Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

Molly

Filmu paradoxně škodí velká jména ve vedlejších rolích, protože dávají tušit, kdo asi přežije, čímž je divák ochuzen o nervydrásající okamžiky a chvíle napětí při čekání na rozsvícení žárovky tak nemají patřičný dopad. Přesto u mě hollywoodská verze v porovnání s francouzským originálem vítězí, a to především díky lepší vykreslenosti postav. 13 Tzameti bylo na můj vkus až příliš neosobní a rozvleklé. ()

Spooner

Originál jsem sice neviděl, ale už podle hodnocení se zřejmě vydařil o něco víc, než tento naprosto nudný film. Slibný námět je tu totiž zabit množstvím klišé a zbytečných postav (Mickey Rourke). Navíc to má celé velmi pomalé tempo a zcela bez nápadu, i když samotné scény, kdy už se hra konečně hraje, jsou docela napínavé. Zajimavé obsazení je ale zcela nevyužité a kromě těch pár napínavých scén tu není prakticky nic zajímavého. ()

Kryšpín

Obyčejný remake, který dopadl stejně mizerně jako Funny Games od Hanekeho. Američtí dramaturgové vnutili režisérovi pár amerických klišé a je z toho další zbytečnost. I když se herecké hvězdy snaží sebevíc, moc to filmu nepomůže. Výhodou je, že když se podíváte na jeden z filmů dřív, tak si ho oblíbíte a druhý pak následně budete odsuzovat. Záleží tedy na vás, jestli chcete černobílý francouzský originál s skvělým zpracováním, nebo americký remake, kde je jen přehlídka 13ti amerických hvězd. ()

Petroff

Nudnej film, kde všechno co se stane, jsou náhody... Děj je takovej nabubřele rádoby hustej, ale přitom je to povrchní, až to bolí. Mladýho blbečka jsem vůbec nepochopil, a Stathamovu postavu zrovna tak... Půl filmu zabere zvedání zbraní a točení bubínkem, ale napětí jaksi nikde. Veskrze všichni jsou tu jen do počtu a od začátku víme, že máme "fandit" mladýmu troubovi a zajímat se, co asi Statham... Nejzajímavější postavou je tak Mickey Rourke, jehož osud nám ale tvůrci fikaně utajili - díky. ()

Šakal

Těžko říct, zda se nejvíce projevil a) podrobný manuál uživ. Verbal111, b) šťopka Tulamorky na ledu, či je c) Babluani zručný řemeslník ( pokud vydržíte zírat na tento komentář 60min, zůstane zde pouze jedna (správná) možnost.) Pro nedočkavce čeká odpověď na konci komentáře :o).....ale já si to celkem užíval. IKDYŽ, ale o tom až o něco později. Toliko úvod, teď pojďme k snímku samotnému. Nemám rád ( to je ještě hodně jemně řečeno) REMAKY, zvlášť když jsou to téměř identické kopie nepřicházející s ničím inovativním. Nicméně v tomto případě dokážu i pochopit pohnutky, které Babluaniho k tomuto vedly a to sice zviditelnění se širšímu publiku. Posbíral známé tváře ( a ikdyž v těchto případech je nesčetněkrát velkou výhodou "bezejmenost" ), v tomto případě Sam Riley,Ray Winstone, Jason Statham, Mickey Rourke..., to byla jednoznačně sázka na jistotu, která se, (když ne 100% vyplatila), tak min určitě nevymstila. Nosná kostra původ. verze zachována (naopak je zde oproti orig. alespoň jakási snaha o malé vykreslení charakterů jednotliv. postav a jejich motivů ), potud panuje spokojenost. V čem snímek naopak zaostává, to je samotná ATMOSFÉRA a to i díky "oháknutí snímku do barev". Ta černobílá ( viz orig.) měla mnohem větší efekt, syrovost a tím pádem dopad na diváka. "13" je příjemná oddechovka, přesto musím konstatovat, že renomovanější režisér ( vzhledem k námětu ) by z toho dokázal vytřískat zcela jistě mnohem sugestivnější podívanou. Důkazem budiž M. Cimino a Ch. Walken jehož Nikanor Chebotarevich je pro mě osobně největším " sekáčem " co se ruské rulety týče. p.s. málem bych zapomněl - Marco Beltrami, to je další sázka na jistotu. Ten chlapík umí! p.p.s odpověď na úvodní otázku: d) je správně - 2 šťopky Tulamorky, to je jistota :o) ()

• Do úlohy detektíva Larryho Mullana bol pôvodne obsadený Ray Liotta. Svoju účasť musel kvôli pracovnej zaneprádznenosti odrieknuť, a tak ho nahradil David Zayas. (m.a.t.o.)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě New York v lokalitách White Plains, Crestwood, Fleetwood, Mont Vernon a New York. (Terva)