dopita

Na originál to samozřejmě nemá, ale určitě se nejedná o špatnej film. Zvlášť když v poslední době remaky klasickejch filmů dopadaj tak, jak dopadaj. Blbě. Tvůrci se film pozvolna snaží dovést přesně tam, kde kdysi Carpenter začal a jejich snaha vyznívá docela sympaticky a nekřečovitě. Samotné zpracování je mírně nadprůměrné, režisér se celkem úspěšně snaží do filmu nacpat promrzlou atmosféru, některé scény a i celé pasáže maj velmi dobrý šmrnc, ale film sráží do kolen trochu křečovitě zvládnutá akce, která film bohužel brzdí a to ji ve filmu ani moc není. Triky jsou fajn, hudba taky a hlavní roli místo sympaťáka Kurta Russella obsadila trochu míň sympatická, ale o to pohlednější Mary Elizabeth Winsteadová, což za zápor rozhodně nepovažuju. Moc nechybělo a hodnotil jsem o jednu hvězdičku líp. ()

Artmovie

Ne zas tak špatný prequel. Hraje se tu spíš na hnusárny v podobě znetvořených těl a na zbytečně velké množství krve (což bylo ve Věci od Carpentera také), ale není tu ta perfektní atmosféra, jako byla v lepším, chronologicky nadcházejícím díle. Ale zase v porovnání s úplně původním filmem z roku 1951 se jedná o mírně nadprůměrný film, který až tak moc nenudí. ()

F.W.Colqhoun

Norové, Franku, Norové! říkalo se v jednom nejmenovaném filmu z roku 1982, a hle, tu je máme. They are imitating him! Smutná meta-ironie: Počátek je jako věc sama. napadobuje originál, ale špatně. Doufejme, že to nebude smrtící pro opakování požitku z původní (tedy ne toho nejpůvodnější verze. Dobré jsou výhradně citace Carpenterovy klasiky - asi 10% soundtracku, okopírované drobky scénáře, záběry chodeb spící stanice, font titulků... Nemluvě o tom, že ženský patří jinam jinam. ()

syphonn

Nečekejte převratný scénář a vyšperkované dialogy, ale na co se těšit určitě můžete, je frenetická akce podpořená velmi slušnými efekty. Líbilo se mi i to, že tvůrci nezapomněli poslední scénou (vloženou až mezi závěrečné titulky) odkázat na Carpenterovu Věc. V celkovém součtu se jedná o lehce nadprůměrný horor na jedno skouknutí, u kterého se sem tam leknete a občas i zasmějete. Shlédnuto 20.11.2011 při ČSFD projekci. ()

MrKlobouk

Na mě to docela fungovalo. Způsob, kterým se vydal MvH mi přišel v téhle situaci jako nejlepší možný - chvíli odkazuje na Carpenterovku, potom plní jednotlivé povinné položky prequelu. Jenže to má i své stinné stránky - jako remake je to prostě to samý jako původní (samozřejmě s menší, ale i tak (ne)příjemnou atmosférou), což je při 30-letém časovém odstupu docela bída. Nehledě na to, že původní (Carpenter) pracoval víc s tím neviděným (ne doslova), kdežto Počátek vám naservíruje první věcičku celkem brzo, takže se to ve druhé polovině trochu promění na odškrtávání povinných mrtvol bez nějakého výraznějšího nadšení. Že se samotná věc chovala naprosto nelogicky (= samozřejmost u postav) taky trochu zamrzí. Přesto je to na jedno zhlédnutí celkem příjemná podívaná, která rychle uteče. To, že to už někde viděl, a v lepším, si však svou daň vybere. ()

Standito

Žiadne prekvapenie sa nekoná. Normálny tuctový horor, ktorý svojho predchodcu neuráža, no o dôstojnom nástupcovi tiež nemôže byť reči. Logika hapruje (a to dosť), či už v nadväznosti na Carpentera alebo sama o sebe. Postavy sú bezcharakterné, jediné výraznejšie postavy sú Američania (ani tu nejaká charakterizácia nehrozí), ktoré samozrejme aj ako posledne prežijú (spoiler to nie je, nebuďte naivní). Dialógy miestami slabučké (typické hororové klišé bláboly, ktoré odhadne aj malé dieťa) a atmosféra funguje na pol plynu (i tá hudba je skôr dobrodružná ako hororová, Morriconeho minimalizmus tu vychádza ako víťaz). 50% ()

Teabag

Parádní prequel (nejlepšího) Carpenterova filmu. Herci byli dostatečně sympatičtí, Norci dostatečně norští a a všechno to do sebe krásně zapadalo. Nebýt několika posledních minut před závěrečnými titulky, tak by bylo moje hodnocení ještě vyšší. 7/10. ()

Haymar

Po záplavě všech těch příšernejch remaků poslední doby je nová "The Thing" bílou vránou a pro mě osobně (milým) překvapením. Autoři vzdávají hold kultovní Carpenterově verzi ale zároveň se nebojí experimentovat a občas se vytasí se zajímavým nápadem. Herci jsou dobří, atmosféra funguje (i když kvalit "verze 1982" zdaleka nedosahuje). Digitální triky jsou tu paradoxně spíše ku škodě věci (přeci jen "oldschoolová" verze Mistra "Tesaře" je po hororové stránce - oproti tomuto modernímu pojetí - o dost dál). Nová "Věc" se tak pohybuje spíše někde na poli dobře zvládnutého sci-fi thrilleru ála Vetřelec (vs Predátor... samozřejmě bráno s velkým nadhledem) s tím, že rozvíjí původní tezi (chvílemi hraničí silně s čistokrevným remakem) a zároveň si jde i vlastní cestou (a tak to má být)... Na remake remaku fakt dobrá práce! ()

TERRORDROME

Nie je to zlé, slušný sci-fi horor s pekným monštrom a ani sa to nevlečie. Paradoxne, nech je už to monštrum akokoľvek hnusné a vlajú z neho desiatky chápadiel, digitálna animácia nedokáže vyvolať taký úžas ako tie mechanické efekty v Carpenterovom filme. Logika drhne, to je v tomto žánri jasné, ale aspoň že sa človek nenudí. To ako emzák kopíruje jednotlivých polárnikov je často záhada, miesto nejakého rozumného postupu stavajú tvorcovia skôr na to aby diváka pokiaľ možno prekvapili kto to bude tentoraz a nezdržujú sa tým ako k tomu sakra mohlo dôjsť. Taktiež fakt že stroskotaná mimozemská loď je vlastne úplne v poriadku a môže kedykoľvek odletieť je dosť okatý kiks. Pochváliť musím finálne premostenie s predošlou vecou, to bolo milé. Zázrak to nie, sračka tiež nie, ale taký priemer ktorý sa dá v pohode pozrieť a potom naň zabudnúť. ()

Prochy38

Ač už si Věc z 82. moc nepamatuji, zhruba vím, o čem to bylo. A tento film? Povedený! Tak co zase všichni máte? Bylo to natočeno moc dobře, efekty byly fakt zdařilé, hudba prvotřídní, prostředí super, ?. E. Winstead krásná, tak nevím, co Vám zase vadilo. Jak to skončilo taky fajné, páč vesele může původní film navázat. Spokojenost, těšil jsem se a nejsem zklamán! ()

Randyz

Nic nového pod sluncem. Toto téma uzavřeného prostoru, kdy se neví, kdo je zrovna ten "zlý", mi přijde už kapku ohrané. Vizuální zpracování bylo vychytané, ale jinak mi to přišla klasická naháněčka, kdo koho dřív spálí a trošku mi to připomínalo epizodu z Akta X. ()

ondrula

Vcelku podařený remake, kde byly tentokrát potvory digitalizovány, ale hlavně se podařilo zachovat atmosféru izolované arktické stanice. Původní Věc z roku 1982 na mě nicméně zapůsobila víc a oproti svému novodobému protějšku mě taky děsila. ()

Crackonosc

Překvapivě nepokažený prequel Carpenterova vybroušeného diamantu. Neni to nic z čeho by se člověk radostí nebo strachy posadil na zadek, ale upřímně: Líp to asi zrealizovat nešlo a když už někoho napadaj takový hlouposti, jako vracet se po letech ke geniálním dílům, tak aspoň že je to zpracovaný s úctou. ()

Hanes88

No nevím, kdo co všechno od toho čekal, ale mi se to líbilo. Pěkně to do sebe zapadalo, efekty dobré a závěr byl taky povedený. Tudíž to vidím na krásných 75%. ()

Disease

Čekal jsem oproti Carpenterově Věci vymazlenější efekty a horší atmosféru. Obojího se mi dostalo. Finále v kosmické lodi to sráží o hvězdičku, ale jinak solidní koukání. ()

Shimargh

Proč natočit prequel, který má téměř identický scénář jako původní film, když jde defacto o remake, navíc dost nevydařený a hlavně naprosto bez atmosféry, což je největším kamenem úrazu. Původní Carpiho snímek je KULT s velkým K a tohle mu nesahá ani po palce u nohou... ()

Káronoš

Neurazí, slabší atmosféra a vůbec celá chemie snímku než první díl. Trikově parádní a cení se, že namísto remaku (jenž jsou dnes tak populární a dost často zbytečné) se vytvořil počátek, ikdyž nepřinesl nic co bychom si v lepším obalu neužili už předtím. ()

Patrik256

Rozpočet_ 38 milionov dolarov // Tržby_ 27.4 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 1 045 813 KČ Kč // Diváci v ČR_ 8 065 // Tržby v USA*_ 16.9 miliona dolarov ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu