Castrator

Problém hodnocení Věci spočívá podle mě v tom, že film hodnotí hlavně fanoušci Věci původní, kterým se nelíbí, že nová Věc na ni často odkazuje a nepřináší moc nového, nebo ji hodnotí lidé, kteří fanoušky Věci původní nejsou, viděli ji, a mají za to, že jde o nějaký remake či repliku. Samozřejmě, film kromě dalšího příběhu o Věci, který jsme už jednou viděli, mnoho nového nepřináší, ale ani nemůže, vzhledem k tomu, že Věc se dostala ze stanice v podobě psa na jinou stanici, musel se příběh točit o tom, jak Věc švédskou, teda, norskou základnu vyžrala do posledního střeva, tedy dosti kopíruje Věc původní. Ale nezlobte se na mě, toto kritizovat, a děje se bohužel často, je jako kritizovat představení Rome a Julie za to, že se až příliš podobá Shakespearovi. Ono to jinak nejde a musí se s tím počítat. Pokud jde o remake, tak jsou všichni vedle jak ta jedle, tento film není remakem, ale prequelem, ukazuje to, co se stalo před původní Věcí. A zde právě podle mého názoru záleží na tom, jak moc se vám líbí Věc původní a zda jste jejími fanoušky. Kdo fanouškem je, nemůže snad hodnotit jinak než plným počtem, protože nová Věc dělá to, po čem každý fanda touží - rozšířuje původní příbeh a původní Věc o hodinu a půl materiálu a záběrů ze švédské, teda, norské stanice, do příběhu zabudovává detaily, které známe z Věci původní a fanoušek původního filmu musí být blahem bez sebe, protože jde o rozšíření jeho oblíbeného filmu, a to rozšíření zpracované skvěle, které se nesnaží původní Věc trumfnout, nesnaží se přinést nějaké velké myšlenky nebo původní Věc znásilňovat, je to prostě jen příbeh Švédů, teda, Norů, o kterých něco padne v původní Věci a jejiž stanici i pár minut v původní Věci vidíme. Je to brilantní nástavba Carpenterovy Věci a kdo film nedoceňuje, dělá obrovskou chybu, protože v tomto filmu je toho opravdu hodně, co ocenit lze a co by se ocenit mělo. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a film, který si pravidelně pustím tehdy, když sáhnu po původní Věci. Tyto dva filmy k sobě patří jako Kill Bill 1 a Kill Bill 2. Nedoceněné a neprávem přehlížené pokračování klasiky, za mě 100% film (z filmařského hlediska nikoliv, ale to nebyla ani původní Věc). ()

mirec88

Tento remake, či vlastne prequel pôvodného slávneho sci-fi hororu ma dosť prekvapil. Atmosférou to už sivé nebolo ono, ale niektoré scény boli napínavé, hlavne tá s plombami. Plus triky boli opäť krásne hnusné, čo beriem za plus s hlavná ženská hrdinka mi bola veľmi sympatická. Lepšie 4 hviezdičky. 5 nedávam len preto, lebo originál je originál. ()

drackula

Nič, žiadne emócie, žiadne napätie. Efekty ušli, ale v tej neskutočnej kope balastu sa úplne strácali. Stupídny príbeh, stupídne postavy a celkovo strata času. 40% ()

Wbcko

Žádná sláva, jak by řekl klasik. Předvídatelné, laciné a plné zbytečných nelogičností (izolace dvou potencionálně nakažených do kůlny na dříví, ze které by se při troše snahy dostal i náš labrador), nesmyslů (Skutečně patří půltucet plamenometů do standardní výbavy každé výzkumné stanice?) a hrané až moc na efekt (i buňky zkoumané pod mikroskopem vydávají zvuk kapajícího slizu). Místo toho aby režisér pracoval s prvky strachu, tajemna, nejistoty a paranoii, neustále předhazuje další a další stvůry co mají čím dál tím více nohou, případně hlav, ječí, cvakají zubama a kape z nich sliz. Přiznám se, že párkrát jsem sebou sice cukl, ale kdo by se nelekl, když mají ve Světozoru osolené stereo tak, že mi málem vylítl mozek z hlavy už během úvodní scény?! ()

Pecival

Překvapivě příjemná záležitost, která sic nedosahuje kvality předlohy (ostatně v to jsme asi doufat nemohli), ostudu jí nedělá. Atmosféra není zdaleka tak hutná, postavy jsou až na vyjímky trochu více zaměnitelné, ale člověka párkrát i zamrazí a film uteče jako voda. Zasněžená, pustá Antarktida vypadá super a je to hodně vděčné prostředí. Potěší pár jednoznačných odkazů na "pokračování", nevýhoda je, že film nemůže diváka ničím překvapit a je jasné jak to skončí. Hlavní ženská je docela sympaťačka, tudíž by mi nevadilo vídat ji častěji. Závěr je trochu slabší, ale zase to vynahrazují dokonalé závěrečné titulky. U nich si uvědomíte jak geniální soundtrack složil pro Carpenterovu věc mist Moriccone. ()

Composter

Překvapivě podařený remake! 4 hvězdy dávám v rámci žánru "horor" - byl jsem napjatý, nenudil jsem se a nic mě neodvádělo od poctivě vybudované atmosféry. Navíc "věc" byla opravdu příjemně vypiplané monstrum - dost hnusné na to, abych z něj měl strach. ()

jefff

Celou cestu z kina jsem se rozhodoval zda dát čtyři či pět hvězd. Ne doslova, ale srovnával jsem si pocity z filmu. Hned na úvod musím říct, že Věc: Počátek patří jednoznečně k nejlepším remakům poslední doby. Zajímavý herci i příběh, který sice kopíruje původní film, ale se sympatickou inovací. Plný počet jsem na konec nedal kvůli trošku mdlému konci. Finále se režisérovi malinko vymklo z ruky a působí vůči celému zbytku filmu lacině. Co bych rád vychválil je skvělý začátek, který jak raketa pádí k hlavní zápletce, žádné mimrání v úvodu. Střed je rovněž famózní a skvěle se na to dívá. Atmosféra na jedna minus, triky povedené, napětí gradované. Pro mě velké překvapení. ()

Madlene

Celá tato nová antarktická lapálie by se dala ryze česky charakterizovat asi takto: "Hoří horní heršpická hospoda Hrbatý hrozen. Hostinský Hrubeš hýká hrůzou..." ()

Almásy odpad!

film ktorý svojou hlúposťou bude fascinovať celé generácie ľudí pred nami. absolútne zbytočný film. sám nie som veľký fanúšik originálu, ale tam sa aspoň dalo hovoriť o nejakej atmosfére, o nejakej dôstojnej Alien variácii , čo je toto? toto nie je ani remake, ani reboot, ani prequel či iný terminus technikus ktorý američania v súčasnosti strašne radi používajú. toto je len grc čerstvého absolventa letného filmového kurzu ktorý večer pozerá Carpentera a v škole napíše slohovú prácu o tom že raz bude ako on. smiešne zlý film. téma ,,psychologickej,, vyvražďovačky chce kvalitných hercov (Sigourney Weaver, v novšom prípade Jodie Foster alebo Marion Cotillard), filmy o inteligentných ľuďoch chce inteligentných hercov, inteligentný scenár a v dnešnej dobe aspoň dobré efekty. fakt, ruky preč. takmer dve hodiny zabitého času, to radšej porno. ()

Karlos10

Legendární Věc je zpátky, zpátky ve skvělé formě. Ze začátku je nutno říct, že samozřejmě Carpenterova Věc je a bude horor s nejlepší atmosférou co kdy byla natočena. Jediní film, který se té temnotě zachycené na plátno může rovnat je Vetřelec nebo Osvícení, ale zpět k tomuto dílku. Je na první pohled jasné, čemu režiséru Heijningenovi šlo, a to je alespoň se přiblížit kultu z roku 1982. A přiblížil se tak, že kopíroval kde se dalo. Udělal to ale tak chytře, že je z toho ten největší plus filmu. První díl cítíte (krom části která se neodehrává v Antarktidě, ta je díky bohu jen chvilková) na každém záběru. To napětí, kdy přeživší neví kdo je kdo. Ta atmosféra té beznaději uprostřed ledového ničeho. Ano, tohle se opravdu povedlo. Ostatní věci už vlastně nejsou ani tak důležité, to hlavní proč film shlédnout již víte. Takže jen tak mimochodem, efekty jsou na vysoké úrovni, i když některé jsou až moc okatě počítačové, což může někomu vadit. Příběh není nikterak složitý, vlastně je jednoduchý, v tomto případě je nějaký složitý příběh k ničemu. Dále se opravdu vyvedla přesná návaznost na předchůdce. To pochopíte, až tohle uvidíte. A takhle vychvalovat bych mohl ještě hodně dlouho. Záporně můžu hodnotit snad jen určitou část příběhu (kterou pro požitek nebudu prozrazovat), která je až moc ''fantasy''. Každý jistě pochopí, kterou část myslím. Na závěr jednoduché shrnutí : nejlepší horor roku 2011. 82% ()

jenik71

Očekával jsem napínavější podívanou, zároveň jsem také nepředpokládal, že by "počátek" nějak trumfnul Carpenterův hit z roku 1982, což snad prakticky ani nejde. Atmosféra vcelku ujde, triky jsou poměrně slušné a vesmírná mrcha se pěkně mění podle svého hostitele. Počátek bohužel nenabízí nic víc, než jakýkoliv jiný průměrný sci-fi horor. ()

Mythago

Monumentálně megalomanská nabubřelost. Nic už zde nemá takové kouzlo jako v původním filmu. Ikdyž určitě nemohlo být jednoduché natočit dobrý prequel, mohlo to dopadnout líp. Ani Věc už tady není taková jaká bývala, je až moc digitální, jako ostatně většina věci v tomhle filmu. Sice jsem se nenudil, ale jinak je to bída. ()

Aqualung

Tohle je cosi jako remake naruby.Věc je geniální horror.Stejně jako vetřelec.Jde o původní myšlenku.Tady stačilo převzít něco, co vymyslel někdo jiný.Jde o navrstvený příběh, který se jen přibližuje, a to velmi vzdáleně k původní myšlence. Přežvýkává,natahuje a opakuje původní scénář jen, aby to dovedl ke konci,kterým Věc začíná.Je to hodně slabé. ()

KeithMaxwell

Den před tímhle jsem se znovu podíval na původní Věc a díky tomu je krásně vidět o kolik je tohle horší a kolik je v něm otravných věcí typických pro dnešní filmy. Parta lidí která vůbec nezaujme a nedá se jí fandit (to kdo na konci přežije poznáte do 5ti minut), žádné napětí a atmosféra, efekty i hudba slabší než u předchozí Věci. Není to uplně špatné a mohlo to dopadnout hůř ale s původním filmem se to vážně nedá srovnat. ()

Šakalík

Tento rok je ve znamení prequelů slavných sci-fi. Poté co jsme zjistili, jak Zemi ovládly opice, dostali jsme KONEČNĚ (!) také odpověď na otázku „Jak to bylo s těmi Nory?“. Dělat prequel k jednomu z nejkultovnějších sci-fi hororů, pod kterým je navíc zlatým písmem podepsan samotný John Carpenter, není určitě nic jednoduchého. Navíc je to práce nevděčná, protože spousta fanoušku to nikdy nedocení (což se odráží i na místním hodnocení). Z mého pohledu je však nový Thing velmi zdařilý, byť občas kopíruje předlohu, což ale vzhledem k její unikátnosti není úplně na škodu. Oproti původnímu filmu se tady na nic nečeká a velmi záhy se jde na Věc, přičemž v samotných akčních pasážích je největší síla nového filmu. Zatímco původní snímek si zakládal na děsuplné atmosféře plné napětí a vzájemné nedůvěry, nový film jde s dobou, a proto je mnohem akčnější a krvavější. A přiznejme si – nám se to tak líbí. :-) I přes některé logické chybičky, zmatený střih a – co si budeme namlouvat – ne úplně domyšlený scénář je to dílo veskrze povedené a prudce koukatelné. U mě jednoznačně za čtyři a plným právem. ()

vanderbart

7/10 nebylo to tak špatný.. ale vzhledem k tomu, že znám původní film, tak to bylo prostě trochu jinde, než jsem čekal.. kouzlo prvního dílu bylo v atmosféře. a ta byla vytvářena hlavně tím, že divák vlastně vůbec nevěděl, co ta "věc" vlasně je.. ale zde je již od začátku zhmotnělá.. příšery vypadají jak z nějakého doomu a atmosféra je prostě (alespoň pro mně) fuč.. Pokud bych ale nebral, že jde o film navazující na originál, tak jde o nadprůměrný horor. PS: proč v poslední době cpou do všech filmů kosmický lodi vážně nechápu.. ()

Cejny

Po delší době jsem něco zkouknul, a to rovnou v HD kvalitě a na nové televizi. No ale že bych z toho by kdovíjak odvázanej, to se říct nedá. Po vizuální stránce jsem byl spokojen, ale všechno ostatní se ne úplně povedlo. Předvídat se dalo prakticky všechno od začátku až do konce - scén typu "pozor teď na nás něco vybafne" nebo "no já to věděl, že to bude on" se najde několik, vlastně všechny. Neříkám, že film není místy napínavý, ale prostě to není ono - k dokonalosti toho chybí spousty. 45 % ()

Sdoom

Vezměte Carpenterovu Věc, odečtěte hudbu Morriconeho, Kurta Russella, sympatie k vedlejším postavám, napětí a logiku a dostanete Věc roku 2011. Jediné co je zde navíc, je pár lekaček. A ten konec? Zrovna jsem si říkal, jak chce režisér navázat (teda spíš předvázat), když nezůstal žádnej chlap naživu a vrtulník se zřítil, ale tak si vypomůžem ňákym tim deusem ex machina, že ... ()

sedm.1

Trochu zklamání. Jistě jsem neočekával dosažení kvalit Carpenterovy klasiky, ale na to, že nová Věc prohrává naprosto ve všech ohledech, to mě vážně zarmoutilo. Především třeba co se týká efektů. Možnosti autorů dnes a před třiceti roky jsou nehorázně rozdílné, až propastné a přesto je na tom původní Věc trikově daleko lépe. Věc 2011 je i mnohem méně odvážnější co se týče hororových prvků, na rok 82 to byla poměrně hodně slušná, nekompromisní a brutální řezničina, zvlášť když šlo v prvé řadě o sci-fi, tentokrát jedna, dvě krvavější scény a šlus. Hodně je znát i slabší obsazení, M. E. Winstead je sice sympatická dívčina, ale nějakou extra pozornost na sebe nestrhla a zbylý tým vědců je banda nevýrazných sucharů, s nudným Joelem Edgertonem v čele. Zápletka je pak v mnoha scénách téměř až kopírující, žádné nečekáné zvraty se příliš nekonají a těch několik nových a původní Věc doplňujících a až dovysvětlujících momentů tedy bohužel také za moc nestojí. A tak asi nejblíže se klasice autoři nové Věci přiblížili navozením skvělé atmosféry, díky které se jim podařilo dosáhnout těch nejnapínavějších a nejdramatičtějších okamžiků, co mohla Věc 2011 nabídnout. Byla mrazivá, bezútěšná, nekompromisní a naprosto fungující! Jasně největší, ale vlastně i jediné plus. Věc: Počátek je zkrátka slušně odvedená sci-fi/thrillerová podívaná, která by nejspíš bez existence Carpenterovo klenotu byla obrovskou peckou, ale takto to prostě bez porovnání hodnotit nelze a tím pádem toto antarkické "dobrodružství" spadá do lepšího průměru, který sice stojí určitě za vidění, ale o nějak zvláštní počin bohužel nejde. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu