Reklama

Reklama

Glee

(seriál)
Trailer
Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Hrají:

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

(více)

Videa (416)

Trailer

Recenze (533)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

čistých 5. Na tak úžasně roztomilý a těžkou závislost vzbuzující seriál už asi nenarazím. Zábavnost je vytažená do úplného extrému hlavně díky postavě Sue, nejlepší seriálové postavě, jakou jsem kdy viděl, všechno je bráno s obrovským nadhledem, vztahy jsou doslova šíleně překombinované, celkově má tento seriál asi jedno z nejlepších obsazení, postavy jsou jedna vedle druhé uvěřitelné, mají typické středoškolské problémy a taky se tak chovají, samozřejmě stále se stoprocentním nadhledem - celkově celá škola funguje jako ironizace amerického školství. Co se na té škole dějí za šílenosti, je těžké popsat. A stejně ji od začátku seriálu miluji a mám za vzor všech ostatních škol. A samotné písničky, jejich nové provedení, a choreografie + skvělá návaznost na děj - to je už jen úplné potvrzení výjimečnosti seriálu. 2. série zatím drží standart - dokonalost. ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Being part of something special doesn’t make you special, something is special because you’re part of it.” Popularita tohohle seriálu se zrodila snad doslova přes noc, a mojí pozornosti samozřejmě neušel. Někdy před pěti lety jsem si řekla, že to taky zkusím. Ze začátku jsem měla dost rozporuplné pocity - hudební čísla a vystoupení byli občas až dechberoucí, kdežto zápletky se mi zdály buď nezáživné, nebo naprosto absurdní. Víceméně jsem u toho vydržela právě díky těm písničkám (ale když se sešli hrozné písničky a strašný díl, tak jsem se musela přemáhat, abych to vůbec dokoukala), kdesi v půlce první série se to mírně přehouplo a stáhlo mě to mezi ostatní Gleeky - oblíbila jsem si některé postavy a zvykla jsem si na styl humoru. Druhá série se mi děsně líbila, u třetí už to bylo o trošku horší, ale pořád se dalo. Jenže pak nastal zlom, po třetí sérii. Polovina postav odmaturovala a buď zmizeli ze seriálu úplně, nebo se přestěhovali do NY a jejich místo na McKinley zaujaly nové postavy, které byly naprosto nezáživné. Naštěstí měl tvůrce seriálu tolik rozumu, že díly propojil právě s NY, který pro mě celou sérii držel nad vodou. Problémem taky začal být výběr písniček, některá čísla byla dobrá, ale faktem bylo, že se objevovalo stále méně chytlavých písniček. No a pak přišla pátá série a s ní velká rána v podobě smrti Coryho a na tom seriál dost utrpěl. Tehdy jsem zastávala názor, že by bylo nejlepší seriál v průběhu pětky nějak ukončit, ale tvůrci se rozhodli, že ne a vytvořili naprosto zbytečnou sérii, která ničím nezaujala a výběr písniček byl tragický, ty pěkné bych mohla spočítat na prstech jedné ruky. Kdyby seriál nebyl už předem obnovený pro šestou sérii, zcela určitě bychom se jí nedočkali. Takhle měli tvůrci ale alespoň šanci seriál nějak ukončit. Výběr písniček pro šestku se naštěstí o dost zvednul, písničky byly poslouchatelné a dobré, se zápletkou už to pokulhávalo a některé díly byly naprosto nesmyslné a vyhnané úplně do absurdity (na čemž sice Glee stavělo, ale v 6. sérii už to až přeháněli). Svým způsobem mi ale některé díly připomněly, proč jsem se do toho seriálu vlastně kdysi zamilovala. A i když dostat se skrz některé díly až do finále někdy nebylo jednoduché, jsem ráda, že jsem vydržela. Ať si každý říká co chce, tenhle seriál byl jedinečný a navzdory všemu mi bude dost chybět. 4* ()

Reklama

jonyyy 

všechny recenze uživatele

Většina postav je mi charakterem vyloženě protivná (labilní, sobecká, intrikářská, dětská), některé zápletky jsou dost naivní a je tam dost trapných až infantilních situací, ale ty písničky mě dostávají. Půlka mi sice nic neříká, ale ta druhá půlka je naprosto super. Všechny ty mash-up, remaky, remixy a předělávky jsou prostě parádní. Třeba Singin in the rain/Umbrella - koho by to napadlo. Nápaditý seriál. 85% po dvou řadách. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Seriál Glee je velký oříšek. Musí se brát s velkou, ale fakt velkou nadsázkou. Při prvních dvou epizodách jsem i já měla problém, říkala jsem si, v jakém blázinci jsem se jen ocitla, jenže tak nějak jsem si na tento seriál zvykla a už sleduji třetí sérii. Ano, je to svým způsobem parodie a někdy s fakt nesmyslnými zápletkami, u kterých občas musím kroutit hlavou. Jenže, pak je tady ta druhá stránka. Parádní hudební čísla a hlavně několik epizod, ve kterých se skrývají hluboké emoce, které v seriálech o teenagerech zase tak často neuvidíte. Vyzdvihla bych především postavu Kurta, je to nejlépe napsaná a zahraná postava celého seriálu. Právě on mě v několika dílech téměř dohnal k slzám. Glee buď budete milovat nebo nenávidět, já chápu obě strany. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Tohle je víceméně Muzikál ze střední a ještě něco navíc..takový naivní seriál,který si především uhlazeností postav získá příznivce Hanny Montany a HSM. Dávám přednost trochu skutečnějším postavám před těmito Barbínami a Keny tak nějak připomínající Stepfordské paničky. Navíc..manželka,která 4 měsíce předstírá před svým mužem těhotenství? To opravdu zavání hodně špatnou soap operou. Fakt blbost. (A navíc,jak zaznělo v God Bless America: Glee dělá z homosexuálů stereotypy..) ()

Galerie (1 098)

Zajímavosti (321)

  • Ve 122. epizodě Will (Metthew Morrison) políbí Emmu (Jayma Mays). Jayma Mays neměla o polibku tušení. Těsně před natáčením scény Brad Falchuk, režisér této epizody, řekl Matthew Morrisonovi, aby ji políbil. Reakce herečky je tedy zcela přirozená. (CrashONE)
  • Britský Channel 5 spustil v roce 2012 reality show Don't Stop Believing, inspirovanou seriálem Glee, kde soutěží sbory. (rreal13)
  • 2. epizóda 4. série s názvom "Britney 2.0" bola inšpirovaná životom speváčky Britney Spears. (SieZof)

Související novinky

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Reklama

Reklama