Reklama

Reklama

V akční komedii s názvem 21 Jump Street se policisté Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) připojí k tajné jednotce Jump Street a využijí svůj mladistvý vzhled k tomu, aby v utajení pracovali na místní střední škole. Když vymění zbraně a odznaky za školní batohy, riskují své životy, aby vypátrali nebezpečný gang drogových dealerů. Zjišťují však, že střední škola se vůbec nezměnila od té doby, co ji před pár lety opustili – a především přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili. Oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že jsou nuceni znovu zažívat všechny strasti, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 156)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Je to příjemně vulgární a kontroverzní věc, ale dějově je to nudná a sterilní záležitost. Takže až na pár gagů a několik solidních slovních obratů to je jen směska nevšedních situací a pár solidních záběrů. Ani ne komedie, ani ne kriminálka. Odvázané určitě, ale zase až tak mne to nebavilo. Chemie lehce pokulhávala. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jestli někoho z mejch poldů chytnou, jak dává alkohol mladistvejm, tak půjde hezky bručet. Se šnorchlem přilepeným k hubě. A já do toho šnorchlu budu srát." Jako tradiční ochránce filmovejch hovadin jsem se na kluky z Jump Street docela těšil, ale přesto jsem byl velmi příjemně překvapen, když jsem uzřel dva poldy trhat asfalt v růžovým New Beetlu v přestrojení za KNO3 a Petera Pana pod dohledem korejskýho Ježíše. Je to úlet a já se bavil patrně upřímněji, než je v Sále království zvykem. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Sledovat v jeden den Cronenbergovu Metodu a 21 Jump Street je asi podobné jako lízat zmrzlinu na Sibiři. Absolutní šílenství..... Jump Street je výborná zabava, naprosto neočekávaná, protože Tatuma rozhodně nemusím. Tady se ovšem ústřední dvojice hodně vyšperkovala, pomohl jim k tomu samozřejmě scénář a kvantum hodně přitažených situací. Veliká škoda že Američani jsou pohlavně nedospělí, jak jinak si vysvětlit další várku vtípků na téma Pincek a Varlata. To opravdu se nemůže obejít jediný film bez tohodle? Jinak po delší době hoooodně dobrý Buddy Movie. PS: Ice Cube v roli policejního náčelníka je borec. 75% ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

"Clearly I wasn't talkin' to you, big titties! You cherub lookin' motherfucker. I was talkin' to your partner over here, Fake ass handsome McGee! When I'm talkin' to him, I'm talkin' to him. When I say, shut the fuck up, I'm talkin' to you." Budem si ešte pár dní užívať túto hlášku, ako aj celú kostolnú scénu pod taktovkou teenage the fuck up kapitána Dicksona (inu Ice Cube a jeho naložená, hustá vrava straight outta Compton) a potom asi niečo napíšem aj o tom, prečo si myslím, že "21 Jump Street" je aj napriek prkennej réžii obstojným a uvoľneným filmom._______Neviem prečo niektorí recenzenti vyplakávajú ohľadom údajne nedostatočnej chémie medzi hlavnými protagonistami a rád by som sa ich kamarátsky spýtal, či naozaj tak naivne čakali niečo po vzoru "Posledného Skauta". Duo Tatum/Hill nepredstavuje obávane nahláškovanú mašinériu ako Willis/Wayans, ktorá svoj úspech zožala pod diametrálne odlišným, režisérskym vedením a v čase, kedy Shane Black písal jedny z najkúlovejších slovných výmien široko-ďaleko, ale pre zmenu sympaticky nemotorný tandem nového milénia, ktorý šlape na základe bezprostrednej improvizácie a excentricko-súcharskych running jokes. Slabších úsekov neni málo, avšak onu nosnú líniu undercover police as highschool students chalani udržali vďaka svojej uvoľnenosti nad vodou a zjavne nezvládnuté (rozumej sterilitou zaváňajúce) vyplnenie syžetu už potom nebolí ako zásah paralyzérom. Z troch na štyri idem nakoniec z toho dôvodu, že scenár bol vedený pod patronátom Michaela Bacalla ktorého osvojené trademarky zo "Scotta Pilgrima" a "Projektu X" našli uplatnenie aj tu a stali sa osviežujúcou kompenzáciou jalovosti niektorých sekvencíí. Všetky tie R-kové blbnutia snaživých lúzrov a eklektické zapájania gamerských prvkov hýria nápaditosťou, ktorá sa (ak k tomu máte vzťah) nedá ignorovať a jednoducho ma baví. Preto ma ani tak nemrzí, že celovečerný reštart pôvodného seriálu neskončil ako uvedomelá pastiš, ale skôr echt entuziastický variant buddy movie, ktorý takmer vôbec nenudí a plynie si na vlastné riziko. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

První polovina mi přišla ve stylu: "Jasně komedie ze střední trochu jinak, kterých už zde byla spousta, docela to ujde." To mi vycházelo na obstojný 3*. Ale asi tak nějak v druhý půlce se to fakt zlomí k výrazně lepšímu a je to docela nabušená jízda s výborným humorem, hláškama, nápadama a hlavně už se to od té druhé poloviny v tom tempu nezastaví. Takže užít si nostalgicky v klidu první polovinu a pak si užít parádní "action-komedy" nářez!!! Překvapení, moc milé, moc dobré!! ()

Galerie (83)

Zajímavosti (28)

  • Ve scéně v obchodě hrozí Schmidtovi (Jonah Hill) vyzrazení, protože ho obtěžuje jeho starší známá z rodiny. Odstrkuje ji a svým kumpánům tvrdí, že mu „sahala na ptáka“. Přesně tu samou výmluvu použil Johnny Depp ve filmu Krycí jméno Donnie Brasco (1997), když se jeho postava, Joe Pistone, dostala do podobné situace. (Olafur)
  • Jonah Hill (Schmidt) zhodil kvôli úlohe až 18 kilogramov z váhy, a to najmä preto, lebo musel vykonať mnoho fyzicky náročných kaskadérskych kúskov. (harryy)
  • Tvůrci zvažovali obsadit do hlavní ženské role Emmu Stone, ta se však natáčení účastnit nemohla kvůli práci na filmu Amazing Spider-Man (2012). (Aurum)

Související novinky

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Universal se opět pokusí oživit monstrum

Universal se opět pokusí oživit monstrum

21.11.2020

Před třemi lety se Universal pokoušel po vzoru Marvelu nastartovat vlastní filmový vesmír, který by zahrnoval klasické figury tohoto studia: Frankensteinovo monstrum, jeho nevěstu, Drákulu, Mumii,… (více)

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

08.12.2018

Tiffany Haddish (Night School) a Awkwafina (Debbie a její parťačky) jednají o hlavních rolích v chystaném ženském remaku 21 Jump Street. Nový film ze série, kterou před pár lety oživili Phil Lord a… (více)

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Reklama

Reklama