Reklama

Reklama

Poltergeist

  • USA Poltergeist (více)
Trailer 2

Legenda hororového žánru Sam Raimi přichází s úplně novým zpracováním klasického příběhu o rodině, jejíž poklidný život se obrátí naruby, když se v jejich domě začnou dít podivné věci. Útoky děsivých bytostí se stále stupňují a rodina musí čelit nejhorší noční můře ve chvíli, kdy zmizí jejich nejmladší dcera. (Forum Film CZ)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (366)

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Tady bydlet nemůžu je tu vysoké napětí, už vidím, jak mi rostou nádory.......... Kouzlem v osmé minutě to začíná. Holky to zatím zvládají, ale s Griffinem to bude horší. CITÁT - Noční světlo!! Noční světlo!!............... Bohužel tyhle situace ve strašidelných domech nechápu a moc je neberu. To bude asi tím, že jsem žil v paneláku v 1+1 a teď žiju v garsonce o 20 metrech čtverečných. Kde by se tu asi vzal duch? CITÁT - Potřebuju nové spodní prádlo, tohle je smutné prádlo.............. Zatím jen jeden člověk z rodiny tvrdí: Musíme pryč. Určitě víte kdo. Nikdo ho však nebere vážně. CITÁT - Vzhůru celou noc...... Tak beru zpět, ani holky se s tím nedokážou poprat a bude to pro ně osudné. Film je plný klišé, a ikdyž trojice vystrašených dětí dokáže vytvořit hustou atmosféru, tady jim to moc nejde. CITÁT - Budeme ve velkým průšvihu........... Tohle není normální strašení, tohle je nasranej poltergeist. Má to pár zajímavostí, jako je třeba natažené lano nebo létající kamera na dronu, ovšem to pro vyvození strašidelné atmosféry prostě nestačí. CITÁT - Mám tu něco na práci........... ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Rodina Bowneových sa nasťahuje do nového domu, dúfajúc v nový začiatok. Všetko prebieha podľa plánu až do momentu kedy začínajú byť svedkami mnoha podivných udalostí. Situácia sa ešte viac zhorší, keď zmizne najmladší potomok z troch detí, malá Madison. Porovnať s originálom nedokážem, lebo som ho pred pár mesiacmi nedokázal dopozerať. Asi pri piatich pokusoch som sedem krát zaspal, a tak v obave, že by som mohol milujúcich fanúšikov tohto "kultového" veľdiela svojim názorom v komentári pobúriť, som ho rovnako zavrhol, ako počas detských liet v škôlke, mliekovú polievku (tá mi inak dodnes naháňa strach!). V prvom rade si treba uvedomiť, že novodobý "Poltergeist" je určený predovšetkým najmenším divákom. Klasického dospeláka vyrastajúceho na Hopkirkovi možno miestami trošku zamrazí, no hororového fanúšika, ktorý týždenne vzhliadne desiatku podobných výtvorov, len z ťažka niečím prekvapí, tobôž vystraší. Natočené je to ale na rozprávku pekne, dokonca zaujalo aj pár originálnych nápadov či atmosférických pasáží. Ja som vzhľadom k tunajšej kritike očakával väčšie sklamanie, a tak len sucho skonštatujem, že keby možno nebolo tých digitálnych efektov, dal by som sa ukecať aj na tri hviezdy. Tak teda dobrú noc, nech Vás blžky štípu celú noc - 50%. ()

Reklama

SeBig 

všechny recenze uživatele

No to jsem se zas posmál trapností..tupá rodina ve stylu step baj step s akorát nesympatickýma držkama a Rokvelem v čele, kterej měl těžce v píči, jelikož věděl, co z tohohle vznikne za výhonek. Nejobyčejnější a stokrát už viděná zápletka, horor možná tak pro 3letý kidos, aby mohli do kina a pak se ve školce vytahovat, že byli na takovýhle šlichtě. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Bezduchý, komerčný remake, jeden z tých (naj)zbytočnejších; až také slabé a povrchné som to naozaj nečakal. A to som pôvodne prerábku kvitoval, pretože minimálne tie staré triky si vylepšenie pýtajú a keby to nahodil do moderného hávu správny tvorca, tak to mohlo byť o niečom inom. Takto je na tom dobrá (resp. znesiteľná) len manželská dvojica Rockwell + DeWitt a občasné vizuálne pojatie – avšak len dovtedy kým ho nezačne kaziť nefunkčné CGI strašenie a až infantilne prehnané farebné stvárnenie. Zvyšok je úplný otras; od hrozných detských nehercov až po rozprávkový dej a trápne rozpadnuté finále. Aj pôvodný "Poltergeist" bol síce komerčný horor pre celú rodinu, no dokázal to vyvážene uhrať, zafungovať a určité kúzlo má ešte dnes. Hooper & Spielberg proste umí, kdežto Kenan leda tak kulové hovno. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|70%| Shlédnuto v kině. Tak co tu máme za horor tentokrát ? Rozhodně je to ten klasický typ novodobých horůrků, jejichž děj se odehrává skoro furt v domě. Dalo by se to přirovnat k Insidiousům, V zajetí démonů, Annabelle atd. Tyhle typy já prostě zbožnuju. Základním aspektem těchto filmů jsou lekačky. I zde byly, když jich nebylo až tak moc a některé byly předvídatelné. No, už je to moc ohrané. Uvědomuji si, že už toho bylo natočeno dost, než aby mě to nějak uchvátilo či překavpilo. No, ale já se prostě bavil, takže s odřenýma ušima jsem nakonec tu nejslabší možnou, 4 hvězdu dal. Záporem byl trochu konec. Tam už se žánr trochu změnil, když to přeženu na fantasy či snad pohádku. Odeklínač zlých démonů – ten mi strašně vadil, prostě to byl blbec.  Ale přesto, technická stránka filmu byla výborná. Dobré efekty, celkem obstojní herci. Žádnou výraznou chybu to nemělo. Hudba byla celkem dobrá. Takže až na finále jsem spokojen. Nadprůměrná zábavička to je. Těším se na další podobný film, a sice: Insidious 3: Počátek. To bude snad ještě lepší. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • Název filmu se objeví až během závěrečných titulků. (noelcoward73)

Související novinky

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (více)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (více)

Reklama

Reklama