Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(46)

Příznivci typického Mládkova humoru si přijdou na své v dadaistických příbězích – nepříbězích chudé aristokratické rodinky, která se po restituci dostala ke své zchátralé nemovitosti. Rodinní příslušníci zde přežívají s půvabem looserů, řeší páté přes deváté a občas se jim i něco neuvěřitelného přihodí. V hlavních rolích uvidíte Ivana Mládka (baron Romedius Cyrany von Bollehaus), Milana Pitkina (svobodný pán Emerich Cyrany von Bollehaus), Ivo Pešáka (lokaj Jaroměř Kotula), Jana Mrázka (rytíř Ignác Cyrany von Bollehaus), Lenku Šindelářovou (baronka Matka Anna Cyranová von Bollehaus z Nedabylic), Lenku Plačkovou (komtesa Cyranová von Bollehaus), Libuši Roubychovou (Libuna Cyranová von Bollehaus) a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (102)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ha, ha, ha to jsem se zas jednou nasmál! Chudáci aristokrati:-( Už to prostě není ono, sice opět vlastní nápad v podobě nového sitcomu, ale o to horší provedení, stále stejný styl humoru ze známých estrád na Nově, stále stejní lidé, kteří se za každou cenu snaží zaujmout ale místy jsou spíš trapní a k pláči. Současná programová skladba je už zcela jiná a jinde, což asi na Barrandově ještě nepochopili:-( Podprůměrná a zcela okoukaná zábava, ztráta času. ()

gombarix 

všechny recenze uživatele

Dva dědci a dvě slepice sedí rozmístěni v salónku a plácají nahodilé ptákoviny, za nimi trousí šrapnely třetí dědek a občas do toho Pitkin něco zablábolí "maďarsky". Ještě víc než sitkom by tomu slušelo označení "statkom", ostatně typický Mládkův žánr (Noha 22 je totéž v bledě zeleném). Vtipné to přitom docela je, jen by tomu pomohlo rychlejší tempo, resp. sestříhat tak o polovinu, protože pět dobrých fórů na půl hodiny je prostě málo. Časté satirické narážky na soudobou politiku působí trochu nepatřičně (a rychle vyčpí), ale dá se na to zvyknout. 50 %. - - - Plačková i zde předvádí své neodmyslitelé srandabrýle, každopádně jí to tady sekne (v první sérii víc, ta paruka v "poloostrově" je děsná). ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Tohle nemá se situační komedií pranic společného. Zlatá Nova a její Comeback, dokonce i tam byl pilotní díl několikanásobně lepší než co tady vyvádí Mládkův ansámbl. Možná v divadle jako součást country estrády by se to ujalo, ale chodit s tím do televize? Vyhozené peníze pro scénáristy, vyhozený čas pro diváky. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Víceméně náhodou jsem viděla cca 15 minut tohohle... pořadu a stále si kladu otázku: to jsem intelektuálně tolik vyspěla nebo se Mládek a spol. o tolik zhoršili? Pro jejich dobro a svou ješitnost si budu říkat, že A) je správně. Slaboučký, trapný humor, co mě v současné době docela míjí (nahraný smích za každou větou je minimálně na facku, spíše však na pořádné fláknutí lopatou). 15% ze soucitu. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Ivan Mládek je borec, mám strašně rád jeho vtipy, humor, jeho písničky jsou evergreenem. Ale časem holt nápady dojdou. Neříkám, že tento seriál je totální hovadina, nějaké světlé chvilky by se našly, ale celkově je to hodně nepovedený pokus o konverzační komedii. Ivan by měl zůstat u těch krátkých skečů. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • V seriálu je jako vtip zmíněno jméno Kolovrat. Kolovratové jsou však skutečný šlechtický rod, založený ve 14. století a kterým jistou dobu (14.–15. století) patřil i zámek ve Zbraslavicích. (Jan.Kanak)
  • Ivo Pešák zde hraje postavu sluhy Jaroměře, tedy i jména města, ve kterém se narodil. (Fenk)
  • Děj sitcomu se odehrává na zámku ve Zbraslavicích. Tento zámek skutečně existuje (přestože se na něm nikdy nenatáčelo) a jedná se skutečně o součást někdejší tvrze. Prvním známým vlastníkem zbraslavické tvrze byl Rudolf ze Zbraslavic, který se připomíná z roku 1260 a který byl jedním z purkrabích na pražském hradu. Jeho potomci Jan a Zdeslav vystupují v písemných pramenech v letech 1316 a 1318. Během 14. století bylo zbraslavické panství rozděleno mezi několik majitelů. Část drželi zřejmě Rudolfovi potomci s erbem zkřížených sekerek, druhá část patřila zručským Kolovratům. Za husitských válek sídlili na zdejší tvrzi Podolci z Podolce, z jejichž erbu odvozuje městečko nynější znak s orlím spárem. Po těchto výrazných stranících Poděbradské jednoty přešla tvrz na Jana Svatbu z Otradovic a roku 1534 jí od Jiřího z Otradovic koupil Jindřich Firšic z Nabdína. Od roku 1547 patřily Zbraslavice Malovcům a koncem 16. století Horňateckým z Dobročovic. Během druhé poloviny 16. století byla tvrz nákladně přestavěna. Z této renesanční stavební etapy se však bohužel téměř nic nedochovalo. Její funkci převzala někdy během 18. století nově vybudovaná zámecká budova stojící na předhradí v místech dřívějšího poplužního dvora. Definitivní konec tvrzi učinil požár v roce 1809. Zbytky budov byly odstraněny a v místě západního a severního křídla vznikly hospodářské objekty, které zcela setřely původní vzhled objektu. Po roce 2000 byl zámek zakoupen soukromníkem a byl zcela zrekonstruován . (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama