marrrrian

Postavám som fandil a občas ozaj nečakal, čo príde a odkiaľ to vyskočí. Skratové jednanie postáv dodalo šťavu a priestory polárnej stanice pôsobili znova klaustrofobicky. Animátori, alebo ako sa im vlastne hovorí, si na Veci očividne zgustli a využili všetky digitálne fígle, ktoré od prvej Veci doba poskytla (v rámci rozpočtu)... No a ak to mám zhrnúť, tak je to dôstojné rozšírenie príbehu. ()

Alboin

Hodnotenie tesne presahuje hranicu 80%. Film sa do bodky snaží dodržať udalosti z Capenterovho veľdiela. Pri každej scéne, ktorá pozmenila polárnu stanicu tak aby to zapadalo som výskal ako decko pred kopou vianočných darčekov. Dodržali naozaj všetko a posledná scéna pred titulkami, kde sa chlapík snažil zastreliť psa nakazeného vírusom ma doslova vystrelila z kresla. (Oni mu dokonca dali aj tie isté okuliare!) Jediným problémom bola pre mňa nestráviteľná ženská postava, ktorá si pred koncom filmu odkráčala do snehovej pustiny a žila štastne až kým neumrzla. (Cca 25 minút.) Slzy šťastia vo mne vyvolávala aj atmosferická hudba pomocou jednej basovej struny a milovaná Antarktída. ()

Fenk

Nedotčen kultovní Věcí u které sem usnul, byl sem k tomuto předquelu pln očekávání. Stručně řečeno – je to jak roztaženej spot na Amundsena s tísnivou vetřelčí atmosférou a nepovedenym bubákem k tomu. Tak na zdraví, třikrát destillere a hlavně nevěřit lidem bez plomb! ()

Maarty86

Po shlédnutí prvních trailerů jsem to čekal o něco lepší, nicméně pořád se jedná o solidně provedený sci-fi horror, který svému jménu nedělá ostudu. Atmosféra není tak tísnivá a hudba tak působivá jako u starší Věci, na druhou stranu napnout to celkem dokáže a nenudil jsem se. Efekty taky povedené a celkově na mě tento prequel působil "neodfláknutě". Viděl bych to na pěkných 80% ()

Patroxi

strašná nuda půlku filmu ... pak se to rozjelo a byla to jedna akce za druhou já už bych těmto filmům ani nepřiřazoval horor každý už je na to zvyklí a proto bych to zase jako mnoho hororů označil za více akční film .. Každopádně něco originální na tom je ale už to je strašně ohraný ty náhazy a proměny ve stvůry ... ()

solver

Určitě z toho šlo vytěžit víc, ale pak už jsem ani moc nechtěl. Oni tam stejně neměli pořádnou laborku ()

Etrox49

Tvorcov treba doceniť už len za to, že sa nepokúsili o bezduchý remake, ale trúfli sa rovno na prequel a ten sa im v konečnom dôsledku podaril. Lepšie povedané, nedopadlo to totálnou pohromou ako často býva zvykom pri týchto pokusoch, priživiť sa na starej sláve. V porovnaní s predošlým, dnes už vyše 30-ročným titulom je hlavnou slabinou Heijningenovej Veci herecké obsadenie. Edgerton a tá pani robia, čo je v ich silách, no pri tak veľkom počte vedľajších postáv to predsa len chcelo niekoho renomovanejšieho. Divák sa v tom ansámbli začne postupne topiť, čo tvorcovia nepochopiteľne podcenili a tým pádom úplne odignorovali význam a prínos obsadenia ľudí ako Russel, David či Brimley pre úspech Veci z roku 82. Mimochodom, Carpenter má na rozdiel od svojho mladšieho kolegu bod aj za to, že si vo svojom filme vôbec nekomplikoval život nezmyselným zaradením ženských postáv do prostredia výskumnej stanice na Antarktíde, čím jeho film okamžite získal na vierohodnosti. Na druhej strane, pozitívom novej Veci je určite technická stránka. Mutanti a ich besnenie majú slušnú úroveň, je to hodne krvavé a o poznanie brutálnejšie, resp. nechutnejšie. Oceňujem aj primeranú mieru novátorstva, Heijningen vie, čo a koľko „svojho“ si môže dovoliť do príbehu priniesť, aby nenarobil viac škody ako úžitku, veď predsa len, stále ide o prequel. Aj záverečná „prelínačka“ s honom na infikovaného psa, po ktorej si automaticky a s chuťou pustíte starú Vec, je spracovaná tým správnym spôsobom. Sumárne to hodnotím za 3 pecky, plný počet nepripadá do úvahy s ohľadom na zmienenú nevýraznosť postáv a tiež pomerne slabú autentickosť doby. Nezabúdajme, že sme stále na začiatku 80-tych rokov a teda technika, vybavenie, výstroj a podobne by tomu mali zodpovedať. Popravde, miestami som čakal, že sa Dr. Halvorsonovi rozozvučí mobil, prípadne iPad... ()

Javo26

Není to úplně nuda, ale slepá místa se občas vyjeví, začátek mě opravdu nezaujal, byl jsem docela rád, že se brzo objevuje věc. Co se týče zhruba prostřední částí, tak občas to bylo na 60% a to díky momentům překvapení, kupodivu jsem se i trochu leknul, čemuž jsem moc předem nevěřil a efekt, kdo je člověk a kdo ne stále působil. Taky mě těšil fakt, že hlavní postava je vcelku schopná a neměl jsem pocity, že je dementní, nebo něco v tom smyslu. Co mě ale opravdu potěšilo byl konec, za ten bych dal v klidu i o nějakou hvězdičku navíc a taky mě to nalákalo se znova podívat na Carpenterovu Věc. ()

MartinSTFC

Tak toto je opravdová lahůdka. Já nevím, co vyzvednout více. Jestli atmosféru filmu, která by se skutečně dala krájet, nebo vizuální stránku filmu samotnou. Ano, je pravda, že děj filmu je slabší. Parta vědců se vydá do Antarktidy, aby zde zkoumali cosi, co by mohl být důkaz o mimozemském životě ve vesmíru. Nález jim však obživne, a začne požírat vše živé kolem. Ano, je to nuda, ale jen do doby, než si pustíte film. Vizuální stránka filmu je prostě báječná. Atmosféra z filmu přímo teče proudem, a mně nezbylo nic jiného, než si film vychutnat až do závěrečných titulků. Pokud bych měl filmu něco vytkout, byla by to asi jen poněkud krátká stopáž, a mnoho dobrých vystřižených scén, které by se do filmu báječně hodily a skvěle zapadly. Ovšem to již nehodnotím film jako takový, ale co by, kdyby. Takže já nemohu jinak, než pět hvězd. A pokud by mi někdo nevěřil, tak není lepší způsob, než si film pustit a posoudit sám. ()

90125

Tento film by mohol mat podtitul premrhana sanca. Skoda, ze to nedostal do ruk skusenejsi, resp. sikovnejsi scenarista, ktory by zapletku medzi postavami viac prepracoval a vedel by lepsie vystavat napatie. Prave gradacia napatia, pocit neistoty a celkova dramaticka atmosfera, to su veci, ktore v tejto Veci chybaju a dovody preco sa tento prequel nemoze rovnat origosu z 1982eho. V "jednicke" sme mali moznost jednotlivych hrdinov trosku spoznat, predtym nez sa z nich stali monstra. Tu sa vacsina len mihla a uz bolo po nich. Zaujmave postavicky a moznost zzit sa s nimi, to v tomto filme chyba. Ale myslim, ze hanbu si tvorcovia tohoto filmu tiez nespravili. Toto je urcite vydarenejsie ako vsetky Aliens and Predators pokracovania. 63 % ()

vorel999

Pěkně povedený prequel k užasnému originálu s Kurtem Russlem. Člověk by čekal další nepovedený remake a helemese ono to nakonec tak špatné není. Kurta vyměnili za Mary Elizabeth Winstead, což je pěkná holka a ve filmu až moc chytrá holka. Filmaři se snažili by se film moc nepodobal originálu a celkem pěkně se jim to povedlo. Je to tedy celé takové moc sci-fi s vesmírnou lodí, která se snaží uletět a Mary vše zachrání. Vše kazí ne moc povedená grafika, kdyby to tak šlo jako v originálu bez kompů, ale ono ne a atmodféra zimy se taky moc nevyvedla. Moc pěkné zakončení, které opravduje jako prequel pasuje na originál. Lepší pruměr. 60% ()

Dvyt

Pro mne velmi podprůměrně zpracovaný film. Z počátku nabídne zajímavé prostředí a slibuje i neotřelou zápletku. Obratem ovšem sklouzává do oblasti klišé a zpracování "monstra" budí spíše smích, než nějaké primitivní podvědomé strachy, což je to proč si pouštím horory. ()

RomanBond007

10.6.2014 - Nedávno pred 5. hodinou večer som dopozeral tento film. Mal som také tušenie, že to bude o ničom film, ale mýlil som sa, a to poriadne. Hoci prvých pár minút zadrhával a myslel som si, že ide iba o remake z 1951 (prinajhoršom z 1982). Veľmi má prekvapil nielen nadpriemerný scénar, skvelá hudba a sympatický herci, ale aj to ako na konci skvele a priamo naväzuje na film z osemdesiateho druhého (alebo 1951 - neviem to isto lebo som ho nevidel). Dávam 85% a odporúčam aby si tento film pozreli všetci fanúšikovia hororov!!! ()

HororSamael odpad!

Nudné, bez špetky koukatelnosti. Hodně dlouho jsem něco tak nudného neviděl. Marně hledám něco pozitivního, napadá mne jen hezky vytvořené dvojté skřížení. Vydržel jsem silou vůle do konce, asi jsem čekal nějaký přídavek, ale toho jsem se nedočkal. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu