Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se chudý pobožný zaměstnanec pohřebního ústavu Jackson (Forest Whitaker) seznámí na plese svého podniku se svůdnou Imabelle (Robin Givens), problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Imabelle je totiž zrovna na útěku před šéfem zabijáckého gangu Slimem (Badja Djola) a jako věno si s sebou přibalila ukradený kufr plný zlata. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Jméno Bill Duke v kolonce režie mě dost překvapilo. Znám ho pouze jako představitele různejch záporáků v převážně Béčkovejch filmech a netušil jsem, že taky někdy něco režíroval. Poprask v Harlemu jsem si pustil s tim, že jsem vůbec nevěděl, co mam od toho čekat. V podstatě je to taková ohraná pohádka o tom, jak se jeden naprostej lůzr a trouba úplně změní a přijde tak nakonec ke štěstí. Námět teda neni zrovna moc originální, ale je to nacpaný nejrůznějšíma hláškama a spoustou násilí a mrtvol. Pokud máte rádi humor ve stylu, že někdo někomu chrstne do xichtu kyselinu a dotyčnej okolo sebe začne střílet na všechny strany a jako bonus sám sebe ještě střelí do nohy, tak vás film asi pobaví. Pokud tohle prvoplánový násilí a zabijení nemáte rádi, tak vám to moc nedoporučuju. Počet mrtvol ve filmu je opravdu úctyhodnej. Měl jsem pocit, že tam snad umřeli úplně všichni kromě Foresta Whitakera a Robin Givens. Celkově to je taková docela zábavná pitomost na jedno zkouknutí. Ale je nutný to brát s velkym nadlhedem. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

"Kdo je to na tom obrazu na zdi?"_ "To je Ježíš."_ "Ježíše znám, já myslím toho druhýho chlapa?"_ "To je jeho matka."___ "Dej mi to tam, zlato."__ "Kdykoliv, kdekoliv, jakkoli."____ "Co vy kreténi, nemáte cigáro?"_ "Ne, nemáme cigáro"____ ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Taká zvláštna gangsterka odohrávajúca sa v Harleme v 50tych rokoch minulého storočia plná rôznych väčších a menších podvodníkov, ktorí sa snažia vzájomne okabátiť a získať kufor plný zlata. No a v hlavnej úlohe je Forest Whitaker, ktorý ako jediný nepoškvrnený a totálne naivný hrdina sa snaží pomôcť zvodnej žene, ktorá stojí za tým všetkým. Hlavným problémom filmu je štýl filmu. Nie je to ani dosť komediálne (aj keď running joke s obrazmi Ježiša a matky hlavného hrdinu je tak mimo, že pri treťom, štvrtom a ďalšom zopakovaní som sa už zasmial) a ani príliš napínavé, keďže tu žiadna postava nemá žiadny prepracovaný plán a je to skôr sled epizódiek, ktoré sa nakoniec nejak vyvŕbia. Film je miestami celkom dosť drsný. Okrem mnohých povedomých ksichtov som si užíval hlavne totálne sexy Robin Givens. Whitaker ma v úlohe naivky skôr iritoval. Takže celkovo to je taká zvláštna gangsterská komédia na jedno pozretie. 5/10. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se od 23. dubna do 24. června 1990 v Cincinnati (Ohio, USA). (BMW12)

Reklama

Reklama