netWoor

První Věc se mi kdysi v osmdesátých letech líbila. Ani ta druhá (nebo nultá?) nebyla úplně špatná ... na osmdesátý léta ... ale ty již nejsou. Atmosféra tentokrát zas tak strašidelná nebyla a ani z triků jsem si na zadek nesed. PS: Taky už jste někdy přemýšleli nad tím, jak ti dementní žraví mimozemšťani dokázali zvládnout mezihvězdný lety? ()

waska

Svému předchůdci se to nesahá ani po prsa, ale je to vcelku dobře odvedená práce. Maličko mi chyběl větší kontakt s hlavníma postava, tak jako s Kurtem. Tady to prostě chybí a to největší slabina filmu. ()

Claude Speed

Divím se, jak mohl Carpenter ve své době natočit něco tak skvělého. Neměl vyspělou technologii jako dneska, neměl téměř nic jako dneska, přesto ale dokázal natočit film s jediným hudebním motivem, který je o 100 úrovní výš než tady toto. Taky mi nejde do hlavy, proč proč tomu říkají prequel, spíše bych to nazval remakem. Řekl bych, že to je spíš zbytečný film. Ale musím říct, že jsem se i občas docela solidně bál, i když ne tak jako u originálu. 45%. ()

markotter

Když je film nudný, je to tragédie. A tenhle je HODNĚ nudný. Jak jinak to popsat. Ne, že by měl vysloveně špatný scénář, ale vše je natočeno bez napětí, ani chvíli nemáte strach o žádného z hrdinů (většinou bez charizmatu) a je Vám jedno, že obluda žere jednoho po druhém a okolo hoří polární stanice. Dopředu víte, co se stane a taky Vám je to jedno. A to, že na konci obluda nesnědla tu ošklivou ženskou s kulatým obličejem, to je vysloveně škoda...:-) ()

danny_21

Podle mě docela povedený prequel kultovní Věci. Měl jsem o něj trochu obavy, které se naštěstí nepotvrdily a rozhodně Cronenbergově staříkovi ostudu neudělal. Sice ne tak plíživý a do paranoie zabalený, přesto dobře postavený scénář, s povedenými triky tomu napomáhá a poslední minutka už s Morriconeho hudbou mě hnedka namlsala a šoupnul jsem si hned po ní původního Tvora - 70 % ()

AloisNeuman

Po skoro třiceti letech dostáváme odpověď na otázku co se dělo, před tím než do tábora přiběhl pes. Až na pár nepovedených digitálních triků povedené. :) ()

Shaleman

Není to tak hrozné, jak tady všichni nadávají, jen se to moc nehodí do kina, ale spíše rovnou na televizní obrazovky. Je to jeden z mála filmů, pro který byl rozpočet malý a proto se nemohl vyhoupnout více. Mě docela potěšilo, jak se jde hezky na Věc a nic se nečeká, nijak se nikdo s nikým neseznamuje a hnedka od začátku začíná efektivní vybíjená... No efektivní... Je opravdu znát slabý rozpočet, protože veškeré triky převzala počítačová animace, která ani zdaleka nedosahuje kvalit, jakých si film i rok 2011 zaslouží. V tom vidím největší kámen úrazu. Ani jednomu monstru, na rozdíl od klasiky, jsem nedokázal uvěřit jeho existenci. Byli víc umělý, než kdyby se před kamerou producíroval típek v latexu. Nedostatky, které Carpenter úspěšně skrýval pod hektolitry krve, touto lacinou animací akorát vypluly na povrch a tak i veškeré vzezření Věci, ať už bylo jakkoli originální, jsem prozíval. A aby toho nebylo málo, zatímco klasika se snaží vysvětlit, kdo a jak se nakazil, proč a k čemu došlo, tady se prostě postavy objeví, najednou z ničeho nic promění a všechny kolem sebe zabijí. Veškerá vysvětlení musí stačit z úst Winsteadové a zbylé otazníky hold musíte skousnout. Ale co... Nějaká ta atmosféra byla a zasmušilý divák si rád zavzpomíná na zakrváceného Russela. Nedělního večera za asistence novodobé Věci nelituji, takže... Velice průměrný průměr. ()

Oonika

Vždycky si plánuju, jak si pustím něco napínavého, trochu děsivého a pak bych si nejradši rvala vlasy, co jsem to zase zapnula. Takže z počátku dost nuda a pak pořád stejné: tma, řev, oheň. Trapný. A nikdy víc. ()

RajAthen

Aneb udělejme prequel, který nikdo nechtěl přesně v duchu chtěného originálu. Všichni víme, jak se věci udějí, jakkoli mě v rámci Věc-marathonu (shlédnutí tohoto filmu bezprostředně po originále) mile překvapilo, nakolik byli tvůrci věrní při rozmisťování rekvizit. Nic nového nečekejte, zkrátka máte možnosti si původní film natáhnout o další, rozumně dlouhou stopáž. A jelikož je údajně další základna poblíž... ale to již je snad příliš mimozemský nápad. ()

Acrobat odpad!

Som unesený zo šablóny. Opätovne si žiadate smrť predstaviteľov, kde sú rozdelený do skupín a buďte si istí, že potvora napadne najprv menej podstatných hercov. Ináč v takýchto podmienkach je aj nadýchnutie sprevádzané množstvom síl. Objaviť preto koráb, bez strachu doň vojsť a trafiť tam v pitch black je.... Kategória nezáživného sledu vyvražďovania postáv určených len čo do počtu. Nezachráni to nič, lebo polku filmu nevidno pre tmu. Zvyšok príšer je vlastne kopírovanie SIlent Hill. Nič, len balast kde len pozrieš. Ľudstvo mínus, príšery zbierajú body. Nenos náušnicu, ľahko ťa rozpoznajú. Paleontológovia vpred, vstrýc lepším antarktickým podmienkam!! (videné 14.03.2016, JOJ archív) ()

Grogan

Tak tenhle prequel neudělal originálu žádnou ostudu, i když na kvalitu svého předchůdce nedosáhl. Přesto je zde vidět úcta tvůrců k původnímu filmu a moc oceňuji, jak tvůrci navázali na drobné nitky, které nám byly dány o osudu posádky na norské stanici v Carpenterově filmu. (I když něco přece jen vynechali, ty nálože mě ani tak nemrzí, spíš fakt, že MacReady a jeho kamarádi nenašli na místě dopadu žádnou sněžnou rolbu) Trochu mě mrzí, že zde neměla více prostoru paranoia mezi jednotlivými členy posádky, ty náznaky, co tu byly, byly skvělý, ale čekal bych jich rozhodně více (třeba během toho testu Kate jsem čekal, že se někdo ozve, proč by vůbec měli věřit jejímu způsobu zjišťování, a že ji obviní, že se od sebe jen snaží odvést podezření). Charaktery nebyly špatné, i když ne tak dobré jako v původním filmu. Mary Elizabeth Winstead mám rád už od dob Nevratného osudu 3, takže se mi i v téhle roli líbila, jak zavrhla vědu a radši se chopila plamenometu, proti nápadu ženské hrdinky nemám absolutně nic (taky se na ni moc pěkně kouká... nic osobního, Kurte). Joel Edgerton sympaťák a role akčního hrdiny mu sedí. Zbytek osazenstva taky v pohodě, i když ta parta Norů si byla vzhledově docela podobná, u pana "Eca" jsem čekal trochu důležitější roli, z vedlejších rolí mě nejvíc zaujala postava operátora Colina, jejíž osud mi přišel nejzajímavější, i kvůli provázanosti s původním filmem (navíc to byla postava, která v duchu originálu obviňovala z infikování všechny ostatní kolem sebe, ač sama nevinná). Speciální efekty byly více digitální a nebyly tak působivé jako v originále, přesto nebyly špatné. Napětí zde tolik nebylo, i když některé scény byly velmi působivé: ústní prohlídka (to jistě měli zubaři radost) nebo scéna plamenomet versus pistole. I zde se objevily nějaké nelogičnosti, ale protože mě tenhle snímek příjemně překvapil, tak jsem ochoten je ignorovat (i když mi pořád vrtá hlavou, jak mohla lidská část osádky vrtulníku přežít havárii a Věc ne). Celkem slušná nástavba původního filmu, pro mě to na slabší 4 hvězdičky rozhodně je, čekal jsem velký kvalitativní rozdíl, ale on nakonec nebyl zdaleka tak výrazný. Mimochodem titulková sekvence, propojující oba snímky, je vskutku brilantní. A furt mám od shlédnutí chuť si broukat ten song, co si Norové prozpěvovali, když slavili svůj velký "úspěch." ()

Nocturno culto

Do originálu, pokud se tak dá Carpenterova verze nazvat, to má daleko.Je tam znát přehnaná CGI a taky mi vadí že to dle zvyků poslední doby celé vyhraje ženská, nic proti nim nemám ale tohle si drsnej Russell nezaslouží, mohli udělat hlavním hrdinou kteréhokoliv z těch vousáčů a bylo to o třídu či dvě lepší. Potvory jak kdyby vypadly z herní série Resident Evil, neškodí občas trochu originality.Závěr měl předejít původní horrorové pecce ale je to vlastně nesmysl, neboť základna je na popel, tudíž by děj neměl kde pokračovat..Nečekal jsem.kdovíjak úchvatné dílo a ani jsem se ho nedočkal, takže to je vlastně v pořádku.. ()

Likan7

Originál mam rád, nemůžu říct, že bych ho nějak uctíval, ale mam k Věci respekt. Ve své době musel být nařáchlou peckou a i dnes působí scéna, kdy jedna kopie řve venku ve sněhu tak děsivě, že se mi naježí chlupy vzadu na krku. Remake, nebo spíš jeho pokračování nemá už takovou atmosféru. Věc: Počátek se spíš snaží vyděsit brutalitou, krví než strachem z neviděného (jenže pro nás už viděného, takže by to stejně nefungovalo). Musím uznat, že ač jsem nic nečekal a bál jsem se průšvihu, tohle mě bavilo, je to svižný, hororový, občas děsivý a navázání na jedničku vyloženě skvělý. K tomu mam slabost k Marušce, takže bodíky si u mě film získal už jen díky ní, ale obstojí to i jako film. ()

Kritik.

Vpodstate priemerný film, ktorý je ťahaný k vyššiemu a kladnejšiemu hodnoteniu starým originálom. Páčia sa mi pepojenia, hlavne záver. Ale dotyčná mi strašne liezla na nervy. A chýbalo mi aj ... POZOR SPOILER! ... že keď bol zabitý posledný, vlastne sa nepotvrdilo, že bol nakazený. Možno teda umrel zbytočne. Mal tam byť aspoň náznak. no a ako pri takmer všetkých podobných filmoch, samozrejme aj tu sa postavy správajú úplne inak ako by ste sa správali vy v danej situácii :-) Zbytočne riskovali, šli s baterkou do tmy, počuli zvuk tak sa šli sami pozrieť čo to bolo :-DDD ()

ER

Určitá zručnost,na kterou se dá dívat,tu je,ale původnímu The Thing resp.jeho atmosféře strachu se film nevyrovná. A to uběhlo 29 let. ()

Zikus

Dobré to bylo. Líbilo se mi to víc než verze z roku 82. Hlavní hrdinka je sympatická, má to spád, prostředí je zvoleno dobře. ()

Psycho.R

Na Počátek jsem se podíval den po původním díle. Nic jsem od toho nečekal a tak jsem nebyl ani zklamaný. Řemeslně je to dobře zpracované, ale to je vše. Jen samotná věci mi přišla podobná všem těm digi obludám, který jsou v každém filmu a originalita původního filmu ji chyběla. ()

Monggol

Bez ohľadu nato, že Kate je odborníčka na paleontológiu a má tam sotva 27 - 30 rokov ... ehhm tak tuná nás jebali kvôli korona vírusu s rúškami a respirátormi v supermarketoch a tam si pitvajú mimozemský organizmus len tak s jednorazovými rukavicami a bez nejakej ochrany to vdychujú jedna radosť ... No to len tak na okraj :) a ten černoch umrel príliš skoro, to sa afro-americkým organizáciám nebude páčiť. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu