Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiální text distributora)

Diskuze

Campbell (hodnocení, recenze)

Forsberg11: Já nejsem zas tak pesimistický, jen po tom co se předvedlo už kolikrát nedávám moc šancí, ale budu spokojený když to bude aspoň na ty 2*, veledílo rozhodně nečekám, ale zatím po tom co vím a co jsem viděl, prostě nemůžu jinak než být tak trochu pesimista. Každopádně pochybuju že to překoná Bayovo nejlepší dílo Texaský masakr.

Forsberg11

Forsberg11 (hodnocení, recenze)

Campbell: nič v zlom, ale nemal by si byť toľko pesimistický. Veď nikto od toho nečaká veľdielo, ide len o to aby sme sa pri tom dobre bavili. Trochu optimizmu by nezaškodilo :)

Andersis

Andersis (hodnocení, recenze)

No já se radši na to už nedívám, páč trailer umí prozradit víc než by měl.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Ze začátku se to zdálo nic moc (bylo to stejný co v předešlém traileru), ale pak se to rozjelo a nabralo to grády :-) Masakr, viz scéna jak už říkala Allien.9 ;-)

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Campbell: Děsně se mi líbí, jak se Kris "dostane" z normální třídy do té snové.:-) A HUDBA!

Campbell (hodnocení, recenze)

Ten trailer ujde, ale jen aby to nebylo jako v případě Pátku13(či jiných filmů to nejlepší co na filmu bylo.

Campbell (hodnocení, recenze)

No ty vole kde jsem zase napsal že jsi mě začal urážet první? ZAse skáčeš od tématu k tématu. A tvoje smůle je to že neuznáváš to že říkám že HAlloween 2 je sračka.

Skrk (hodnocení, recenze)

Campbell: Nemocnice na kraji je sračka. Pokud to neuznáváš, tvoje smůla. - - - A příště neříkej něco v tom smyslu, že jsem tě napadl první, protože joudu beru za urážku. ;) - - - - - - - - - - - - - - - Toto je ten nový trailer. Ovšem je zatím jen v CAMu, tak se tu potom nevztekejte, že to má děsnou kvalitu... (prvních 30 sekund stejných, zbytek trochu jiných scén) http://www.zkracovatko.cz/ljb

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Tak pánové a dámy, v kinech (alespoň v USA) běhá ještě jeden jiný trailer.:-) Sice je hodně podobný druhému, ale scény jsou přeházené a najde se i pár přidaných.:-)

Campbell (hodnocení, recenze)

Tak za 1) nevím co se sereš do mého hodnocení, taky ti neříkám dej si facku, za to že Nemocnici na kraji města dáš odpad(ale chápu to jsi prostě jouda který neuznává cizí hodnocení.). A jedničce jsem dal 3*, a dvojka na tom byla hůř a navíc byla děsně neunosná, bezatmosférická a jakoby Zombie nevěděl co točí, hlavně prostředí mi přišlo strašně sterilní. A to že jsem to nehodnotil? Já nehodnotil filmů co tady je . Zhodnotím to až budu mít čas či náladu.

Skrk (hodnocení, recenze)

Takže u hororů by se dalo důvěřovat Isherwoodovi, ale to je jedno. A pokud jsi filmu dal odpad, tím pádem ti nevěřim, že se ti líbila jednička, protože je to tak trochu podobné. ;) A ještě něco - nikde v tvém hodnocení jsem si nevšiml, že jsi H2 hodnotil...

Campbell (hodnocení, recenze)

Skrk: Halloween 2 od Zombieho je odpadový film(A jestli vydíš hodnocení tak asi nejsem sám kdo si to myslí, ted my honem napiš že je to kvůli tomu že to režíroval Zombie, a to to odpadem ohodnotily lidi kerým se dá u hororu důvěřovat příklad: Obitus-Odpad!, atd... + plno jednohvězdičkovek, nehodnotím podle druhých, ale tohle pokračování je fakt píčovina.). Navíc u pátku 13 jsem to napsal, že 1 je za samotnej film(takže sračka) a druhá je za hudbu. kdybych měl hodnotit failm samotný dostane 1*.

Skrk (hodnocení, recenze)

- Originál TO jsem neviděl, takže bych remake přivítal a na Dětskou hru jsem zvědav. Zajímá mě jak víc můžou zhororovatět Chuckyeho. :) Campbell : Ach ty tvoje slavné sračky. Za to, že jsi nazval Zombieův H2 děsnou sračkou by sis měl dát facku, aby ses už konečně probral. Od tebe když čtu "Děsná sračka", tak si představím odpad. Totéž jsi říkal i u remaku Pátku 13 a filmu jsi dal 2*, což mi teda na DĚSNOU sračku nepřijde... ;)

Campbell (hodnocení, recenze)

Remaky mi nevadí, ale vadí mi kdo je dělá. Třeba remake The Blob z roku 1988 je naprosto geniální. Halloween Roba Zombieho je celkem fajn(ale dvojka je děsná sračka), pak jak jsem říkal Stopař ujde. Ale bohužel zbytek už je horší ač jde o Mlhu či Zmeškaný hhovor, Oko. Ale nejvíc mě sere že se na originál nehledí, třeba Halloween ten se mi sice líbil, ale ukázat M. M jako děcko(a ke všemu naprosto děsně nesympatický) je úděs,či jak jsem říkal ten trapnej nápad dát Jasonovy nějaký zvonečky do skříše a samotný pasti. Neříkám že dát nový věci je špatný, ale zatím se toho nechopil někdo moc schopnej.

Forsberg11

Forsberg11 (hodnocení, recenze)

Kritici ho zakopú aj keby to bol najlepší horor histórie. Len preto že je to remake. Nerozumiem tej dnešnej móde kydať špinu na všetky remaky. Ja som opačného názoru a vítam každý remake, ktorý príde. Veď staré filmy potrebujú nový šat :). A kto nechce tak sa na to pozerať nemusí.

helljahve

helljahve (hodnocení, recenze)

Kritici určite zakopú tento film pod čiernu zem. Ja ale už teraz slintám blahom, ako fanúšik Freddyho som rád, že sa remake natočil.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Ale notak - vůbec to neva, rád se kouknu, když to tady mám takhle pod nosem - díky chlape ;-)

Skrk (hodnocení, recenze)

Jestli ty vraždy myslíš takhle, tak to potom jo. Ale nic na tom nemění, že jsem se docela bavil.

Campbell (hodnocení, recenze)

No a to je ta chyba, Jason je vraždící hovado bez jakkékoliv inteligence, vraždí čímkliv co mu přijde pod ruce. V původních díle měl chatku, hnusnou zatuchlou chatku. A tady si dělal pasti. To bylo děsně trapný, zazvoní zvoneček a on ví vše. Ty vraždy byly obyčejný(jestli považuješ hození sekerou za neobyčejný tak to potěš koště), v původních jsou ty vraždy aspoň nějak opepřený, např: JAson spadne na mačetu, která se mu víc a víc zasekává. Nebo "Stojka" , kde jason rozsekne někoho přes rozkrok. Tady v remaku jsou oybčejný bez chuti.

Skrk (hodnocení, recenze)

Vraždy obyčejný? Upálení, pasti, lukostřelba, nabodnutí hlavy na mačetu, hození sekyrou,... - - - máš pravdu, úplně obyčejné. Ještě jsi zapomněl napsat, že film byl bez inovace (v jakém díle měl Jason v podzemí skrýš?)...

Campbell (hodnocení, recenze)

Allien.9: Já se ted nevyjadřoval k Noční můře ale k Pátku, kterej byl sračkovej(Ne u mě za to Nispel určitě nemohl, Frankenstein byl průměr, Texas se mi celkem líbil a Pathfinder jsem neviděl, takže ten zato určo nemůže, ten film prostě neměl atmošku, vraždy byly úplně obyčejný a sraly mě tam ty puberťáci). A Už ted tipuju že tenhle remake nebude jedinej a bude mít ještě nějaký díly.

kitano

kitano (hodnocení, recenze)

Aliien.9 : Ono práve postava Freddyho sa vytvorila uź prvým dielom a ostatné z neho viac menej iba čerpali. Už v prvom dieli bol prítomný aj spomínaný humor. Pamätáš sa na ten skvelý záver kde teenageri nasadli do auta ktoré malo farby Freddyho svetra ? http://resize.like.cz/images/12703144291.jpg To že ďašie diely boli čoraz viac uletenejšie je už ďalšia vec, ale to sa pri mnohodielnych sériách stáva. Nech sa na to pozerám ako chcem, nový diel mi vďaka traileru a ľudí ktorí za nim stoja príde ako tuctovka, ktorá si prebrala iba charizmatického hlavného anti-hrdinu. Som rád skvelej voľbe prí výbere herca do hlavnej úlohy a mnohe hlášky v jeho podaní určite budú mäso, silno ale pochybujem, že film ponúkne aj niečo viac. Znova pripomínam, rád by som sa mýlil.

Skrk (hodnocení, recenze)

Remake Pátku 13 není sračka. Film je na tom podle mě tak bídně, že to režíroval Nispel. Pro mě je to průměr. A jestli bude další díl, tak na to jsem zvědav, protože to nemusí dopadnout tak špatně. Obzvlášť když to už nebude v Nispelových rukách. A přiznejte - komu se kromě mě líbil OST a plakát ( http://www.zkracovatko.cz/li6 ) k Pátku? :)

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

30.04.2010

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)