Reklama

Reklama

Čarodějův učeň

  • USA The Sorcerer's Apprentice (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (1 050)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Dobrý příklad toho, jak celkem slušný námět na popcornovku umí rutinérský režisér přeměnit v naprostou nudu. A že Jon Turteltaub rutinér je, o tom není sporu. Z celkem dobrého náčrtu totiž nedokázal vymáčknout nic. Pár povedených vtípků se tu sice najde a Baruchel se opravdu snaží vytáhnout z hlášku i z ničeho. Jenže marná snaha, když Turteltaub zbytek filmu pohřbil v naprosté nudě a šedi bez špetky nápadu. Akce je nudná a odflákutá. Postavy se zde vždycky jednou za 15 minut sejdou, hodí po sobě pár plazmových koulí a zase odejdou. Nic jiného se v akci neděje a stejná šablona se opakuje celý film až do směšného finále. No a k smíchu jsou vlastně i zbylé prvky filmu. Něco jako napětí, originální hudbu, logický příběh, dobré efekty či snažícího se Cage tu opravdu nenajdete. Aspoň, že Alfred Molina si uhraje svůj standart a na Teresu Palmer se moc dobře kouká. To je ale na letní blockbuster od Bruckheimera docela málo. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Čarodějův šušeň je VÝRAZNĚ lepší jak Percy Jackson a zloděj blesku, což ale vlastně vůbec nic neznamená, protože prakticky COKOLIV je VÝRAZNĚ lepší, než Percy Jackson a zloděj blesku. S ním má Turteltaubovo městské fantasy společné především americké reálie (v podstatě nepřekročí hranice jednoho města / ateliéru), díky bohu ale není ale ani zdaleka tak zhovadilé. Což bohužel nic nemění na tom, že scénář není dvakrát inteligentní, dějová provázanost není z nejlepších a Cage se tady spíš nudí. Za zmínku stojí kromě fajn Baruchela především parádní Molina a občasné humorné momenty, kterých sice není mnoho, ale když se objeví, vychází na výbornou. Turteltaub má nápady, nedovede je ale pořádně rozvinout (typickým příkladem budiž zabitá automobilová honička napříč dvěma světy), akce jede na půl plynu (a je napůl nepřehledná) a trikově opulentních momentů je spíše po málu. Ve výsledku ani ryba ani rak, jehož pokračování bych se sice nebránil, musel by se jej ale ujmout někdo s výraznějším rukopisem a lepším citem pro atmosféru a styl. Takhle je to přesně na pomezí dvou a tří hvězd. ()

Reklama

Lateef 

všechny recenze uživatele

Turteltaub mě prostě neumí zklamat. Viděl jsem přesně to, co jsem očekával. Má to dobrý herce, rychlost, spád, efektní kouzla, dynamickou akci a jeden supr odkaz na Hvězdný války. Stejně jako u Lovců pokladů film svižně uhání kupředu, před očima se pořád něco děje, a i když se možná jede podle jednoduchého a opakujícího se schématu, nevadí mi to. Bavil jsem se a pocit z filmu je u mě rozhodující. (Fandové SW, užijte si tu hlášku z Epizody 4:) 150 miliónů dolarů(rozpočet)/215 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemná, neurážející a místy vtipná záležitost. Ohrané je to až běda, navíc to trpí dnešním obvyklým nešvarem - velmi překotným dějem prakticky bez jakékoli postupné gradace, či střídání klidnějších a akčnějších pasáží, ale přitom si to zachovává značnou míru sympatií. A ano, nelze nezmínit, že muži po dlouhé době zase zachraňují ženy (i když nejde zrovna o hrdiny z deníčků červených střevíčků). ()

choze 

všechny recenze uživatele

Vyčpělý amerikanizovaný klon HARRY POTTERA s klonem Kristen Stewart, rutinním Cagem a Molinou a co se dá zachraňujícím sympaťákem Baruchelem v záplavě trikových kouzel. Místo Bradavic Velké jablko, místo osmileté přípravy na střet se Zlem jen pár dní, místo hravého potterovského hudebního motivu One Republic. Prostě amíci. O chlup zábavnější než PRINC Z PERSIE. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (30)

  • V roce 1797 napsal Johann Wolfgang von Goethe klasickou báseň „Der Zauberlehrling“. Goetheovu báseň vypráví sám učeň, který se poté, co je svým starým mistrem zanechán o samotě, rozhodne zneužít svých kouzelnických dovedností. O sto let později byla báseň adaptována do podoby velice populární symfonické skladby „L'apprenti sorcier“ francouzským skladatelem Paulem Dukasem. A o dalších zhruba čtyřicet let později objevil "Čarodějova učně" Walt Disney a vytvořil jeho animovanou verzi v rámci svého nesmrtelného díla Fantazie (1940), kde do hlavní role neobsadil nikoho jiného než myšáka Mickeyho. (Taninaca)
  • Filozofia, vynálezy a duch kontroverzného a brilantného vynálezcu Nikola Teslu sú prítomné v celom filme. Úžasnou zhodou okolností padol posledný deň filmovania presne na 153. výročie jeho narodenín. Film sa taktiež nakrúcal v katedrále Svätého Johna na manhattanskej 10. ulici, kde mal Tesla štátny pohreb za účasti viac ako 2 000 ľudí. (Greenpeacak)
  • Jedním z lidí, které Horvath (Alfred Molina) vyvolal, je Abigail Williams. Abigail byla ve věku 11 let první osobou, která byla obviněna z čarodějnictví v rámci nechvalně proslulých procesů roku 1692 v Salemu v Massachusetts. To vedlo k následné smrti nejméně dvaceti lidí. Neexistuje žádný jednoznačný důkaz o tom, co se stalo na konci procesů stalo s Abigail. (c.tucker)

Související novinky

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (více)

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)

Reklama

Reklama