Reklama

Reklama

Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (637)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Na 4 hvězdy to sice není, ale já je zde připálím, Mechanik mi vyloženě sednul více než kterýkoliv z posledních Stathamových filmů. Zde Statham bezproblémově utáhnul celý snímek a na pomoc si přizval mého vyšinutého oblíbence Bena Fostera. Pro milovníky bezvadné a osvěžující akce vřele doporučuju. Námět béčkový nevadí a svižné tempo je přesně podle mých představ. PS: Podruhé už to takovej nářez není, Simon West nemá na akci zrovna to nejlepší oko. Za vydařený závěr 60% ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Mechanic sviští po nalinkované dráze a neuhne z ní ani píď, jako kdyby si jí předem jednou dvakrát pomalu projel. Všechno je dáno, jak to dopadne, víme téměř od začátku, na druhou stranu nuda se zde nevyskytuje, protože ji Jason uškrtil páskem od kalhot, naopak je to svižné, akční, zábavné, avšak ničím výjimečné. Několik scén pokukuje po přihrádce ´over the top´, nakonec se do ní (možná škoda) nezařadí žádná. Po blamáži s názvem Faster zase příjemný návrat k tomuto druhu filmu. 40 miliónů dolarů(rozpočet)/51 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Reklama

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Ben Foster se v Pandorum prokázal jako sympaťák, co dokáže bez problémů utáhnout celý film (i když tam ho ještě jistil Quaid), v 3:10 Vlak do Yumy byl za ultimátního drsňáka a v The Messenger ukázal, že zvládá i složitější postavy a časem by se mohl dočkat i nějaké té filmové ceny, co se seriózního herectví týče. Právě v posledním jmenovaném za ním Jason Statham zaostává a upřímně si myslím, že pro Fostera je účinkování po Stathamově boku ve filmech typu The Mechanic velká škoda. Ze Stathama se už pomalu stává maskot průměrných akčních fláků, a radši by co nejdříve měl začít škemrat o nějakou další roli u Guye Ritchieho, protože "drsný a neomylný a střílející a kopající" Statham se už začíná pomalu zajídat...aby brzo neskončil u direct-to-dvd filmů. The Mechanic je problematický v tom, že nadržuje Stathamově postavě, která nemá čím zaujmout, kdežto Fosterův "zelenáč", který je zajímavější, se celou dobu musí pohybovat v jeho stínu. Je sice hezké, že po dlouhé době zase v nějakém filmu cáká krev a vzduchem létají mozky (ačkoliv digitální...), ale jinak je The Mechanic jen další klišovitou a předvídatelnou žánrovkou, která je pro svou neinvenčnost místy dosti nudná. Solidní řemeslo, nic víc. ()

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

Skvělá ústřední dvojce, která když chce, tak to dokáže pořádně rozjet a fakt je na co koukat. Akční scény jsou zmáknutý dokonale. I zápletky jsou vcelku fajn, i když je člověk dopředu tak nějak tuší. Ale tý akce mohlo bejt sakra víc, protože je tam dost nudný vaty i na to, že má film jen hodinku a půl. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film tvrdej jak Rosenbergovo péro. Už tak nějak automaticky očekávám, že Jason Statham nehraje v žádnejch teplárnách, ale naprosto jsem nečekal, že Ben Foster se Jasonovi v drsňáctví tak vyrovná, ba co víc, mnohdy i předčí. Vynikajcí biják, ve kterým se dva romantici zaměřují na export ostatních fešáků i nefešáků do věčných lovišť a že chlapcům při výkonu exportace nevadí přesčasy nemusím snad ani dodávat. Film se bude určitě hodně líbit všem feministkám, protože ženy tady mají stejně důstojnou roli jako maj chlapi v akčních filmech s Angelinou Jolie :) a výkonejm exportérům nestojej ani za to, aby se jim po šukačce představili. Prej "Můžu alespoň vědět jak se jmenuješ? " "Jo, jsem Artur" "To bylo dobrý, ale ty se nejmenuješ Artur " "Měj se." Druhý romantik se po sexu s mluvením neobtěžoval pro jistotu vůbec, vzal láhev a šel exportovat. V mnohým mě tenhle biják připomínal chlapácké akce starých dobrých 80. let. Rozhodně víc jak např. Postradatelní a Bena Fostera si po tomhle už budu pamatovat, ostatně to už jsem měl od 3:10 Vlak do Yumy ....."Víš, já se ti chci za všechno omluvit." "Znáš mě, na tohle já ti seru." ()

Galerie (109)

Zajímavosti (21)

  • Po snímke Lúpež po taliansky (2003) ide už o druhý film, kde sa stretli Jason Statham a Donald Sutherland. (ČSFD)
  • Auto, ktoré Arthur Bishop opravuje, je Jaguar E-Type, vyrábaný v rokoch 1961-1968. (m.a.t.o.)

Související novinky

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (více)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Reklama

Reklama