Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ellysium

Když jsem zhlédl tento film,začal jsem pochybovat o Singhově zdravém rozumu.Řezník Hyperion,kterému nebylo nic svaté,mi připomínal spíš boha,než mladíček Zeus,který chudák nemohl potrestat Hyperiona hned z Olympu,ale musel si to jít osobně vyřídit až s Titány.Výborný byl Poseidon,který vyvolal v oceáně "výbuch jaderné hlavice" a všichni žoldáci skončili v moři,ale Theseus nikoliv.Moudrá vědma samozřejmě s radostí přišla o panenství při první příležitosti a zbavila se tak vizí budoucnosti.Po Clash of Titans nás zřejmě čekají další řecké báje na bázi moderních (d)efektů,za které budeme zřejmě vděčit americkému filmovému prů(ser)myslu.Tři hvězdy jen za Athénu...Holka byla šikovná..:-)))) ()

Akrub

Pěkná zážitková záležitost...nicméně člověk nesmí moc řešit děj, to by šly hvězdy dolů, ale jako oddechovka fakt pěkný:) ()

mujotec

Je to katastrofa, blbost a hovadina. Jedna hvězda pouze za vizuální stránku, o nic jiného ve filmu nejde. Tarsem Singh vykradl co mohl včetně sebe sama. Má to podobný "obsah" jako filmy od Zdeňka Trošky, jen je to patřičně nabubřelejší. Snad si dvojku odpustí a dají peníze třeba na humanitární pomoc. ()

pirate

Trochu v něčem podobné Titánům, docela záživné, efekty jsou dobré, akce (souboje s meči) také za něco stojí (sem tam slušná řežba) a celkem je to běžný film, který až tak moc nepřekvapí, nedá nějak extra tak moc nového, akorát samozřejmě technologie natáčení dnešní doby je tam hezky vidět, jinak ok. Jen ten finální souboj bohů, jak měli na sobě ty (zlaté) obleky mě přišlo umělé. Klidně se na to koukněte, není to však podle mě nic světoborného, avšak určitě se něco z toho uplatní. 65 a možná i 70%. A ve hvězdách tak ty tři a půl. ()

Mozi

Podle mě ještě horší než Souboj Titánů(2010),který měl alespoň trochu zajímavý děj a hezkou výpravu.Myslím si,že filmy s tématikou starých řeckých bájí by si zasloužily více úcty.Nechci být chytrolín a v roli diváka odsuzovat to s čím si spousty lidí dalo mnoho práce,ale dobrý film je ten na který se po čase podívám znovu.Tohle je typická jednorázovka,podívat se a zapomenout. ()

Tomulka

Zbytečně brutální, velmi skoupé na efektní scény a bohové jsou dost slaboučcí, když neberu v potaz jejich boj s titány. No je to zase trošku jiný pohled na Řecko a jeho mytologii. Tento pohled mi blízký sice není, ale musím konstatovat, že celkový dojem film udělal slušný. Hlavně mně velmi příjemně překvapil Henry Cavill. Zahrál slušně snad se mu ještě lépe povede Man of Steel. Mickey Rourke jako brutální král podal standardní výkon, prostě role pro něj napsaná. ()

fruitixx

Film, který mě nadchnul první větou a pak ještě pár dalšími. Jakmile se ale začal rozbalovat děj, tak se bohužel nadšení postupně vytrácelo. Film se sice tvářící ze začátku pár hláškami moudře, ale jinak je naprosto stupidní. >>> Hlavní hrdina chce zachránit matku, pobije cca deset vojáků z 50ti, ach ta odvaha - samozřejmě to nezvládne. Matku zabijí a hrdina, musí samozřejmě zůstat živý. Ok budiž, ale pak se ocitne ve "vězení", kde to vypadá jako v lázních! Říjkají tomu napajedlo, asi tam v počítačích neuměli udělat vězení...nebo co. Pak tam příjdou ještě k tomu nějaké sudičky a pak už to jde takovými momenty pořád více skopce..ani jsem to neměl sílu dokoukat...takové slepovačky. Navíc to, co je asi moderní s tou počítačovou grafikou, mi příjde naprosto nekoukatelné. Nějak jsem to prostě vůbec nepobral, nevěděl jsem jestli se tomu mám smát, nebo při té ponuré atmosféře brečet...prostě moc plastové... Nerozbitné skleničky od soudruhů z NDR u mě nejsou prostě populární. :-/ ()

zurivymlok

V mnoha ohledech nedotažené, ale ve všech ohledech lepší jak Souboj titánů (2010), resp. Hněv titánů; i tak by se dal shrnout tento film. Ale popořádku. Herci jsou vesměs zdařile obsazeni, ale Freida Pinto mě opravdu zatím nepřesvědčila, že umí hrát a někteří jsou občas méně výrazní, než by měli být. Na druhé straně, Mickey Rourke si svou roli užívá a opravdu mu sedne. Příběh je velmi jednoduchý; to však nevadí – proč to také komplikovat. Bohužel kdyby i scénárista zapojil trochu fantasie, mohl film posunout ještě o kus dál. Scénář jako takový k tomuto filmu dobře sedí; není žádným intelektuálním skvostem, ale také se vyvaroval stupidit. Bohužel stejně jako v Souboji Titánů a Hněvu Titánů i zde se s žádnou z postav neztotožníte; emoce tak nefungují a ve výsledku dostáváte jen efektní podívanou. Obraz kopíruje „třístovku“, ale barvy jsou už natolik mimo realitu, že to člověku připadá jako by sledoval nějaký mrtvý svět; snaha o efektní vizuál je v pořádku, pokud slouží účelu – tj., vytvoření atmosféry. V tomto ohledu zůstal Singh daleko za Snyderem a ještě mnohem dál na Ridley Scottem, jehož cit pro obraz je jedinečný. Velkým kladem je vykreslení božstva včetně způsobu i formy zapojení do bitev. Ze začátku jsem byl přesvědčen, že dám čtyři hvězdy, ale nemohu, protože – za prvé – jsem se místy hodně nudil a – za druhé – vadí mi, že film, ač ukazuje místy nesmírnou brutalitu, je emočně naprosto prázdný. ()

Tozmi

Válka bohů mě ani nezklamala a ani nepřekvapila. Za finální boj dávám body na víc a jinak nic moc. 3 Hvězdy nevím co dodat. ()

Stealler

Film od tvorcov filmu 300? No kto by to bol čakal ak videl záverečnú scénu boju v tunely. Ale popravde, vtip opakovaný 2x už nie je vtipný a aj scéna videné v oveľa lepšie natočenom filme nie je dychberúca. Vlastne je dosť nudná. To čo čakáte od začiatku, veľkého finále boju medzi bohmi a Titánmi sa nedočkáte. Nie že by na boj nedošlo, ale výsledná zlátanina nedosiahla ani po členky mojim predstavám a očakávaniam. Navyše krvavé efekty boli verne spravené asi ako kečup k hranolkám vo fastfoode. Zeus by sa mohol zmilovať nad heretickým Holywoodom a konečne poslať na zem poriadny snímok z obdobia aniticko-mytologického. Alebo si budeme musieť počkať až na príchod Titánov? ()

ktulinka

WTF?! Zajímalo by mě, kdyby Theseus nebo cosi a Zeus a zbytek té jejich sebranky vypadali jak z Fimfára, jestli by se hodnocení filmu vyšplhalo aspon na 40%. Zeus a spol. měli předvádět spodní prádlo nebo to zkusit na Muže roku, byla by to lepší podívaná než tohle. ()

Majklkm

Je vidět že Řecká krize není jen problémem současnosti:)) Jinak celkem solidní pokoukáníčko, ikdyž bohové zde spolu bojují asi jen poslední půlhodinu, když ví, že jim teče do bot. Přesnější název by byl Ignorace Bohů... ()

Alekks80

I když se oprostím od toho, že takhle zkurvit řeckou mytologii se američanům nepovedlo ani v Tróji, tak není moc co chválit. Dialogy jsou slabý, postavy až na Rourka nemastný neslaný (u některejch absolutně nechápu, proč tam byly, například ten zrádce) a celkově je to dost nuda. Stačí snad říct, že když jsem to musel po hodině vypnout, tak mi trvalo asi 2 týdny, než jsem to dokoukal (ne z nedostatku času). Vizuálně je to ovšem zdařilý, hudba se taky celkem povedla, no a Freida Pinto je prostě k sežrání (i když je tam asi taky jen proto, aby Théseus vypadal míň jako homokláda). ()

AlohaAnty

Libovej filmek. S mnoha boji a krví. Očekával jsem od toho méně ale mile mě to překvapilo. Mickey Rourke je povedenej záporák a za něho dávám 4 Hvězdy. ()

mine.slayer

Nic jsme nečekal v podstatě jsem na to narazil uplně náhodou, no a? Dobrý film na solidní pokoukání Mickey Rourke v roli hlavního padoucha nedostižitelný!! ()

Butch71

Válka Bohů vypadá vizuálně velmi dobře, hra se světlem a s tmou je zvládnutá na 1, ale tím bohužel můj výčet pozitiv končí. Film mi místy připomíná spíše parodii. Když jsem viděl skupinku hledající luk, představil jsem si Froda, Sama a Gluma pobíhající v antickém Řecku namísto v Mordoru.:-) Bohové na mě vizuálně působí jako herci vytržení z nějaké xxx parodie a Titáni vypadají zase jako hyperaktivní skřetové odkudsi z Polynésie. Když pak člověk vidí tyto dvě skupiny, jak se na závěr filmu krvavě řežou, působí scéna spíše úsměvně nežli obdivuhodně. A co se týče Thesea (Henry Cavill), tak ten se svou vypracovanou figurou možná nenechá jedny kalhotky (možná i boxerky) nasuchu, ale na mě působil doslova idiotsky. Alespoň Mickey Rourke svým temným Hyperionem pozvedl herecké výkony v tomto filmu o něco výš. Válce Bohů se povedlo to, co už nějakou dobu žádnému filmu, a to že jsem se u něj opravdu nudil. ()

Pythonator

Příliš divadelní a příliš homosexuální. Za celý film jsem neviděl kozy (jen jeden pěkný zadeček), zato polonahých mužských modelů zde bylo víc než dost. V tomto směru to při srovnání se skvělou 300 naprosto selhává. Ovšem při porovnávání s 300 to selhává naprosto ve všech směrech, ale to se nejspíš dalo čekat. Přesto je to velký filmový zážitek a kdyby antické božstvo nepůsobilo jako gang pozlaceným buzíků, kdyby chlapi vypadali jako chlapi a ne jako figurky od Mattela (to se netýká skvělého Rourka), kdyby byly vidět nějaké kozy a kdyby se tvůrci drželi aspoň trošku řecké mytologie, tak potom bych bez váhání vytasil pět hvězd. Bylo to působivé, ale ne perfektní. Nejsilnější stránkou filmu je způsob nasnímání a nasvícení scén. Šíleně kontrastní obrazy jsou uměleckým zážitkem pro člověka, který si libuje v černé barvě na kvalitní plazmové televizi. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?