Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti. Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. (Festival francouzského filmu)

Landauer

Tak hloupě a naivně, jako že s "humorem" se snažit o poselství, že válka je špatná (áno) a zbraně taky (áno) jsem ještě neviděl. J. P. Jeuneta si vážím, ale asi už trochu senilní. Jeho smysl pro vtip a gag se posunul k dementnímu pitvoření, šklebení a vyluzování pazvuků. Málo platný, k hlavnímu hrdinovi, kterej přeskakuje mezi Mr. Beanem, Charliem Chaplinem a idiotismem postiženým fakanem z kdejakýho lacinýho filmu "pro celou rodinu", si sympatie hledám jen velmi těžko. Stejně tak to platí i ovšech za každou cenu vtipnejch a milejchch kladnejch postavičkách, který se mi hnusily už od prvního pohledu. Zkrátka blbej námět (poštvat proti sobě dva padouchy tu bylo už v Yojimbovi Akiry Kurosawy a několikrát se to recyklovalo), debilní scénář, debilní dialogy a debilní fóry jako vystřižený z estrád strejčka Jedličky. Je mi líto, 70% je pro mě naprosto nepochopitlený hodnocení. S bídou 40%. S bídou! ()

mazadlo

Jean-Pierre Jeunet umí vyprávět příběhy nefilmově tak jako se čte dobrá kniha. Každý jeho film je vesměs skvost a Galimatyáš není jiný. Parádní ,,smyšlený" svět uvnitř našeho reálného světa ve kterém bysme rádi žily alespoň na chvilku každý. Trik s rukama jsem zkoušel milionkrát ale prostě se to nenaučím....hrdý nástupce Amelie ale hlavně jiný a zase skvělý film. Takže se v klidu usaďte a zarelaxujte si u něčeho co je tak jímavé , příjemné a krásné.... ()

laepus

Jeunet se prostě nezapře. A to je dobře. Jeho figurky, výtvarné vidění, cit pro situační drobné gagy i naprosto ulítlý humor jsou neopakovatelné Líbilo se moc! ()

ipapuchalk

Tohle byl skutecne Galimatyas. Uff. V tomhle filmu nefunguje snad vubec nic: scenar, rezie, herci. Mozna hudba a chvilemi snad i kamera. ()

TomasKotlant

Ujetost plná krásných originálních ingrediencí a velké vynalézavosti. Bohužel se ty silné ingredience navzájem natolik narušují, že výsledek je plný rozporuplných chutí a nedrží příliš pohromadě. Hlavní hrdina mi hodně připomínal Heatha Ledgera v Kletbě bratří Grimmů. *** Ve zkratce: Máma Kuchta a spol. (Letní kino 2010) ()

Aldanar

Tak já nevím... kvůli sympatiím k Jeunetovi se mi chce dát 4*, ale zase takový zázrak to nebyl - respektive to bylo příliš prvoplánové, děj stupidně sypal předem zřejmým směrem bez jakéhokoli překvapení či zádrhelu. Na druhou stranu pitoreskní postavičky mě maximálně bavily :-) Ale přecejen dám jen 3*, jelikož jsem čekal prostě víc! ()

Brejlil

Jeunet opět předvádí své panoptikum svérázných postaviček. Příběh o pomstě je vyprávěn až opulentním vizuálním stylem, na který se, upřímně řečeno, pěkně kouká, i když od dob Amélie nikam nepokročil. Jeunet svým manýrismem úspěšně maskuje celkem prázdnou vyprávěnku. Spousta roztomilých drobností překrývá značnou nelogičnost a také celkem překvapivou nevtipnost celého filmu. Bere se moc vážně. ()

B_EyE

Typicky svérázná francouzská komedie s milým vizuálním laděním. Příběh muže, jež proti sobě poštvává dva výrobce zbraní asi diváka nezanechá svíjejícího se smíchem v křečích, ale vyloudit úsměv na tváři dokáže. 3-4 ()

simply

Dost zvláštní film, který jsem po včerejšku dosud pořádně nevstřebala. Působivá hodně originální komedie s dost groteskními prvky. ()

Saur.us

Osobitý hravý fantazijní styl Jeana Pierra Jeuneta se nezapře, pečlivě si ho vybudoval v nepřekonatelné Amelii z Montmátru a Galimatyášem ho chtěl recyklovat. A resumé? Stále velmi hravé a groteskní ale k dokonalosti mu chybí hlavně ta síla, duch, nálada, která jeho nejslavnější film hnala kupředu. Slabá 4 ()

Rathalos

Boze moj,toto bolo co,nieco tak nudne a nevtipne som uz dlho nevidel,chaoticka francuzska sra*ka a to sa vo filme objavili moji dvaja velmi oblubeni herci Dany Boon a Omar Sy,no ani to nepomohlo,aspon za nich udelim hviezdicku...:-) ()

Illioplius

Po zhliadnutí tohoto som mal rozporuplné pocity. Väčšina filmu ma znechucovala, menšia časť ma nudila, no a tá posledná časť mi pripadala milá a občas dokonca aj vtipná. Kladne hodnotím neveľké množstvo klišé, čo je asi spôsobené aj tým, že film je francúzsky, no na druhú stranu ma toľká infantilita, surreálnosť a občas až priam dadaickosť nezaujala. Galimatiáš teda hodnotím ako jednoznačne podpriemerne kvalitný film a osobne nemám ani najmenšiu chuť ho vidieť znova, lež naopak. ()

Kesiak

Klasický Jeunet, avšak veľmi slabý scenár a vykreslenie postáv. Pozitíva: vizuálna originalita, nápaditosť a zmysel pre humor. Negatíva: scenár, dĺžka, námet... čo dodať.. uvidíme nabudúce. ()

merigieren

Děj minimálně přihlouplý, asi podle postav, což je bohužel životní způsob točení tohoto autora. Jen doufám, že má Francie i jiné, jen se mi je nepovedlo objevit. Je zde značné množství drobných nápadů a děj si drží své tempo, takže většinou nestíhá nudit. Ale nad 2* jsem stejně uvažoval. ()