Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(46)

Příznivci typického Mládkova humoru si přijdou na své v dadaistických příbězích – nepříbězích chudé aristokratické rodinky, která se po restituci dostala ke své zchátralé nemovitosti. Rodinní příslušníci zde přežívají s půvabem looserů, řeší páté přes deváté a občas se jim i něco neuvěřitelného přihodí. V hlavních rolích uvidíte Ivana Mládka (baron Romedius Cyrany von Bollehaus), Milana Pitkina (svobodný pán Emerich Cyrany von Bollehaus), Ivo Pešáka (lokaj Jaroměř Kotula), Jana Mrázka (rytíř Ignác Cyrany von Bollehaus), Lenku Šindelářovou (baronka Matka Anna Cyranová von Bollehaus z Nedabylic), Lenku Plačkovou (komtesa Cyranová von Bollehaus), Libuši Roubychovou (Libuna Cyranová von Bollehaus) a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (102)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Ivan Mládek je borec, mám strašně rád jeho vtipy, humor, jeho písničky jsou evergreenem. Ale časem holt nápady dojdou. Neříkám, že tento seriál je totální hovadina, nějaké světlé chvilky by se našly, ale celkově je to hodně nepovedený pokus o konverzační komedii. Ivan by měl zůstat u těch krátkých skečů. ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Tak už jsem shlédl dostatečný počet dílů (pět), abych mohl trochu lépe hodnotit. Do odpadu bych seriál neházel, párkrát jsem se zasmál, jenomže nečekalo mě to nijak často. Čekaly na mě průměrně dva snesitelné vtipy / díl. Mládkův specifický humor mi nikdy nevadil, ani v některých momentech hluché Country estrádě, jeho Banjo Band jsem považoval za takový ten humor na odreagování. Tento sitcom (resp. spíše nepovedený pokus o něj) ale za něj považovat nemůžu. Když jen nechápavě zírám, PROČ byly některé (většinou vulgární) vtipy podbarveny namontovaným smíchem a najdu si tam něco dobrého jen občas, nemohu dát více než jednu hvězdu. Mimochodem, co se toho smíchu týče, Mládek mě zklamal, naivně jsem věřil, že on by mohl odolat. Nevím také, proč se tímto směrem snažíme stále napodobovat západní bratříčky. Co se postav týče, mám tyto výhrady: Lenka Plačková zbytečně sprostá, nechápu funkci a vtipnost postavy Lenky Šindelářové, stejně tak si myslím, že jazyková bariéra mezi Milanem Pitkinem a solidním zbytkem osazenstva lze zpracovat lépe (za celých pět dílů považuji od něj za celkem dobrou jednu větu, navíc kvalita epizody se odvíjí od toho, kolik má Emré prostoru). Závěrem říkám jen, škoda, tento seriál měl jako jediný původní pořad TV Barrandov celkem potenciál. A i ten Comeback, který taky není nějaký majstrštyk, byl lepší. ()

Reklama

(=LIFTY=) 

všechny recenze uživatele

Mám pro humor Ivana Mládka a jeho party slabost, takže z tohoto sitcomu se stal pro mě takový malý guilty pleasure, na který se rád podívám a i přes občasné slabší momenty, které naštěstí nejsou blbé, jen málo vtipné, se i pobavím. Mládek, Mrázek, Plačková a Pešák jsou skvělí a je škoda, že z Kalamity udělali pseudogroteskní postavu a geniální Pitkin schytal roli vyloženě trapnou, která pohřbila jeho komediální talent. Roubychovou jsem nikdy moc nemusel, ale tady je jakž-takž snesitelná. Po dvou dílech za 4. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Soudě podle prvního dílu. By to mohlo být celkem dobré. Sitcom se nesnaží kopírovat onu americkou verzi jako v případě Nováci, ale jde si svou cestu. Postavy jsou některé v dobových kostýmech jiné v současných. Ano určitě bude trvat než si člověk zvykne na šišlání některých postav. Mládkův humor je obyčejný pro někoho vyčpělý a trapný a pro jiné zase vtipný. U mě je to tak na půl. Mě Mládek nikdy nevadil spíš naopak uměl pobavit. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo dost chabé na to, že si v tom zahrál Ivan Mládek a ta jeho povedená parta. Taky to však bylo od této eskadry asi to nejslabší, co stvořili. Viděl jsem jen pár dílů, protože se mi to moc nelíbilo. Spíš než humorné mi to přišlo trapné. Některé dialogy nebo scény se jim povedli, ale jinak to byla jedna velká slabota… ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • Děj sitcomu se odehrává na zámku ve Zbraslavicích. Tento zámek skutečně existuje (přestože se na něm nikdy nenatáčelo) a jedná se skutečně o součást někdejší tvrze. Prvním známým vlastníkem zbraslavické tvrze byl Rudolf ze Zbraslavic, který se připomíná z roku 1260 a který byl jedním z purkrabích na pražském hradu. Jeho potomci Jan a Zdeslav vystupují v písemných pramenech v letech 1316 a 1318. Během 14. století bylo zbraslavické panství rozděleno mezi několik majitelů. Část drželi zřejmě Rudolfovi potomci s erbem zkřížených sekerek, druhá část patřila zručským Kolovratům. Za husitských válek sídlili na zdejší tvrzi Podolci z Podolce, z jejichž erbu odvozuje městečko nynější znak s orlím spárem. Po těchto výrazných stranících Poděbradské jednoty přešla tvrz na Jana Svatbu z Otradovic a roku 1534 jí od Jiřího z Otradovic koupil Jindřich Firšic z Nabdína. Od roku 1547 patřily Zbraslavice Malovcům a koncem 16. století Horňateckým z Dobročovic. Během druhé poloviny 16. století byla tvrz nákladně přestavěna. Z této renesanční stavební etapy se však bohužel téměř nic nedochovalo. Její funkci převzala někdy během 18. století nově vybudovaná zámecká budova stojící na předhradí v místech dřívějšího poplužního dvora. Definitivní konec tvrzi učinil požár v roce 1809. Zbytky budov byly odstraněny a v místě západního a severního křídla vznikly hospodářské objekty, které zcela setřely původní vzhled objektu. Po roce 2000 byl zámek zakoupen soukromníkem a byl zcela zrekonstruován . (Jan.Kanak)
  • Ivo Pešák zde hraje postavu sluhy Jaroměře, tedy i jména města, ve kterém se narodil. (Fenk)

Reklama

Reklama