Reklama

Reklama

Zákon gangu

(seriál)
  • USA Sons of Anarchy (více)
Rozhovor 3 - Charlie Hunnam, Katey Sagal
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvůrci:

Kurt Sutter

Hrají:

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(92)

Obsahy(1)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

(více)

Videa (12)

Rozhovor 3 - Charlie Hunnam, Katey Sagal

Recenze (284)

H34D 

všechny recenze uživatele

Synové anarchie - nedoceněný a mnohými dokonce nepochopený seriál, který naprosto dokonale a v celé své šíři vykresluje život motorkářského gangu, potažmo celé bikerské subkultury. Kurt Sutter ukázal svůj um v psaní kvalitních krimi zápletek již v policejní "dvojce" The Shieldu (jedničkou zůstane navždy The Wire) a zde ještě přitvrdil! Seriál jede téměř v každém díle na plný plyn, míra napětí je vysoká a postavy si nestačí vydechnout, neboť je na každém rohu čeká další pořádný průser, či kmotrovská odplata za jejich předchozí odplatu... I pokud vás motorkářská tématika nezajímá, Sons of Anarchy jsou pořád výborně napsaná a perfektně funkční gangsterka s charismatickými postavami (božský Opie)! Úžasná přidaná hodnota pak přichází v onom vykreslení subkultury MC. Scházet se s "bratry" ve stylové klubovně, mít na rameni vytetovanou drsnou lebku, vzbouzet respekt pouhým pohledem ze sedla blyštivého Harleye, to jest undergroundová verze Amerického snu. Ona některými zesměšňovaná drsnost zde rozhodně není sebeparodická a vlastně ani tolik nadsazená. Samozřejmě, aby seriál fungoval jako zábavná TV show, je třeba občas vybočit z mezí realističnosti, což se projevuje zejména na častých přestřelkách, do kterých se MC určitě běžně nepouští, ale jinak je ta pravá esence subkultury MC vystihnuta perfektně. členové se vnímají za bratry, nasazují za sebe život, nerespektují autority, ale mají vlastní morální pravidla. Má to své kouzlo - nemusíte se s ním stotožňovat, nemusíte chtít žít "jako oni", ale to vůbec neznamená, že vás to nebude bavit prožívat skrz obrazovku. 9/10 ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Rozoberať príbeh, a polemizovať o čom celý seriál bol, nemá význam. Teda pre mňa. Ja som to všetko brala tak, ako to prichádzalo. Raz ma to bavilo, inokedy som sa nestačila čudovať, čo za somarinu pozerám, ale je pravda, že som sa k pozeraniu nemusela nútiť. Rozjazd to má trošku pomalší, potom si chvíľu treba zvykať na neskutočne namachrovaných majstrov sveta na motorkách, ktorí môžu asi všetko. No a keď si zvyknete, tak vám možno niektorí aj k srdcu prirastú. Úroveň seriálu je ako sínusoida, raz je príbeh zaujímavý, inokedy sa zdá, že tvorcovia varili z vody, posledná séria je už ale úplne na hrane a záverečnú umeleckú bodku za seriálom tam ani nemali dávať ... a vôbec, dobrovoľne priznávam, že tento seriál by som nikdy nepozerala, keby v ňom nehral fešák Charlie, ktorý v posledných dieloch hral úplne parádne. Štvrtá hviezda za neho. Hudbu to malo výbornú, a tu aspoň jeden song ... https://www.youtube.com/watch?v=XF-qH7G9ACI ()

Reklama

KlonyIlony 

všechny recenze uživatele

Holky, milfky, mašiny, záplaty na džíny, citliví machové, kterým nikdy nenaroste pivní pupek, i kdyby chlastali sebevíc, a kteří jakožto gang překupníků zbraní dávající na držku Mexičanům a vařičům pika nevytáčí průměrného amerického patriota, který se připravuje na kolaps civilizace skupováním konzerv s fazolema a munice.____ Seriál sice má plnohodnotné postavy a zápletky, ale bohužel je od začátku plytký, místy až trapný. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Zhrniem 1 sériu týchto dosť netradičných synov anarchie... v prvom rade vyzerá to miestami dosť lacne, avšak to mi nevadilo, pretože ako vravím miestami... taktiež som sa párkrát zasmial nad scénarom, ktorý možno ešte nie je tak jasný v prvej sérií, takže stým ešte počkam... inak čo k tomu, motorkársky gang, ktorý funguje ako jedna veľká "rodina" (niečo na spôsob Kmotra)... po 1 sérií som ešte nespozoroval závislosť, takže je to povedzme v štádiu... celkom sa teším na pokračovanie, zatiaľ 7/10... takže po vzhliadnuti doposiaľ vydaných dielov (1.2 séria) konštatujem že 1. séria je vážne len rozjazd a čo sa týka tej druhej ide o Sons of Anarchy so všetkým čo k tomu patrí. To čo nefungovalo v prologu, tuna dokonale rezonuje a stáva sa z toho závislosť... 8/10 ()

Gee.Rocks 

všechny recenze uživatele

Sons of Anarchy je skvělý seriál. Pokud vás zrovna někdo nebo něco strašně štve, tak si pusťte SoA. Nálož násilí a spád života podle zákonů gangu je přesně ta dávka satisfakce, kterou v naštvání potřebuju. Charlie Hunnam je perfektní. Katey Sagal se naprosto vymanila ze škatulky Peggy Bundové a hraje perfektní motorkářskou matku, která má v hlavě naprosto srovnané své hodnoty. Ví, za co bojuje a především tuhle ženskou by chtěl mít snad každý člověk doma (ať už jako manželku nebo matku). Gemma (K. Sagal) je totiž esencí přímosti, rozhodnosti a jasných cílů, kdo potřebuje, tomu pomůže. SoA je rozhodně výborný seriál. Tak abych už měla našetřeno na toho Harleye! ()

Galerie (2 445)

Zajímavosti (77)

  • Agentury jako jsou ATF a RICO jsou skutečné. V minulosti vyšetřovali i slavný motorkářský klub Hells Angels. (Chibs)
  • Je možné všimnout si, že název každé pobočky gangu začíná písmeny "Sam". Jsou jimi Samcto, Sambel a Samtaz. (Chibs)
  • V klubovně na zdi, kde visí portréty členů klubu při zatčení, je taky pravá fotka Sonnyho Bargera z jeho zatčení. Jedné se o druhou zprava v předposlední řadě. (Chibs)

Související novinky

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (více)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

Reklama

Reklama