Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 16 min (Minutáž: 25–28 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele Paity k tomuto seriálu (238)

Na cestě po Lednicku a Valticku (2008) (S05E07)

Jeden z těch méně zajímavých dílů. Ale to je vcelku pochopitelné vzhledem k jejich celkovému počtu. ()

Na cestě po Kokořínsku (2008) (S05E08)

Kokořínsko zná každý hlavně kvůli lidovým písním, které nám zpívali jako malým špuntům. Když se ale podíváme zblízka, je to paráda. ()

Na cestě po Gobi (2008) (S06E01)

Gobi je famźní, rozhodně pro nás ze středoevropské kotlinky. Tohle je prostě ryzí příroda, která umí být pěkně drsná. ()

Na cestě po Québeku (2008) (S06E02)

Ta francouzká část severní Ameriky má takové neuvěřitelné kouzlo a navíc i po těch staletích i takový ten nádech Evropy. Skoro se tam cítíte jako doma. ()

Na cestě po Porýní-Falcku (2008) (S06E03)

Skutečně zajímavá část Německa. Přestože to máme kousek, asi jen málo kdo z nás se tam někdy vypravil za turistikou a poznáním. ()

Na cestě po Addu (2008) (S06E04)

Je to samozřejmě krása. To je bez debat, ale, že by byl můj sen se tam vyvalovat dny a týdny na pláži, to tedy ne. ()

Na cestě po Orknejích (2008) (S06E05)

Neměl jsem o Orknejích ani tu nejmenší "páru", ale jsem rád, že jsem opět o něco poučenější a vzdělanější, jen tak dále. ()

Na cestě po Ulánbátaru (2008) (S06E06)

Mongolsko je opravdu zvláštní země, připravte se na největší vnitrozemský stát na světě, kde ale potkáte tak jednoho člověka po 40 kilometrech, tomu se opravdu říká pustina. ()

Na cestě po Albertě (2008) (S06E07)

Je to takový kus zapomenuté země, ale o to více možná láká. Rozhodně neěco nevšedního. ()

Na cestě po Litvě (2008) (S06E08)

V Litvě tak trochu člověk neví, ve které části Evropy se nachází. A s ohledem na silné ruské vlivy občas pochybuje, že je v Evropě... civilizované. ()

Na cestě po Skotské vysočině (2008) (S06E09)

Skotská vysočina mi do jisté míry připomíná naší Vysočinu. Hodně je ta příroda podobná hlavně na pozdim. ()

Na cestě po Moldavsku (2008) (S06E12)

K Moldavsku neodmyslitelně patří víno, a to hodně dobré víno. Bohužel musím zklamat naše moravské snaživce... ()

Na cestě po severním pólu (2008) (S06E17)

Patrně nejlepší díl, co byl kdy v rámci tohoto cestovatelského dokumento--cyklu natočen. A nemyslím, že to na tom mělo zásluhu hlavně to, že se točilo o a na severním pólu. Ale samozřejmě tahle končina světa je úžasná. ()

Na cestě po severním Laosu (2009) (S06E19)

Laos je zcela jiný než sousední Vietnam i Thajsko, i lid é jsou tam evidentně trošku jiní. Přesto si určitě zaslouží naší cestovatelskou pozornost. ()

Na cestě po Zulii (2009) (S06E20)

Kdo z zná Zulii, takových u nás skutečně asi moc nebude. Stejně ale skladba tohoto dílu nějak nenaplnila mé očekávaní. Když něco neznám chci se dozvědět co nejvíce a ne neustále plky o ničem. ()

Na cestě po Švýcarských Alpách (2009) (S06E21)

Osobně mám nejraději Alpy italské, nejlepší sjezdovky jsou pak ve Francii, v Rakousku je zase pro Čecha nejlevněji, zatímco Švýcarsko má od všeho trochu, ale ani v jednom není nejlepší. ()

Na cestě po El Quiché (2009) (S06E22)

Nevím čím to, přitom všechny věci kolem mayské kultury/civilizace mne vždycky hodně braly. V podání Cestománie to ale nějak záhadně ztratilo na lesku. ()

Na cestě po středozápadě Srí Lanky (2009) (S06E23)

Už jsem to psal u těch jiných cestopisů věnoujících se Srí Lance. Prostě parádní, krásná země, která ale bohužel i v současnosti skýtá hromadu bezpečnostních rizik. ()

Na cestě po Falcónu (2009) (S06E24)

Falcón je skutečně zajímavá oblast, ale na můj vkus duo Bartoška - Donutil málo zpovídali místní. ()

Na cestě po Atlantidě (2009) (S06E25)

Cesty do určitého regionu v Hondurasu nepovažuju za dobrý směr tohoto pořadu. To si mohou tvůrci dovolit v případě Evropy, kterou každý z nás dobře zná. Ale u vzdáleného Hondurasu ne. ()