LBsmoke

nebylo to vůbec špatné řekněme pro dnešní popkornovou mládež, nadstandart.. mělo to pár světlích okamžiků, kdy sem se i bavil.. ucházející hudba, krásné záběry na antarktidu, sníh a podobně.. celkově ta "Věc" nabrala strašně rychlé tempo vymlátila půl posádky a když už jich nezbývalo moc nechovala se galakticky rozumě a zvolnila tempo.. dávám přednost Carpenterově verzi kde není tolik přebujelé buněčiny, tady se určitě spousta 3D modelářů vyřádila a to kvíkání -zrůdičky mě tu pak rychle omrzeli a lezly mi na nervy.... mám radši to drama za zavřenými dveřmi opuštěné stanice, kde nemůže věřit nikomu jen sobě.. a všechny hrůzostrašné scenérie se rozprostírají mimo kameru.. to teprv buduje atmosféru! ()

vladce

Neposkvrněn Carpenterovou klasikou, ovlivněn půvabnou Mary E. W., ale i tak (díky tomu) příjemně překvapen. Na debut velice solidní práce. 7/10 ()

mosnak

Spokojenej a musím říct, že jsem viděl přesně to co jsem čekal. Já jsem se bavil a to zimní prostředí mě vždycky dostane. Škoda jen,že tento remake neměl nějakou výraznější hlavní postavu. Remake z osmdesátých měl Kurta :-) 80% ()

Zombi

Celkem povedený scifi horor, který mohl dopadnout rozhodně hůř. Atmosférou se to Carpenterově verzi sotva přiblíží, digitální efekty celkem pěkný, ale tak nějak mi tam schází opravdová krev, nějaká vědkyně se Russelovi samozřejmě nemůže rovnat a tým k likvidaci je trochu nevýraznej, ale jinak je to v pohodě. Opravdu se mi líbí ten scifi nádech, včetně úvodní sekvence s objevením lodi, ledové prostředí je stále působivé, sem tam se objeví i ta známá paranoia, škoda, že ji tvůrci nevyužili víc a déle. Slušné 3 hvězdy. ()

gumolit

Sprvu ked som sa dozvedel , že sa chystá tento film už som ho odpisoval kedže som myslel že sa bude jednať o remake Carpenterovej klasiky z roku 1982.O to viac som sa potešil že sa jedná o prequel a o celkom vydarený. Máme už vymoženosti na lepšie efekty a triky a to možno oproti staršiemu filmu stráca na originalite čo sa týka však dusnej atmosféry a napätia , že kto je nakazený a kto nie tak tu to tiež celkom funguje. Som spokojný čakal som trapas, ale myslím že na začínajúceho režiséra je to skvelo odvedená práca a samozrejme pekne ukončená.Určite odporúčam hned si pozrieť za týmto klasickú Vec. ()

Cement73

... a hoci vykrádačky z rôznych filmov boli prítomné na každom kroku, zapôsobil na mňa tento horor veľmi solídnym dojmom. Hlavne príšerná freak show ku koncu, ktorá nenechala jedinú časť ľudského tela na svojom mieste :) Nápad s plombami bol výborný... Náušnice už len sekundovali . ()

Mouzon

Na Kurta Russella se pěkně dívalo, jelikož to dobře zahrál, na Mary Elizabeth Winstead se pěkně dívalo, jelikož je to hezká holka. Na Carpenterovu VĚC se pěkně dívalo, jelikož to je geniální film a jeden z nejlepších vůbec, na Heijningenovu VĚC: POČÁTEK se pěkně dívalo, jelikož tam hraje Mary Elizabeth Winstead, což je hezká holka......Bohužel to není film, který je třeba vidět vícekrát (tedy, pokud se vám Mary Elizabeth Winstead nelíbí do té míry, že byste kvůli ní překousli podstatné vykrádání Carpentera). Herecké obsazení je vůbec jedním z největších kladů filmu. Kromě toho, že zde figurují rodilí mluvčí, je tu také povedený odkaz na starého harcovníka Kurta (Joel Edgerton), objeví se i Rumcajs (http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Kristofer+Hivju+Premiere+Universal+Pictures+IDfV2Gm4DeMl.jpg srovnej s http://img.humbug.pl/img//humbug-repos/humbug-avatars-repo/40_avatar), a hraje zde člověk, který se mi velmi zamlouval v RODINNÉ OSLAVĚ (Ulrich Thomsen).......Nechal jsem si to rozležet v hlavě a musím dodat, že ústřední myšlenku má nová VĚC inteligentní (ten, kdo se usilovně snaží něco objevit, se nakonec stává předmětem svého zájmu, resp. předmět zájmu jej pozře - celé toto je hozeno do archetypálního konstruktu "objevování a poznávání zla lidským společenstvím"). Bohužel, snímek musí být srovnáván s původní VĚCÍ! Důvod je prostý - snímek je totiž velmi ambivalentní. Na jednu stranu vytváří vlastní sofistikovaný přístup k tematice, přičemž to bere z jiného úhlu pohledu, než Carpenter. Hned vzápětí se ale tvůrci dopustí takové blbosti - totiž, když začnou kopírovat některá schémata z osmdesátkové předlohy. Pak totiž zákonitě dochází k tomu, že jakkoliv se divák může snažit, aby jej neovlivňovalo srovnávání s Carpenterovým filmem, nemůže si pomoci, jelikož tvůrci to sami dělají. Za největší chybu tedy nepovažuji navazovat na Carpenterovu VĚC, resp. předjímat jí, ale totálně pohnojený scénář, který udělal z VĚCI: POČÁTKU polodementní vyvražďovačku, namísto inteligentního a sdělného atmosferického hororu, jenž by plně využil potenciál ústředního tématu (a též by plně využil potenciálu Mary Elizabeth Winstead, která je nejenom hezká holka, ale překvapivě rovněž docela slušně hraje). ()

Jayem

Bolo by to za 4, keby si scenárista nezatlkal klince do vlastnej truhly. S pribudajúcimi minutami som mal v hlave stále viac otázok a odpovedi stále menej, ba dokonca žiadne. Niekomu proste stači že sa tam niečo zabija a je v siedmom nebi. Ale ja potrebujem aj nejake súvislosti aby ten zmätok daval aspoň trocha zmysel a tých som sa nedočkal. ()

sona123

Slušný průměr. Jedničku si moc nepamatuji, což může být na škodu, ale možná mohu hodnotit objektivněji, nebo bez nostalgie...Toto je slušný horor, thriller, s vetřelci si teda vyhráli poměrně dost, je to dost nechutný a chvílemi i ujetý. Všude fouká studený vítr a byť se jinak ohánějí neustále plamenometem, mrazivá atmosféra byla velmi zdařilá. Jinak je to vyvražďovačka, která nemá ambice na nějakou větší kvalitu - minimální je tedy rozpracování postav, dialogy apod. O to víc je tu napětí a akčnosti. Oddychovka jak má být. ()

Milky.

Film bez atmosféry a bez napětí s jedním Kapitánem Amerikou a jednou Scullyovou plus pár lidí, kteří tam jsou vlastně jenom jako maso pro řezníka. První půlka filmu mi byla tak nějak k smíchu a nudil jsem se, u druhé jsem sledoval, jak se z toho pomalu klube typicky americký příběh emancipované bojovnice za lidstvo proti slizkému šmejdu z vesmíru. Od původního filmu však již uběhlo 30 let a tak šmejd z vesmíru vypadá zase o trochu líp. I když....opravdu vypadá líp? Chvilku jsem se rozmýšlel jestli tomu digitální trikařina prospěla nebo ne, ale nakonec musím říct, že ne. Věci jsou možná mobilnější a mohou konečně i pořádně běhat a agilně nahánět lidi podobně jako v PC hře, jenže i přes to všechno stále působí nechutně digitálně a tak nějak z nich nejde strach. Carpenterovy poctivé gore loutky byly daleko lepší a krásně doplňovaly atmosféru filmu. Tohle už je jenom prostá naháněčka a i když jsou tam nějaké náznaky režisérovy snahy tak naprosto chybí jakýkoliv feeling paranoie. Moc tomu nepřidává ani naprosto neexistující hloubka postav, kde maxima dosahuje mlčenlivý Nor, co má rád svého pejska a bednu granátů. Pro mě béčkový, zbytečný a nezvládnutý film a urážka původní verze. A nemůžu si odpustit zkritizovat nedostatek, kterým trpí oba filmy. Co tam mají co dělat zbraně? Autoři nejspíše neznají Antarktickou smlouvu podle které na Antarktidě nesmí mít zbraně ani přítomní vojáci natož jakýsi vědecký personál co tam dělá výzkum. Mimochodem co má být ten debilní přídavek k názvu "...Počátek". Proč to prostě není "Věc" jako u originální verze? Někdy mi čeští producenti přijdou vyloženě pošahaní. Čistě za film dávám jednu hvězdičku. Druhou přidávám pouze za závěrečné titulky, které tak tvoří smysluplný cliffhanger do původního filmu. ()

MkSallam

Hlavním problémem nové Věci je, že chce být prequelem, remakem a poctou Carpenterovi najednou a to je jedna pekelně pejskokočičkovská kombinace. Prequel linie vše omezuje tak, že se věci musí stát určitým způsobem a zanechat určité věci na určitých místech, takže děj místy postrádá logiku. Remake linie zas všechno dělá přesně dle stylu původního filmu. Místnosti jsou stejné, podobné scény se dějí na stejných místech a když k tomu přidáte svázanost prequlem, vychází z toho film, na kterém není nic osobitého nebo svého. A to je fail. Všichni totiž ví, že originál to nepřekoná, ale doufal jsem že by to mohlo fungovat jako Věc pojatá z dnešního hlediska (stejně jako funkční remake Strašáků). A nefunguje. Tedy až na závěrečné titulky, kdy se všechny tři linie lahodně sjednotí. Má ale cenu koukat na nijaký film jen kvůli slušným efektům, dvěma efektním humusárnám (první kill a "přilepení") a stylovému otvíráku? Extrémně zapomenutelné. ()

mazadlo

Občasné herecké výkřiky do tmy jsou jakýmsi brzdícím mechanismem tohoto filmu. Škoda protože i přes počítačovou grafiku zůstala věc zachována ve starém kabátu...téměř tedy. Některé pasáže filmu zcela napodobují původní film což je u prologu trochu škoda. Na druhou stranu závěrečné titulky mě donutili zvýšit hodnocení na tři hvězdy. Pokud jste někdy nechápali začátek staré věci s Russelem pak se vám tu lecos vysvětlí :). Jinak normální béčková scifárna na dobrou noc. Neurazí ani neukáže nic nového. ()

RipperJosh

Po kasovní stránce si tvůrci zavařili sami, názvem The Thing vzbudili dojem, že jde jen o remake, na prequel by přišlo víc lidí. Originálu to ostudu rozhodně nedělá, navíc skvělá návaznost na původní Věc. Jen ta atmosféra je o dost slabší. A co se týče triků, staré loutky jsou pořád působivější, než dnešní compy. Divný konec zcela zachraňují závěrečné titulky:) ()

SICK_BREED

Jo, po dlouhý době zase docela povedenej akční horůrek se sympatickym sci-fi scénářem. Objevená ufonská loď, objevenej zmrzlej ufonek, zmrzlej ufonek objevující, že není zase tak moc zmrzlej, potoky krve, utíkající končetiny, nechutná biomasa, náhodně sublimující lidé.... spousta pozitivních detailů které ale hrubě podráží jméno, kterým se toto vše zaštiťuje. Nová Věc totiž z té staré nemá nic a už vůbec nenabízí nic lepšího. To u mě v kombinaci s velkým očekáváním způsobilo rozmrzelost z návštěvy kina a pocit zbytečně vyhozených prachů - to je škoda, není to špatný film, ale špatná Věc. ()

Martin_W

Nezajímavé hororové béčko, které se přiživuje na originále. Po zajímavém začátku přišla druhá, nepovedená půlka, která se mi vůbec nelíbila. 52% ()

Alien220

Na film jsem nešel s velkým očekáváním, inu natočit něco podobného, co by se kvalitativně a vůbec jakkoliv dalo přirovnat k Carpenterově „The Thing“ z roku 1982, prostě není možné. Ten film je jen jeden a je dokonalý. Spíše jsem si chtěl vychutnat starou známou hororovou atmosféru a konečně zjistit, co tam ty Norové dělali, než se rozhodli zastřelit psa. Bohužel jde o horor založený na laciném a předvídatelném lekání diváka a nikoliv na atmosféře. Již začátek nám dává pár informací o racionálním myšlení tvůrců – rolba se zastaví, posádka napjatě očekává, co se bude dít… a přichází „nečekaný“ pád do propasti (rolba pochopitelně musela čekat kvůli napětí – ihned přeci nespadne). Dalším gólem je počínání Norských vědců – pověří starého známého, aby přijel i s nějakým paleontologem. Milý přítel poprosí prvního paleontologa, dokonce ženu, aby s ním jela se podívat na cosi záhadného do Antarktidy – nabídka, která se neodmítá. Po příletu na místo a poté v následujících scénách film skutečně stojí za to. I když z tvrdohlavosti navrtat mimozemšťana a ještě k tomu ho uložit do místnosti, kde je teplo, aby nám krásně roztál je trochu pitomost, ale vylekání Sea Kinga stojí za to. Spálení návštěvníka a jeho pitvání je trochu nepochopitelné, ale budiž. Alespoň je vidět, že pes už je nakažen. Pak následuje chvilka napětí, kdo vlastně není člověk. Je s podivem, jak dokázali piloti vrtulníku havarovat, když se jim nic nestalo. Člověk by předpokládal, že ztráta řízení znamená sežrání pilota, ale asi to tak dnes není. Havárii pochopitelně „věc“ nepřežije, ale Američani ano. Jak se nakazila Juliet je stále záhadou, stejně jako tanga a nezastrčené tričko v minus padesáti u Kate, která si to po Antarktidě mašíruje ve slušivém kabátě, kozačkách a bez čepice. To takový Nor ze slunné skandinávie si bere kuklu a kombinézu. Podpálení laboratoře je také spíše z donucení. Omráčení Larse je klíčové pro následující děj v hlavním filmu. Alespoň, že se netestují žhavou jehlou, ale plombou. Zraněný Nor je jasná „věc“ – masakr ve společenské místnosti, kdy nadobro zmizí skoro všichni krom Cartera a Kate působí jako násilná likvidace vedlejších postav – pak se s nimi hůř natáčí. Je také patrné, že Lars moc dobře neumí vyřadit rolby z provozu. Carter chytře poznamenal, že Sanger nemá kam jet – vskutku nemá, respektive neměl by. Korunu celému příběhu nasazuje finální scéna v mimozemské lodi, kde Carter chytře volá Kate, aby ho dotyčné monstrum mohlo pohodlně vystopovat a nakazit. To by ale nebylo to nejpikantnější. Mimozemšťan v Antarktidě havaroval a beznadějně se vydal hledat pomoct mimo bezpečí lodě. Po 100 000 letech, zamrznutí v ledu a převtělení do norského vědce ho však zázračně napadne znovu nahodit motory a odletět. I přes řadu nepovedených scén a nedomyšlených aspektů se mi film v zásadě líbil. Finální hudba a návaznost je skvělá (až na prokládání titulky). Dílčí návaznosti jako odpálení ledu nad lodí pomocí náloží se tvůrci rozhodli ignorovat. To že Norové mají jinou helikoptéru a dva Američani jsou tam jen náhodou by mohlo být lépe řečeno. () (méně) (více)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu