Reklama

Reklama

Zahrajte mi "MISTY"

  • USA Play Misty for Me (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Clint Eastwood ve svém režijním debutu o psychické posedlosti ztvárnil i hlavní roli diskžokeje Davea Garvera, který má v místním rádiu vlastní show, v níž posluchačům předčítá básně, vypráví o svém životě nebo hraje na přání. A pravidelně každou noc mu telefonuje obdivovatelka s přitažlivým hlasem a žádá, aby jí zahrál skladbu Misty. Když se se svojí fanynkou Evelyn Draperovou (Jessica Walter) náhodně jednoho večera setká v baru, prožijí spolu krátký románek. Dave se ale po čase rozhodne jejich vztah ukončit a to i protože se plánuje vrátit k bývalé lásce, jenže Evelyn to tak nebere. Je schopná a ochotná dožadovat se Daveovy lásky i s nožem v ruce a brzy se všechno a všichni v Daveově životě stane potenciálním terčem Evelynina teroru. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (76)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Hej pane diskžokej, u Misty zmáčkni play, nezvi ji na barák, šplouchá jí na maják.. Režijní debut sexuálního kovboje byl stejný, jako režiséři, s kterými doposud pracoval. Něco bylo dobré (utahování šroubů napětí, vtipné pasáže s detektivem, co chce zahrát na přání), něco bylo špatné (přepjatost dramatických scén, erotické intermezzo v přírodě spojené se sběrem klíšťat). Osobně jsem striktně proti jakémukoliv násilí na ženách, ale tady Clint se svým vyhlášeným pravým hákem zbytečně dlouho otálel.. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Jako Clintova režíjní prvotina tenhle film bez problému obstojí, přestože bych zde pár slušných chyb našel. Co zarazí, je určitá suverénost snímku. Clint zde hraje navíc trošku méně sympatickou postavu, než jsem zvyklej a jisté potíže s fanatickou fanynkou jsem mu přál. Škoda slabé druhé poloviny snímku. Závěrečné vyvrcholení mohlo přijít určitě dříve. 65% ()

Reklama

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Eastwoodov debut, ktorý sa nesie (chce sa niesť) v Hitchovskom duchu a jemne asociuje napr. Psycho (netreba brať doslova!). Film veľmi pekne graduje, je preto pre mňa nepochopiteľné, že v miestach, kde by mal film kulminovať vložil Clint scény, ktoré absolútne nabúrajú atmosféru a gradáciu (prechádzka, jazzový festival - wtf?). Veľkou devízou je Jessica Walter, ktorá zahrala psychopatickú fanynku naozaj presvedčivo. Na Play Misty sa veľmi rýchlo po projekcii zabudne, ale pre Clintových fanúšikov je to taká celkom "milá" zábavka na jedno pozretie... ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

V úvodu mě překvapilo, že Clint hraje normálního chlápka. Pak vyšlo najevo, že alespoň klátí statisíce ženskejch, ale stejnak. Jessica Walter je správně vyšinutá a bavilo mě, jak mu dělala ze života peklo. Líbilo se mi uvolněné intermezzo před koncem filmu, kdy si postavy vyrazí na jazzový festival. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Někeré ženské jsou jako pijavice...To je případ Evelyn (Jessica Walter) na první pohled milé fanynky, která celkem pravidelně volá do rádia moderátorovi Davemu (Eastwood). Poté, co se s ním osobně seznámí začíná pro spíkra peklo na zemi. Kriminálnímu filmu o posedlosti a chtíči s mrazivou atmosférou připomínající zřejmě zcela záměrně nejslavnější fláky mistra hrůzy Hitchcocka bohužel trochu škodí podle mě zbytečné pasáže jazzového festivalu a polibků v zapadajícím slunci. Na druhou stranu ale je i po letech Eastwoodův režijní debut "Play Misty for Me" velice solidní ukázkou talentu a umu tvůrce, který se spoustou svých prací nesmazatelně zapsal do historie filmu. A nepochybně se film stal také vzorem pro Roba Reinera a jeho ztvárnění Kingovy novely "Misery" či práci režiséra Michaela Baye, v jehož snad žádném filmu nechybí polibky oproti zapadajícímu slunci... ()

Galerie (61)

Zajímavosti (16)

  • Natáčení probíhalo v Kalifornii. (reich)
  • Clint Eastwood mal podobnú skúsenosť v reálnom živote asi pred 21 rokmi, keď ho prenasledovala bývalá priateľka a po rozchode s ním sa mu vyhrážala samovraždou. (westerns)
  • Misty je jazzový standard, který v roce 1954 napsal pianista Erroll Garner. Zkomponoval ji jako instrumentální skladbu v tradičním 32taktovém formátu a nahrál ji na album „Contrasts“. Text písně později přidal Johnny Burke. Skladba se objevila na albu „Heavenly“ Johnnyho Mathise z roku 1959 a tato nahrávka se ještě téhož roku dostala na 12. místo amerického žebříčku popových singlů. Od té doby se stala Mathisovou charakteristickou písní. (sator)

Reklama

Reklama