Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film pojednává o milostném životě florentského zlatníka a sochaře Benvenuta Celliniho (1500–1971). Děj představuje milostný čtyřúhelník, jehož protagonisté jsou Cellini (Fredric March), venkovská dívka Angela (Fay Wray), florentský vévoda a jeho žena. Jak celý propletenec skončí? (Zetwenka)

Recenze (3)

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Fredrick March je excelentný ako túlavý renesančný umelec, ktorý sa zaľúbi do vojvodkyne. Bohatá produkcia a dobré herecké výkony robia z filmu dobrú zábavu. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

THE AFFAIRS OF CELLINI je nepestrofarebná ( tak či onak ) mozaika ľudských osudov, malý film vo veľkom období a aj napriek osadenstvu, ktoré číta veľkú mocnosť hviezd, snímkom ktorý nemá čím zaujať. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Legie slušnosti udělila snímku známku C – zamítnuto. Ačkoliv město Chicago samo oficiální zákaz nevydalo, byl postup Legie účinný a početná skupina katolíků mu zřídila negativní renomé. (Zetwenka)
  • Film stál producenta Zanucka přes půl milionu amerických dolarů a v Chicagu ani v jiných městech neuspěl a skončil jako ztrátový. (Zetwenka)
  • Jedna z prvních produkcí Darryla F. Zanucka po odchodu z Warner Bros a založení studia Twentieth Century Pictures. Darryl F. Zanuck se rozhodl postavit stále se přísnějším omezením a silnější autocenzuře studií a neregistroval své nové studio v celonárodním Sdružení amerických filmových producentů a distributorů. Vyhnul se tím povinnosti předložit scénář Výboru pro záležitosti filmových studií. Přesto, že ho natočil podle svých představ, nakonec musel ustoupit požadavkům Správě kodexu a vystříhat všechna vášnivá objetí a vyzývavé scény v ložnicích, aby snímek mohl alespoň někde distribuovat, jelikož většina premiérových kin náležela ke Sdružení. (Zetwenka)

Reklama

Reklama