thedien

Nenudil jsem se, ale celkově mě film zklamal. Místo strašidelné atmosféry šlo spíše o přehlídku efektů. Děj byl zamotaný, nepochopitelný, nedomyšlený a obsahoval celou řadu vážný trhlin. Člověk se špatně orientuje v postavách a nechápe, jak je možné, že ten či onen je "nakažený", takže jen čeká na další šok. Závěřečné titulky mě potěšili, Věc od Carpentera mám rád, ale celou dobu jsem čekal, že se ještě dozvím, jak dopadla "hlavní hrdinka". ()

StorWik

Já nevím. Asi jsem jsem natvrdlej, ale čtu tu, že to je remake původního Carpenterova filmu. Mě se ale zdá, že tenhle biják je postaven dějově před tu Věc z roku 1982 a jen čerpá z jeho díla inspiraci. Heijningenova Věc končí tam, kde Carpenterova začíná. Jasný, plamenomety a ostatní srance jsou stejný ok, vem to čert. Jen mi přijde, že co není typický remake, ale spíš pokračování co je dějově napřed před Věci z 82. roku. Proto možná asi Počátek. Co se týče kvality, tak tohle není film pro všechny, nepochybuju, že si najde své obdivovatele, ale mě určitě ne. ()

jarmil8

Film je to v mnoha ohledech podařený, chybí však napětí, což bych považoval u Věci za poměrně zásadní ingredienci. ()

pajofon

Nejvetsim problemem tohoto snimku jsou (krome slabsiho scenare a spise prumernych hercu) predevsim prehnana a nerealisticka ocekavani. Ta souvisi s faktem, ze Carpenterova The Thing je jednim z nej horroru EVER. Vedom si tohoto faktu, snizil jsem zamerne ma ocekavani na snesitelnou uroven a o to vic si nasledne uzil fajnovy horrorovy bijak. ()

Kucin

Nezklamalo, ale ani nepřekvapilo...mi se to hodně libilo hvezdička dolů jen za to že atmosferu provedení a herecké víkony prvniho dilu proste překonat nejde ()

Radous04

Všechno super, efekty efektní, příšerky strašidelný, to nemohu říct :-). Ale proč se tam proboha objevují ty američani? Kdyby původní věc natočil pan Carpenter o pár let později, neřeknu ani popel. Čekal jsem prostě větší retro a celý jsem si to představoval trochu jinak... Pokud se najde někdo, kdo neviděl původní věc, asi nebude zklamaný a doporučuji shlednout po sobě. Ale pro mě tak trochu zklamání. Aspoň ten severskej jazyk, že tam zazněl.... Tři hvězdy ne víc... ()

Sheevisnu

Po nepodarenych remakoch klasiky ako Suboj Titanov ci Barbar Conan som milo prekvapeny, mozno preto, ze nejde o drzanie sa povodneho pribehu stareho Thingu, ale rozpovedanie pribehu norskej zakladne, ktora je v prvom Thingu uz najdena zdevastovana (tento film vlastne konci tam kde povodny Thing zacina). A niekomu vadi ze Kurt Russel bol nahradeny Mary Elizabeth Winsteadovou, vsimnite si Joela Edgertona, mimo zaznam - podla mna sa na Kurta Russela dost podoba! Cakal som ovela horsi film, ked som pocul rmk Thing. Ano chybala tam napinavost povodneho filmu, nikto - nikomu neveri, hrat sa s postavami, tu to bohuzial malo o nieco rychlejsi spad a tak trosku sa to premenilo na vyvrazdovacku (povodny Thing zas tomu tiez nemal daleko). Asi mi najviac na celom filme vadilo, ze tam bol iba jeden husky, a scena s tym ako husky trha plot tu je len par sekund, ta mi pride v prvom Thingu genialna. Na druhej strane samotna "Vec" bola ku koncu povodneho Thingu uz viac nerealna ako v tomto spracovani. Na tento film sa nebude nikto pozerat ako na legendu, oproti povodnemu filmu. Na druhej strane po tych srackach co vychadzaju v poslednej dobe takyto film dobre padne :) ()

ko.mi

Do kina jsem se na tenhle film těšil, už jen proto, že jsem viděl nedávno první díl. Celá stopáž je narvaná k prasknutí strašně předvídaných momentů. Bodejď by ne, když je to "pokračování". Ale přišlo mi, že už vymizela i ta atmosféra, která mě u prvního dílu držela! ()

snupko13

Pôvodný film s ospevovaným Rusellom som nevidel, takže porovnávať s ním nebudem. Porovnať to môžem akurát s first person strieľačkami s rôznych pc hier, kde podobné monštrá sa dajú kosiť na stovky a to ste ešte len v druhej úrovni. Inak mi to pripadalo veľmi naivné, plné múch a otáznikov a fakt dodnes netuším, kde sa celú dobu skrýval Lars, ktorý na konci tak neohrozene vyskočil, zabiť nakazeného psa. ()

ELDoctorow

Popravde – toto mohlo dopadnúť oveľa, oveľa horšie a každý kto nie je úplne zaslepený nekritickou láskou ku Carpenterovmu filmu by mal uznať, že tvorcovia sa s tým popasovali s úctou a so cťou. Ja myslím, že keď už to muselo byť natočené, lepšie sa to ani urobiť nedalo. ()

wrong3

Nakonec zůstanu u třech hvězd a1/2,protože tu chybělo to co dělalo první "díl" tak super hororem a to je atmosféra. Asi bych dal i lepší hodnocení,ale to by nesměla existovat tak dokonalá VĚC z roku 1982. ()

Mort09

Dělat prequel k jednomu z nejslavnějších hororů bylo odvážné, nicméně výsledkem je docela zajímavá podívaná, která sází více na vizuální efekty a „rychlý krvavý spád“ než na hororovou atmosféru a silné herecké výkony. Je na škodu, že Věc: Počátek až moc kopíruje děj původního filmu a nepřináší nic nového. I tak se jedná o film, který stojí za zhlédnutí. ()

Filatov

Příjemný překvapení. Sám jsem očekával, jak to tvůrci zvládnou a musím říct, že si poradili výborně. Ve van Heijningenovi něco bude. Vzít Věc: Počátek jako prequel byl hodně moudrej nápad a mně to sedlo. Napětí ani tajemno jsem teda vůbec nepostrádal a je paráda sledovat, když už člověk z původní Věci ví, o co jde, jakej průser na vědce čeká, když TO dostávají ven a vůbec netuší. Líbila se mi práce s kamerou, efekty i hudba. To, že v hlavní roli jsme měli pohlednou M.E. Winstead bylo příjemný zpestření a podle mýho svojí roli zvládla až jsem si říkal, jestli tu nemáme novou "vetřelcobijku" Weaverovou. Vychytávky s naušnicí a jim podobný jsem odhalil, což mě potěšilo. Já si nemám prostě na co stěžovat! P.S. "Probudili jsme samotného ďábla!" Nová Věc, ač dějem před původní Věcí to rozbalila ve velkým stylu! ()

DarkViper

Ne nesouhlasím tu s lidmi co se to tu snaží zachránit trojkou, Film má být remake a vůbec se nedrží jedničky, tolik očividných chyb, jde vidět typ režiséra, který z toho udělal klasickou americkou vypatlávárnu, oproti jedničce například, mimozemšťan neměl vyloženou chuť zabíjet ale replikovat se, člověk do poslední chvíle neviděl, tady pobíhá dvouhlavá příšerka a se tam občas někoho probodne atd :D co dál ? Třeba mimozemská loď je pod ledem co říkaj tak 100 000 let v nedávné době ale aktivoval vysílač ,,nějáký přeživší´´ a šel umrznout na povrch do ledu o hodinu později ve filmu pak startuje motory a chystá se na odlet ? To si ze mně fakt děláte prdel ? Navíc jak je možné, že uslintaná obluda která se neobejde ani 5 min bez zabíjení, si doma na marsu sedne a poskládá litací talíř, jednička pecka, toto totální odpad jednu hvězdičku dávám protože ve filmu hraje Joel Edgerton z Warriora což byl jeden z nejlepších filmů minulého roku a taky protože grafik si vyhrál s triskama UFO talíře za který by se nemuseli stydět ve STAR WARS, vzkaz pro režiséra: UŽ PROSÍM NIKDY NIC NETOČ A HLAVNĚ NE REMAKE BEZ PŘEDCHOZÍCH ZKUŠENOSTÍ !!!! ()

vlnka

Bohužiaľ ani táto Vec ma neočarila. Pôvodná verzia z roku 1982 má svoje čaro, ale aj to iba v prvej polovici a aj to iba kvoli tomu, že najviac sa bojíme niečoho, čo nevidíme. Tu vidíme takmer od začiatku všetko. Polovotrelec s chápadlami vyskočí z ľadového kvádra a hneď je po zábave. Potom je už len otázka času, kým ich tam všetkých požere a bohužiaľ ani tentoraz sa to režisérovi nepodarilo spraviť tak, aby to nebolo také voľajaké nasilu. Striekajúca krv a ľudia meniaci sa na dvojhlavé slizké nechutné monštrá ma v dnešnej dobe už fakt nedokážu ani šokovať a ani zaujať. K tomu scénka s mimozemskou loďou uväznenou pod ľadom... jedno klišé za druhým. Ako správna feministka však kvitujem, že na konci prežije tá najsilnejšia ŽENA! A ešte aj koniec s bežiacim havkom je fajn, ale to je tiež už len plagiát. ()

Beawish

Očekávání před začátkem filmu: Najdou to. Rozmrazí to. Obživne to. Uteče jim to. Pozabíjí je to. Částečně - Částečně se pozabijí sami. Při sledování: Ach jo... Sbohem logiko. Sbohem atmosféro. Po skončení filmu: Rozpočet - 38M. Tržby - 16M. Dobře jim tak, prznit klasiku se nemá. Ale upřímně - až tak strašné to zase nebylo, dvě hvězdy by byly málo. ()

psycho.ta

Vcelku ucházející film. Docela dobré efekty, chování postav taky ucházející..škoda jen, že ten návštěvník nebyl lépe řešen..přišla jsem si jak za mlada při filmu Chvění a tudíž lepší průměr a 3*** ()

fabregas1

Film ve kterém se parta polárníků musí porvat s mimozemským organismem. Věc Johna Carpentera bývá považována za jeden z nejlepších hororů osmdesátých let a bez problémů si u ní zašpiníte trencle i dnes. Nepříjemná atmosféra, vzájemná nedůvěra, slušní herci, paranoia a výtečně udělané a prvotřídně hnusné monstrum.Nová verze má podle mě za cíl hlavně vydělat peníze na slavném jménu a naštvat fandy legendy.Mě ale neurazila. Jako horor pro jednadvacáté století šlape Věc: Počátek úplně v pohodě.Dostatkem akce a nějakým tím násilím funguje bez problémů. Neurážející hororová rutina. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu