Jargo je šestnásťročný mladík, ktorý vyrastá bez otca. Ten mu kedysi povedal, že v šestnástich už musí byť muž, a tak začne robiť všetko preto, aby sa ním stal. Po detstve strávenom v Saudskej Arabii sa vracia do Berlína, kde je odkázaný na život uprostred sídliska. Tu sa zoznámi s Kamilom, s tureckým výrastkom, s ktorým sa stanú najlepší kamaráti. Kamil má však priateľku Monu, ktorá sa pokúša zbaviť závislosti od drog a Jarga začne využívať na to, aby oklamala Kamila. (oficiální text distributora)

sochoking

Jargo rieši tému priateľstva, lásky a zrady plus tému závislosti na drogách, avšak podáva to formou, ktorej uveria maximálne tak tínejdžeri alebo naivní idioti. Vo filme vidíme len hlavných hrdinov, ktorí majú sladkých šestnásť a rodičia sú tam len ako hlasové kulisy niekde z kuchyne a tak. Takže borci napríklad riadia bavorák a chlastajú pri tom pivo z plechovíc a tvária sa pri tom ako najväčší gangsteri. Ono to je síce náramná prča, ale mňa to nechávalo na rozpakoch, pretože som si nebol istý, či to nie je náhodou myslené vážne. Síce to je film starý dvadsať rokov a treba ho brať zrejme aj tak isto- s mega rezervou. Postava mrtveho fotra (Udo Kier), ktorý sa zjavoval synovi a vždy hodil nejakú od veci hlášku, nemala chybu! Ako oddychovka na zasmiatie film splňa účely nadštandartne, no ako seriozna dráma, to teda určito nie. ()