Reklama

Reklama

Godzilla

(seriál)
  • USA The Godzilla Power Hour
všechny plakáty

Obsahy(1)

Posádka výzkumné lodi Calico křižuje oceány a na svých cestách za poznáním se setkává nejen s tajemnými přírodními jevy, ale i s nebezpečím v podobě gigantických příšer. Členové výzkumného týmu však na své straně mají velice silného spojence, a to samotného Godzillu, se kterým posádka navázala přátelský vztah poté, co zachránila jeho malého synovce Goodzooku. (fiLLthe3DD)

(více)

Zajímavosti (4)

  • Godzilla je jediným monstrem z původní japonské série, které se v seriálu objevilo. Na ostatní příšery neposkytla společnost Toho autorská práva. (fiLLthe3DD)
  • V 90. letech byl seriál reprízován na Cartoon Network – v té době nebyly původní filmy s Godzillou mimo Japonsko příliš známé, a tak se řada diváků o existenci tohoto monstra dozvěděla právě až díky vysílání tohoto animáku (stanice CN měla relativně široké pokrytí signálu). (fiLLthe3DD)
  • Kvůli problémům s autorskými právy nemohl být v seriálu použit ikonický řev Godzilly. (fiLLthe3DD)
  • Joseph Barbera chtěl seriál pojmout jako přímé pokračování japonských filmů s Godzillou. To by ale znamenalo, že by např. postavy disponovaly střelnými zbraněmi a scény s Kaiju monstry by zahrnovaly destrukci měst – ukázat něco takového v animovaném dětském pořadu by ovšem bylo dle tehdejší cenzury nepřípustné, tudíž Barbera musel celý koncept pozměnit. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama