soulless

MAN IS THE WARMEST PLACE TO HIDE Hodnotím jako velký fanda původního Carpenterova počinu. Věc je film, na který se nezapomíná ... a tenhle preqeuel mu jistě ostudu nedělá. Věc: Počátek se sice Carpenterovi nevyrovnává, co se týče atmosféry a pocitu zoufalství, který se snaží vytvořit, nicméně ve srovnání s dnešními horory se jedná o vynikající dílo. Dané téma se dalo jistě vyčerpat mnohem více, některé okamžiky se daly víc rozvětvit a celkově mohl být film víc obohacen o hutně dějovou, případně pouze strach a nejistotu navozující linii. V tomto případě film plně nevyužil potenciál tématu, což je poměrně škoda, vzhledem k tomu, že téma postavené čistě na mezilidské nedůvěře a podezíravosti u Carpentera bodovalo za 105 procent. Atmosféra však, i když je film více zaměřen na gore scény, byla budována pěkně poctivě, aby gradovala do podoby, kdy už vskutku nikdo nevěděl "co je". Heijningen si u mě vysloužil pochvalu tím, že se nevrhl bezhlavě, jako většina dnešních hororů, jen na gore stránku, ale vzdal holt starým mistrům, využívajíce klasických hororových prvků. Atmosféru celkově násobí prostředí, což už samo o sobě navozuje dost depresivní pocit, přece jenom být zavřený na Antarktidě s bandou norů, ve kterých se schováva vesmírný prevít člověka dvakrát nepotěší. Edgerton do filmu parádně zapadl, stejně jako Winstead a ostatní herci, kterým sice nebyl dán prostor, nicméně svým zjevem zcela vyhovovali. Nejvíce mě však potěšilo, že film vzdal holt svému předchůdci, tudíž hudební linie byla velmi podobná a všechny indície, včetně závěrečného vyústění, s kterým jsem si celou dobu lámal hlavu, jak ho tam vlastně scénárista zapasuje, vedlo k onomu carpentrovskému majstrštyku. I onen plamenomet, fungující obvykle dobře, se občas zaškobrtne, ale nakonec přecejen splní to, co od něj jiní očekávají 8/10 ()

Roach

Prequel který působí jako remake původní věci. V jedné větě novou věc nejde lépe vystihnout. Jestli je to špatně nebo dobře si musí každý zodpovědět sám. Já osobně jsem byl s filmem jako takovým spokojen. Lehce nadprůměrný horor plný odkazů na Carpenterovo film a zároven plný nových informací ohledně Norského týmu který v důležitých bodech přesvědčivě propojuje původní verzi. Mráz, paranoa, morbidní stvoření a plamenomet - vše tu má svůj comeback. Ovšem k vyššímu hodnocení mu schází několik věcí. Digitální monstra přeci jen nikdy nebudou tak děsivá jako poctivé modely a loutky. To samé platí o celkovém feelingu filmu. Vůbec mi nepřišlo že by se film odehrával v 80. letech, moderní kamera také trochu ubrala z atmosféry. Poslední vítku bych měl k obsazení neohrožené, všeznalé a pohotové hrdinky. té sem nevěřil ani nos mezi očima. Holt zaroslej Kurt Russel s plamenometem byl mnohem víc sexy. ()

Muad

Podle mě naprosto důstojný prequel ke Carpentrově Věci. Samozřejmě, že některé záběry působí poněkud televizně, herecké výkony by mohly být o něco lepší i délka filmu nebyla zrovna adekvátní (film mohl být klidně o dvacet minut delší). Hororové prvky jsou zde zvládnuty dobře i když už asi na většinu staršího publika nezapůsobí tak silně jako v případě původní Věci, která hrála na trochu jinou notu, tj. na notu všudypřítomných pochyb o tom kdo je kdo. Filmy jsem si pustil hned po sobě a výborně na sebe navazovaly, až na pár nesrovnalostí. Film byl docela inteligentní a hlavní hrdinka pohledná. Nečekal jsem žádnou bombu, spíše důstojně snaživého mladšího bratříčka a toho se mi dostalo. Jsem spokojen. ()

Mrliš

Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdami, ale nakonec dávám dvě. Efekty se mi líbily, kosmická loď je také povedená, ale ostatní už tak fajn opravdu není. Atmosféra pod bodem mrazu, žádný leknutí, žádný mrazení, prostě prázdnota. Spousta nesmyslných situací. Strašně zbrkle děj žene ke konci, až tvůrci úplně zapomínají uvést trochu nějaký lepší smysl toho všeho co se děje. Škoda nevyužitých možností. ()

maec

Nebolo to zle, ale uz sme to tu videli. V prvom rade v originaly od Carpentera (aj ked ja som original nevidel) a v druhom vo filme Aliens. Tusim to tu nikto nepisal, cudujem sa preco :) hudba bola kopiou temy z filmov Alien a Aliens, interiery lode nenapadne pripominali Gigera (aj ked to vyzeralo uplne inak a schvalne) a mnohe zabery som si pretieral oci, ci nahodou nevidim Sigourney Weaver s plamenometom v ruke. A ked sa znenazdajky za Winsteadovej chrbtom jemne pohli chapadla "Veci", mal som pocit, ze uvidim Votrelca. Poviete si, to muselo byt trapne. Ale vyzeralo to fakt dobre, efektne a malo to slusnu atmosferu. Ja osobne by som dal prec zle pouzite klise a bdel po nociach, ako to vycibrit do dokonalosti. Snad nabuduce. ()

Freddy33

Čim víc nad tím přemýšlím, tím víc se mi tenhle film líbí. Dokážu ho přijmout jako rovnocenné pokračování (prequele) Carpentrově Věci. Připadá mi, že si bere věci i z původní verze z roku 1951, viz vzhled nalezeného monstra. Abych to shrnul, film se mi líbí a klidně si dokážu představit, že si pustím oba filmy za sebou (což se stalo). ()

PhobiaCZ

No já nevím, já v tom viděl jen jeden velkej lekačkofilm. Příběh nic moc (původní Věc jsem neviděl). Prostě takové nedotažené... ()

smrdime

Tak asi už tu neřeknu nic nového. Původně jsem si myslel, že to měl natočit zase Carpenter, tak mi to aspoň bylo někým řečeno, takže jsem se hodně těšil, a jak jsem byl hodně nepříjemně překvapen, když jsem ještě před zhlédnutím filmu zjistil, že to natočil někdo jiný, ještě navíc pro mě neznámý režisér. Tohle zjištění moje očekávání dost srazilo, protože jsem se už přece tolikrát zklamal z různých remaků nebo pokračování vele úspěšných filmů z dřívějška, tudíž jsem si právem myslel, proč by to i zde nezpackali stejně, že? A tohle možná pomohlo, mám na mysli to,že jsem od toho nakonec ani moc nečekal. Teď teda k samotnému hodnocení filmu. Podle mě ten film nebyl vůbec špatný, a v žádném případě odfláknutý, čehož jsem se trochu obával. Taky jsem si říkal, jestli nebude postrádat atmosféru, ale i tady to dopadlo docela dobře, ve srovnání s filmy jaké se dneska točí, bych řekl, že tohle válcuje 90% dnešních filmů tohoto žánru. Jasně, režisér se často chytal fungujících věcí u Carpenterova filmu, ale tomu nemůžu vyčítat, ba naopak, udělal dobře. Protože to co fungovalo u předešlé Věci, fungovalo i zde. Sice to nedosáhlo tak hutné atmosféry jako u staršího kolegy, ale s tím snad počítal málokdo. Režisér to opravdu nijak nepodcenil, a šlo jasně poznat, jak měl starší Věc odkoukanou. Mně na rozdíl od některých komentujících vůbec nevadilo, že hlavním hrdinou ve filmu byla ženská, a vůbec nesouhlasím s tím, že hrála špatně, kde že. Svojím výkonem strčila do kapsy spoustu dnešních herců, a vůbec celkově se mi herci v tomto filmu docela líbili. Navíc se mně líbilo i vizuální navázání filmu na starší Věc. I hudba Beltramiho taky docela zdatně sekunduje Morriconemu, sem tam dokonce vhodně použili některé hudební motivy od svého předchůdce, což jsem ocenil, i tohle mělo diváka přimět k tomu, aby uvěřil, že věc je zase zpátky, a světe div se, já jsem tomu i uvěřil. Když věc vystřelila z ledu, trochu jsem se začal obávat, že to možná poserou s digitálními efekty, ale to se naštěstí nakonec asi nestalo. Efekty byly zdařilé, možná jich bylo někdy trochu víc než bylo potřeba, ale nijak zásadně to filmu neublížilo. Pár chybiček v návaznosti na předlohu to ale přece jenom mělo, jenže chybičky se můžou odpouštět. Ke konci jsem se trochu obával, že už neuvidím hon na pejska, ale k mému příjemnému překvapení se závěrečnými titulky se přeci jenom třešnička na dortu konala, a musel jsem zatleskat. Takže můj závěrečný verdikt je, bylo to nad moje očekávání dobré a díky za to. ()

karmalat

Standardní záležitost na pomezí Bčkových filmů. Na původní Věc nemá, ale nakonec to zase není až takové zklamání, bohužel spíše thriller než pořádný horror, chybí napětí, vše se dá očekávat. Na vyplnění času doporučuji. ()

manipulant

Mno, čekal jse, že to bude daleko věší slátanina, ale mě se to líbilo. Ovšem nedíval jsem se na tom s tím, že to bude mít kdovíjakou spojitost či podobnost ve Věci z 1982. Když se na film podívám jako na celek, je to blbost, jako každý druhý nový film. Jednoduchý děj, atmosféra místy dobrá, ale rychle se mění a samozřejmě hlavní hrdinka vše vyřeší a nic se jí nestane, to mě na tom vadilo, nějaká pinda z univerzity tam machruje s plamenometem. Film se mi líbil tak hodinu na 4*, ale zbytek filmu je ptákovina - 2-3*. Celkem dám za 3* ale se zavřenýma očima. Točí se i horší filmy tohoto žánru ()

CampaHD

...na začiatku bolo slovo božie a.....vec. Už pri rozoberaní pramedveda a dvojtónového zvuku ala "aliens" ma hrklo či sa tu nebude opičiť. Trošku votrelca tu bolo, no hlavne tu bolo moc "VEC"í, ako na stojáka pri ohníčku, zvuky či behanie v uličkách pri takmer podobných kulisách. Tak neviem či to je dobré alebo na škodu. Ten čo Jednotku nevidel, nezatratí. Nájde si v tom červenú planétu či zopár upírskych kúskov, Prišlo mi to ako opakovanie a strnulá Joel ma moc nenadchla. Veril som skôr hŕstke bradatých a zlatej náušnici,tiež mínus, že som moc vecí predpokladal už vo pred a za to vypáliť skôr scenáristov dom plameňometom, škoda. Nie je to zlé, ale ani dobré. (Kino SC) ()

karmenka

Moje prve dojmy z filmu? Na povodnu Vec z r. 1982 to ani zdaleka nema! Ziadna mraziva atmosfera, ziadne emocie, nic... Mozno je to preto, ze uz dopredu vieme co najdu, co sa bude diat a ako to skonci. Chybal mi tu nejaky novodoby Kurt Russel, ta skupinka na cele so slecnou vedatorkou mi sla dost na nervy. Jedine pozitivum vidim v zavere pri scene- ano, treba si pozriet aj titulky- so psikom a jeho prenasledovanim, to krasne navazuje na povodny film. ()

danihelka

Já myslím, že dobrý. 3 za dětský neduhy v režijní práci a dějový chytání se stébel (nebo rampouchů?!) Přesto si myslím, že o fan Hajnekenovi ještě uslyším (pohlídám si ho!!). ()

igiad

Jednorazovka, nič extra, ale zase ani žiadny spodok filmového rebríčka...hlavne ten záver bol tak čitateľný, až to bolelo...ale v celku pohodový "horor". ()

michell2

Snad všichni „sci-faři“ znají původní Carpenterův originál z roku 1982. Možná film s trochou „béčkovské“ image, ale jinak snímek veskrze kultovní. Natočit k němu dnes de facto předfilm (prequel) je ožehavý problém, jako u všech remaků či zmíněných preqelů navíc zde mladým začínajícím režisérem. Myslím, že to mohlo z výše uvedeného pohledu dopadnout mnohem hůř. Počátek nám ukazuje jak byl nehumanoid nalezen a jak (na dnešní poměry) celkem neprofesionálně pitván. Nu což na drobné vady nehledím a ani moc nepátrám proč se zřítil vrtulník či kde se zase vzala jeho osádka opět v ději a kdo je kdo a nebo, že tu máme druhou Ripleyovou? Snímek má dobrou atmosféru zrovna jako u prvního, umocněnou opět širými bílými pláněmi nehostinné Antarktidy. Hudba sice není tak podmanivá jako u Carpenterova snímku, ale své kouzlo má a v samotném závěru se na Moricconeho minimalistický doprovod doslova naváže. Co víc si přát, děj má spád, efekty i hudba jsou dobré i když některé momenty se dle mého soudu také úplně nepovedly (návrat do vesmírného korábu), ale…i tak bych řekl velmi solidní průměr+ Dávám 3,5 hvězdičky ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu