovíčko odlišné od spisovnej slovenčiny. Ale Hudákova úloha, to je niečo strašné - cielené na spodných 20% divákov, čo sa týka IQ -> seriál s ním prudko klesol. ()

• Natáčanie seriálu muselo byť prerušené pre nepriaznivý zdravotný stav Jána Kronera (Miňo Demovič). (tommy187)
  • V roku 2010 sa opäť prepojili seriály Profesionáli a Mafstory. V 12.časti 4.série sa objavil Peter Sklár v úlohe mafiánskeho bossa Alberta Krasňanského a v 13.časti 8. série Mafstory sa objavila Jana Oľhová v úlohe Ireny Balážikovej. (VasylDeBylak)