Merlin

• Velká Británie Merlin
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie, (2008–2012), 49 h 37 min (Minutáž: 44–50 min)

John Hurt, Colin Morgan, Bradley James, Richard Wilson, Angel Coulby, Katie McGrath, Anthony Head, Rupert Young, Eoin Macken, Tom Hopper, Tomiwa Edun (více)

Merlin je mladý kúzelník s mimoriadnym nadaním, ktorý príde do kráľovstva Kamelotu a ostane pôsobiť u dvorného lekára Gaiusa. Zistí, že kráľ Kamelotu, Uther Pendragon, pred dvadsiatimi rokmi zakázal akékoľvek kúzla i mágiu a posledného draka uväznil do jaskyne pod kráľovstvom. Merlina zláka neznámy hlas za ktorým sa vydá do jaskyne pod Kamelotom. Stretne tam draka, ktorý mu povie, že má dôležitú úlohu:  chrániť Utherovho syna Artuša, ktorý raz zjednotí krajinu Albionu. Keď sa Merlin stretne s Artušom, nepadnú si na prvý pohľad veľmi do oka, ale po tom, ako Merlin zachráni Artušov život, stane sa jeho sluhom. Keďže sú čary v kráľovstve zakázané, Merlin bude mať čo robiť, aby Artuša ochránil a pritom na jeho zázračné schopnosti nikto neprišiel. Obaja sa začnú vzájomne rešpektovať a napokon sa stanú blízkymi priateľmi. Príbeh je modernou podobou legiend o kráľovi Artušovi. (RTVS)

Steel32

Nejdřív jsem shlédnutí sakra oddalovala, prostě se mi do toho nechtělo - hlavní postavy vypadali jako banda tupců co neumí hrát a celý se to zdálo takový nějaký "teen". A ono to možná trochu teen je a zároveň je to možná i trochu blbý, nedomyšlený a co já vim ještě.. ale mě to odrovnalo. První série je spíše na rozjezd a seznámení s postavami, ale čím víc sérií jsem viděla, tím víc nadšená jsem byla. Je to dokonalý, vtipný, napínavý, zajímavý, nenudí, pěkně se na to kouká - a Morganiny xichty při jejím zvratu radši ignorujte, pokud nebudete chtít nafackovat monitor. Ale to co mě hlavně bavilo, bylo sledovat jak se vyvíjejí vztahy mezi postavami a celkově i chování jednotlivých postav. Kam se hrabe vztah Arthur&Gwen, vztah Arthur&Merlin je neuvěřitelný. A co se týče posledního dílu páté série... to snad ani nedokážu nebo radši ani nechci popsat. ()

Tony.cs

!!!OBSAHUJE SPOILER!!! ... Teenagerské po všech stránkách, ale zase čtyřicetiletí se moc na seriály nedívají. Nehorázné znásilnění legendy ve všech směrech. Ze začátku jsem plival síru, jak mě štvalo, že si z mé nejoblíbenější legendy dělají prdel a motají do toho nakonec všechno a vaří guláš, který má odpornou příchuť. ALE ... nakonec je to sranda, je to docela hezky natočené, jsou tam sympatické postavy (díky sympatickým hercům) a dokázalo mě to vtáhnout, že jsem se těšil na další díl. Vypnout, neporovnávat, nekecat, občas se zasmát pubertálně laděným vtípkům a určitě si to užijete. Vždyť Buffy není o moc lepší...HMMM ...poslední série nakopává všechnu snahu o odlehčení. Náhod už je příliš, tupost nezná hranic a když už nevíme jak to ukončit, buďme co nejvíce patetičtí. Takže poté, co 4 série předtím znásilňujeme legendu, to ukončíme tak jak máme a to nijak velkolepě. Nakonec všechny pozabíjíme a řídíme se, v rámci možností tedy, legendou. Šíleně okoukané přenesení do současnosti a máme tu seriálové zklamání roku 2012. Ten konec i po letech pálí mezi prsty. Scenáristé byli marní. ()

Kangaxx

Zo začiatku sľubné, avšak po niekoľkých dieloch sa dá objektívne konštatovať, že scenáristicky tento počin ani zďaleka nespĺňa kritériá moderného televizného seriálu. Tvorcovia navyše akoby si neboli istí, na ktorú vekovú skupinu sa zamerať, čo vo výsledku ešte znižuje slabý dojem zo seriálu ako celku. ()

Perry-

Jednání postav silně dementní - poslední série v tomhle nasazuje korunu snad všemu (a totálně nelogický WTF konec je pomalu na odpad). Předvídatelný děj také není žádné velké terno. Na druhou stranu chemie mezi herci je super a slovní přestřelky slušně baví a fungují. Slabší triky a to, že se to celé odehrává někde v generickém lese, je detail. Vrchol seriálu je asi 3 / 4 sezóna, pak to jde dolů. ()

vodafone

Spoiler: Překousnu milion nedomyšlených scén.. ale konec fakt trapárna.. řekne mu to ..dalo se čekat ale musí se vydat na pouť dva dny cesty.. ok ale že umře 100m před cílem a na těch 100 si zavolá draka ? ARE YOU KIDDING ME ? fakt jako nejraději bych za tu poslední scénu dal hodnocení odpad.. ale zbytek ušel.. ()

Galerie (1 163)

• V průběhu natáčené třetí série byla představitelka Morgause, často uváděné také jako Anna, Emilia Fox těhotná. (Conspi)
  • Katie McGrath byla zpočátku blízko k tomu, aby roli seriálové Morgany nedostala. Mohl za to její výrazný irský přízvuk, kterým v běžném životě mluví i hlavní seriálová postava Merlin (Colin Morgan). Producentský tým trval na tom, aby přízvuk obou herců byl vzhledem k odehrávajícím se událostem ryze anglický. (Conspi)

Merlin se vrátí, Camelot ne

Merlin se vrátí, Camelot ne

19.07.2011

Dnes na televizní notu: kvalitně obsazená série Camelot stanice Starz chtěla být vážnější, dospělejší a hlavně drsnější protiváhou k teenagersky pojatému britskému Merlinovi. Nepovedlo se. První… (více)