MGMCZ

Asi jsem se zamiloval . Musim uznat , že je to perfektní film a hned mi to dodalo odvahu pustit pokračování z roku 1982 . ()

fox171cz

Musím se přiznat, že starší kousek "The Thing" mě moc nebavil. Proto jsem se tohoto dosti bál, jak se s tím autoři poprali. Docela mě, ale výsledek překvapil. Dostala se ke mě slušná porce zábavy se skvělou atmosférou. Za mě dávám filmu zelenou, protože tohle se fakt povedlo. Konečně víme jak to bylo ! ()

OughJay

Velká chyba je pustit si tenhle film před klasikou z roku 82. Ta je totiž o třídu lepšim kouskem než tenhle prequel, ale pravděpodobně ztratí svoje kouzlo, když už pak člověk z tohohle filmu ví, o čem to je a co se tam bude dít. Věc: Počátek mi přijde jako kvalitní předvoj ke starýmu příběhu. Alespoň co se týče vysvětlení toho, odkud se Věc vzala, jaký má schopnosti a co se stalo na první stanici. Dějově to neni nijak převratný dílo. Vlastně se tu jen čeká, kdo umře dřív a kdo pozdějc, všechno bez jakýhokoliv napětí nebo nějaký tíživější atmosféry. Otřesná je pak hlavně práce s hercema, protože k jejich postavám, tim jak je jich hodně a maj relativně málo prostoru, si člověk nevytvoří absolutně žádnej vztah. Jako Kurt Russell v původnim filmu to tu měla nejspíš táhnout Mary Elizabeth Winstead, ale ta na něco takovýho rozhodně nemá. Bylo tam dost momentů, kdy bych jí dal přes držku za to, že se chovala jak kráva. To fakt nemám rád. Pro fanoušky hororů, mimozemšťanů, ledovejch plání a taky Věci samotný je to ale asi povinnost. :) ()

kenkaku

Věc z roku 1982 mám rád a proto jsem považoval tenhle nový remake jako povinnost. Jak tak nějak na film ale koukám začínám si být nějak nesvůj... a... totální propad na samotné dno studu přišel když mi došlo, že to vůbec není remake (no bylo to když spustily závěrečné titulky... takové sem pako), ale PREQUEL! . A sakra dobrej... člověk to ocení asi nejvíc pokud bezprostředně po tom sedne a podívá na Carpenterovu věc z roku 82 dokud má ještě v hlavě detaily (jako vrtulník a jeho označení, prostředí Norské stanice, atd.). Takže dávám čtyři hvězdy za tu precizní práci děj filmu napasovat tak, aby opravdu jako prequel vypadal bez jediné logické díry (já tedy na žádnou nepřišel) a za tu odvahu se pokusit vzdát hold tomu co před lety John Carpenter vytvořil. ()

ZkuKol

Asi dost zbytečný výtvor, zaujme pečlivé dobové zasazení,ale jinak to není ani akce, ani hrůza, natož napětí. CGI nám bohužel umožní vidět potvoru až příliš brzo a příliš často. Herci nejsou z těch co by film, odtáhli a režisér zjevně neví o co se opřít. Takže nám tu vznikl dost nezajímavý útvar pod kdysi legendární licencí - Carpentera se zjevně nevyplatí remakeovat...40% ()

civrss

Není to nejhorší, ale zrovna povedené teda taky ne. 10 ošklivých zarostlých Vikingů, jeden černoch a přechytralá pipka, kterou všichni poslouchají a ona je pak stejně podpálí. Sakra tak ji zamknu někam na záchod a mám pokoj... Kdo si nečistí zuby, přežije. To je teda dost debilní způsob jak vybrat kdo umře. Atmosféra, gradace, smysl, všechno na nule. S výběrem herců je to podobné, já prostě nevím, mě tihle Norové, Švédové a všichni severský dřevorubci z Husquarny prostě k srdci nepřirostou, nebojím se o ně a pak mě to zkrátka nebaví. Umřelo jich tam dost, ale že by se mě to dotklo... Animace mutantů však povedená, visící hlava na zlomeném krku byla fajn. ()

PfefferSalz

Musím pochválit snahu tvůrců obohatit téma, které už nemá co nového říct. Jinak natočit prequel, který bude působit díky novým filmařským technologiím děsivěji na pohled, není v dnešní době takový kumšt, a tak na tom vlastně neměli co zkazit. Počin z roku '82 zůstává nepřekonán, ale pokus to zase tak marný nebyl. ()

Jello Biafra

Nebudem skrývať že Carpenterova Vec z roku 1982 patrí medzi moje top filmy a považujem ju za vôbec najlepší horor aký som kedy videl. Tento film sa snaží na Carpenterovu vec navázať a objasňuje čo sa stalo na nórskej základni. Tento perquel nie je vôbec zlý, herecké obsadenie je dosť sympatické vrátane hlavnej hrdinky a aj záver filmu perfektne naväzuje na Carpenterovu verziu. Problém je ale že režisér v priebehu celého filmu využíva vyskúšané postupy a mnoho scén je dosť zhodných s verziou z roku 1982 a tak tento film miestami pôsobí ako remake. Ďalším krokom vedľa sú digitálne potvory, ktoré len dokazujú že triky Roba Bottina z roku 1982 sú skrátka aj po dlhých 30 rokoch neprekonateľné. Ale inak vyplatí sa počkať do záverečných titulkov pretože záver každého fanúšika Carpenterovej Veci veľmi poteší. ()

Forsberg11

Celý film som mal pocit že som presne takú isté scénu už niekde videl. Ale veď ono to mal byť prequel nie remake, nie? Svoj účel to však tak či tak splnilo a pozerať sa to dalo. Technicky zvládnuté výborne, atmosféra tá už trochu pokuľhávala. S filmom z roku 82 sa to nedá porovnať. Kult však dostal dôstojné "pokračovanie". 75 %! ()

The Viper odpad!

Takto zprznit nejlepší horor historie, navíc takovým způsobem. Věděl jsem že půjde o průser, ale stejně jsem se těšil, to jsem ovšem nevěděl že mě čeká naprosto ubohá a na dnešní dobu tak typicky zmrdaná hovadina pod taktikou nezkušeného režiséra jehož jméno by spíše mělo účinkovat v jazykolamech a naprosto stupidní a trapnou Mary Windstead. ()

Jungolink

Ano, CGI v některých případech strašně rychle stárne. Ano, lidské postavy se nechovají moc logicky – vzhledem k jejich situaci celkem pochopitelná záležitost, ne každý den vás v práci po kanceláři honí vašich buněk chtivý mimozemšťan s vizáží kolegy či kolegyně. Ano, bohužel se (a to je horší) ani sama Věc nechová skoro vůbec sebezáchovně, chvílemi se její modus operandi podobá standardnímu záporáku z vyvražďovačky pro puberťáky. A ano, některé zápletky zůstaly nedořešeny, což ale můžeme vyčíst i jeho předchůdci (z hlediska chronologického však pokračování :)). Přesto: snaha o co největší navázání na Carpenterův film (doporučuji dohledat sekci „Deleted scenes“), něco málo z jeho atmosféry a postava Kate Ripley/Ellen Lloyd nakonec vynesly tomuto snímku (slabší) 3 hvězdičky. ()

coscarelli

Velmi priemerny navrat na Antarktidu , kde na striedacku lietaju zdlhave nudne a pekne akcne shooty. Nesom ovplyvneny povodom (pacil sa mi , ano) takze beriem samostatne. Multi-kulti obsadenie mi bolo sypmaticke a docela som ich mal rad az kym sa nepoTHINGovali. Technicky pohlad dost pozitivny, kreatura zmaknuta skvele, prilisne digi nevadilo ale dost velakrat som si zívol. Ortiel: Ako na hojdacke. P.S: take neviditelne plus davam za end title. Uz som sa zlakol.UF! ()

herr_carter

Hodně nepovedený pokus o restartování dnes již kultovní klasiky. Oba filmy se samozřejmě nemohou porovnávat například v efektech, jelikož je dělí od sebe 30 let od jejich vzniku, ale prostě původní Věc měla šťávu a co je důležité - měla herecké výkony, které jsou zapamatovatelné. Tohle je neurčitá směska všehosi, jemuž dává korunu právě fakt, že ani jednomu z herců jsem nepřál nic jiného než smrt................ moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

borec999

Slušná práca. Dejovo by som Heijiningenovu Vec pripodobnil k teórii diplomovej práce na tému, ktorá sa píše každoročne. Pár vecí a vedľajších detailov je napísaných inak, ale gro a podstata zostáva v porovnaní s predlohou rovnaká. Nová Vec je teda obstojným pokračovaním (prequelom-zobrazované udalosti predchádzajú dianiu jednotky od Carpentera), ktoré ctí originál a našťastie nerobí hanbu kultovej jednotke. Natočené je to kvalitne, Mary Winstead nie je Kurt Russell, ale je sympatická a dá sa jej fandiť. Výprava, prostredie základne na Antarktíde, klaustrofobická atmosféra, všetko funguje. Efekty sú digitálne (doba pokročila), kvalitné a objektívne asi aj lepšie vyzerajúce než tie z 80. rokov. Ale holt, mne predsa len praktické efekty chýbali, pretože dodávali originálu nezameniteľné 80-kové čaro a ani najlepší počítač a CGI nikdy nezaručí taký efekt ako práca maskérov a trikárov. Záver a prepojenie s originálom v poriadku a celkovo vlastne nemám ani moc čo vytknúť. Bol som spokojný, ale už som takéto niečo raz videl, takže wau efekt a prekvapenie opadlo. Tí, čo nevideli originál si zrejme jednu hviezdu prihodia, za mňa je to presne tak na 3,5*. 65% ()

Eraserhead

Nedělal jsem si nejmenší naděje, že by se to mohlo přiblížit kvalitám originálu, ale nečekal jsem, že dostanu takovou nudu. Když už se to jmenuje Věc, tak kde je atmosféra? Kde je paranoia, krev a sliz?! Digitální monstra a přeměny mi připomínaly spíš bestie z herní série Resident Evil. Trochu nostalgie ve mě probudila až sekvence pod závěrečnými titulky. ()

bari68

Dôstojný prequel k dnes už kultovému sci-fi hororu.Bolo to cool, zábavné, nenudilo, film obsahoval napätie, akciu a poriadne ,,gore,, scény. ()

Wicky

Už o něco slabší než Carpenterova verze.Film se rozjede překvapivě rychle a furt se tam něco děje.Carpenterův film měl hodně napětí a akci.Tenhle to měl naopak.Hodně akce a až potom to napětí.Hlavní hrdinka Mary Elitabeth Winstead sice není Kurt Russel ale záhrala to vcelku dobře.Uplné zklamání to není ale pecka rozhodně taky ne.Normální,průměrný sci-fi horor..60% ()

ryba443

Docela koukatelný, nicméně vzhledem k existenci původního filmu naprosto zbytečný a nic nového nepřinášející film. Pusťte si raději originál. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu