Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

Frajer42 odpad!

Totální hovadina. Něco tak amatérského jsem opravdu už dlouho neviděl. Divím se, že za názvem filmu v závorce nestojí amatérský film, protože ho tento paskvil po všech stránkách připomínal. Film je opravdu neskutečně slabý. Ačkoliv je hrozně krátký, tak se strašně táhne. Celý děj je vystaven na totálních minidebilitách, které dohromady tvoří jednu monstrózní debilitu. Příběh totálně hloupý. Přišlo mi, že se snažil hrát si na něco na co ani ve skrytu duše neměl. Místo herců zde hrála banda kriplů, takže po této stránce si divák taky nepřišel na své. Zkrátka film splňuje všechny aspekty, které by správný odpad měl mít. A taky že je má. ()

tron

„Všetko na jeden záber.“ Nedokážem dať 4*, ale zbabelo priznám, že ak by sa jednalo o nezávislý horor od neznámych tvorcov (a nie od producenta Smrtonosnej zbrane 4), asi by som hovoril o udalosti roku. Takto je to „len“ drsný atmosférický krvák kombinujúci to naj zo slasheru, hixploitation a „dokumentárnych hororov“. Podtrhuje to dobré herecké obsadenie (okrem diabolsky blonďavej Sophie Monk satansky uvoľnený William Sadler ako esencia najzvrhlejších hororových režisérov). Znepokojivé a diabolské. V tradícii najlepších (prvých) filmov Roba Zombieho. ()

S.Quentin QUALE

Co za 2k jistojistě fanoušků hororu tohle hodnotilo? 51%? WTF? Hixploitationu, který si sice nekrytě půjčuje z TCM, ale má i zábávný a propracovaný scénář, je prolitý krví, má stylového zabijáka, dám bez problémů 4*. Konec už trošku přepálenej, ale jinak jsem se bavil moc dobře a lituju, že mě hodnocení zdejších expertů odrazovalo tak dlouho. 75% vylíté krve... ()

ancientone

Zachytávanie zvukov zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov znie dopadá príliš hlucho a suchupárne - vykrádačka ulepená od smiešneho scenáru, ktorý sa bude možno niekomu zdať originálny, podkopnutá vrcholne nesympatickými postavami, enormne grotesknou postavou vraha a evokácia ducha starých gore/slasher snímkov tristne stroskotáva na dezolátnom bode. HILLS RUN RED odkaz filmov ako TEXAS CHAIN SAW MASSACRE, DELIVERANCE alebo HILLS HAVE EYES svojou neschopnosťou v nepotrebnej "exhumácii" (odkaz stále pretrváva, čo je hlavným bodom úrazu týchto "exhumátorov") nechcene opľúva. ()

Kudly4

Hory zalité krví, méně známý, za to ale slušný a poctivě natočený Slasher. Poprvé jsem ho viděl hodně let nazpátek (Hodnocení z té doby 5*) a už jsem si ho vůbec nepamatoval, takže jsem rád, že jsem si to mohl připomenout, určitě v lepší kvalitě než tenkrát. Líbilo se mi to i dnes, vůbec nic tomu nechybělo, příběh klasický, herci v pohodě, hlavně blonďatá číča Sophie Monk, která je tu kurevsky sexy a je tu více nahatá než oblečená, Gore taky povedený (hlavně prostřihy z filmu). Za mě, je to stále fajn i na dnešní dobu a divím se, že ještě nebylo natočený pokračování, protože závěr si o to vyloženě říká (potitulková scéna). Na 5* to asi určitě není, ale slabší čtyrku dám a klidně si to za pár let zopakuji znovu. ()

• Natáčelo se v Bulharsku. (M.B)
  • Natočení filmu trvalo 2 roky. (Cheeker)
  • Ve scéně, kde jsou naši hrdinové v kině si lze povšimnout plakátů, které odkazují na jiném hororové snímky, například Strach.com (2002) nebo Kruh (2002). (ČSFD)