Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Diskuze

danielK

danielK (hodnocení, recenze)

znuděná Stewartová a min, 3 hodiny s tak strašně nesympatickou Dakotou? Děkuju, nechci.

Jenda

Jenda (hodnocení, recenze)

Pro mne jsou jedinými pozitivy Twilightu Kristen a fakt, že díky němu se sem možná dostanou její filmy...

carly (hodnocení, recenze)

to, že film vznikol za účelom zarobiť peniaze ešte neznamená, že nie je dobrý, že sa nebude páčiť. inak by neboli všetci tak odvarení z Dark Knighta. a tiež len preto, že je film nezávilsý a chce toho veľa povedať, to z neho nerobí automaticky dobrú a hodnotnú vec. a povedať, že JK Rowling nie je dobrá spisovateľka je v mojich očiach the blackest kind od blasphemy ;) myslím, že len ide o to, či s filmom vysielaš na ronakej vlnovej dĺžke. lebo teoreticky každý film ti môže niečo dať. v praxi si každý s filmu odnesie či neodnesie to svoje

Martinibaby (hodnocení, recenze)

benzinko:  Šmarjá, ale já (a ani carly podle toho co psala) nepopírám existenci dobrýho a špatnýho jak filmu, tak čehokoliv jinýho. Jenom se snažím říct, že je to sakra individuální. A protože tobě nic nedal/nesdělil Twilight neznamená, že to tak bylo se všema ostatníma lidma, kteří to viděli. Mně třeba nic 'nesdělil' Pán Prstenů a nesnažím se všem jeho fanouškům na to kydat hnůj. Všechno to strašně záleží na člověku, někdo může prozřít po něčem, co někdo jinej nazve chujovinou, proč je to tak těžký pochopit? Nebo aspoň tolerovat?=D

slavo_held (hodnocení, recenze)

Martinibaby,carly : nikto vás nenúti ospravedlňovať sa za vkus ... ale nesmiete hovoriť že neexistujú dobré a zlé veci, rovnako tak existujú filmy čo vznikli len s účelom získať peniaze a nič nezdeliť - to sú zlé filmy. Filmy musia vedieť čo chcú povedať a nie len nezmyselne tárať a taráť a tárať a tárať a tárať chujoviny ... len aby sa zaplnilo 120minút času.

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Botanick: Ano, hodně přehnaný příklad. (Ale i tak bych ti mohla říct, že tomu, kdo zabíjí lidi, se to asi nějakým způsobem líbí. But let's not go this way:)) A obecné hledisko? Co to je? Kdo to určuje?
carly: Jsi můj člověk :) Na omluvy za svůj vkus jsem rezignovala už hodně dávno, každýmu se líbí co chce, a každej má právo vyjádřit svůj názor, ale urážet za to někoho? Please.. Nechápu jako z toho může někdo něco mít.

Botanick (hodnocení, recenze)

Nedělá to z tebe méně hodnotnou fanynku (Bob je docela sympaťák mimo Stmívání). Jenom některý věci jsou prostě špatný a jiný dobrý. A není to žadný snobizmus. Rowlingová taky není nijak dobrá spisovatelka a přesto se mi její knížky líbí.

carly (hodnocení, recenze)

to nie je zlý príklad, ale na hlavu postavený príklad. a to o čom ty rozprávaš, tie dobré knihy a filmy, to je obyčajný snobizmus ľudí, čo sa potrebujú cítiť ako niečo viac. pokiaľ viem, tak Starec a more dostalo Pulitzera. mňa tá kniha takmer dohnala k slzám a neboli to slzy dojatia. a o tom to je. nie každému všetko sadne. nie každý dokáže všetko pochopiť. ale to z tej veci automaticky dobrú alebo zlú nerobí. len populárnu či menje populárnu. cenenú, či nie. aj zlato bolo len kus kovu, kým sme sa nedohodli, že je cenné. nechcem hovoriť za Martini, ale naozuaj ma nebaví sa ospravedlňovať za veci, čo sa mi páčia. to že niekomu neboňajú naozaj nie je môj problém. a len to, že okrem Kristen Stewart sa mi páči ešte aj Robert Pattinson, zo mňa nerobí menej hodnotnú fanynku.

Botanick (hodnocení, recenze)

Ano líbí se ti a mně a všem ostatním by to mělo být jedno. Ale ta knížka je průměrná, spíše podprůměrná z obecného hlediska. Jako já nevim zabít člověka je špatný i přestože byl špatný, nebo se ti to líbí :) (jo trochu přehnaný příklad :D)

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Botanick: Jenže tys úplně ignoroval můj point =D A to je přesně ono, každej si může tvrdit co chce a bude to jeho vlastní pravda. Já neříkám, že Twilight sága jsou dobrý knížky pro všechny lidi. Líbí se mně a spoustě dalších lidí, ostatním to vnucovat nebudu. Proto mi vadí, když mi to pak nědo vyvrací (resp. mě za to uráží :).

Botanick (hodnocení, recenze)

Martinibaby: Ano! Pro tebe je to dobrý, respektive tobě se to líbí. Dejme tomu, že ty jsi fanynka Stmívání (ted myslím knižní ságu). Chápu (kecám, nechápu) že se to tobě a dalším miliónům dívek líbí. Ale to tu knížku a ani spisovatelku nestaví do pozice Dobré spisovatelky, nebo Dobré knížky. Ta knížka může být třeba průměrná s tím, že se tobě líbí. Podle mě každý kdo měl to štěstí přečíst si opravdu dobrou knížku, opravdu špatnou knížku a spoustu průměrných knížek, tohle musí chápat

Martinibaby (hodnocení, recenze)

benzinko: Myslíš ve světě, ve kterým by neexistoval Twilight? :) Názor ti neberu, jen si myslím, že je to poněkud pokrytecký. Ale whatever, koukám že se prostě nepochopíme. Proč by někdo komu se líbí něco, co někomu jinýmu ne, měl svou náklonností znehodnocovat něco, co se líbí oběma, to mi asi navždy zůstane záhadou.
A jinak naprosto souhlasím s carly - objektivní pravda není. Když se mi něco líbí, je to pro mě dobrý a nikomu to nevnucuju, stejně tak nikomu jeho oblíbený věci nebudu vymlouvat. To že nějaká rádoby 'objektivní' kritika něco tvrdí, mi může být u konečníku:)

carly (hodnocení, recenze)

benzink: to je ako porovnávať hrušky s jablkami - porovnávať HSM a Boat that rocked. jednoducho sa mi páčia oba filmy. každý z iného dôvodu. lebo každý ten film je iný.
Botanick: nie je všetko automaticky dobré, len niečo sa páči veľa ľuďom a niečo iba pár vyvoleným. len preto, že milón ľudí povie, že je niečo skvelé, nemusí s tým ten druhý milón súhlasiť. a tie ceny, čo spomínaš - veľa ľudí sa na niečom dohodne. ale predsa sa každý rok nájde spústa nespkojných, ktorí tvrdia, že tú ktorú cenu si zaslúžil niekto iný. taký Twilight má milóny fanúšikov. to z neho nerobí umelecké veľdielo. tak ako miliardy zarobených peňazí nerobí z Titanicu dobrý film. ja si síce môžem hovoriť, že ten ktorý film je to najlepšie, čo kedy celuloid videl a tí, ktorí so mnou nesúhlasia, sú hlupáci, ale to nemení nič na fakte, že oni si to isté budú myslieť o mne. a tento náš rozhovor je toho dokonalým príkladom.

slavo_held (hodnocení, recenze)

carly, takmer celé prvé 3 riadky :) ...ale v pohode, chápem čo si chcela povedať a beriem to ok, zdôvodnila sisi svoj názor tak ok ...( hoci dávať Pirátov na vlnách na úroveň HSM mi príde stále zvrhlé:D )

Botanick (hodnocení, recenze)

Carly: Je to hloupost. To, že se ti líbí New moon z něj nedělá dobrý film a naopak, kdyby se ti nelíbil třeba Kmotr nebo Forrest tak to nijak nesnižuje jejich kvalitu. Tvoje teorie počítá s tím, že je všechno automaticky dobrý, protože každá voloviny si najde fanouška (to se týká muziky, literatury, filmu, prostě čehokoliv) Možná, protože jsou dobrý a špatný věci vzniklo něco jako Grammy, Oscary, Pulicerova cena.

carly (hodnocení, recenze)

@benzinko: povedz ktorej a preložím :D
@Botanick: nie je. jedine ak mi chceš tvrdiť, že umenie je objektívne merateľné. a pri všetkej láske a úcte, taký frajer sa ešte nenarodil.

carly (hodnocení, recenze)

dobrá hudba je tá, čo sa ti páči. a keď hodnotíš film podľa toho, akých má fanúšikov, no tak potom asi naozaj nie je o čom. ja viem, že svet je plný snobov, a zvlášť ten filmový, to neznamená, že sa mi to musí páčiť. je jedno ako sa k nejakej veci dostaneš, ak ju dokážeš odceniť. a naozaj nechápem, prečo ťa trápi 5 a pol fanynky Twilightu, čo budú 15 minút vzdychať nad tým aká je Runaways úžasná kapela. väčšinu to zase prejde a začnú vzdychať nad niečím iným a tí ostatní si takto aspoň rozšíria svoje obzory

slavo_held (hodnocení, recenze)

Martinibaby , myslím že Botanick to docela vystihol. Chcel som proste povedať že hentá skupina by sa k tomu filmu nikdy nedostala ... a už to mám pred očami ako po uvedení v kinách bude každá z toho napichaná a bude runaways pokladať za oblubenú kapelu a tak... . To podla mňa znehodnocuje film aj výbornú kapelu

Botanick (hodnocení, recenze)

Martinibaby: To že se někomu nelíbí, že se někdo dostane k něčemu kvuli "komerci" je rozšířený, už docela dlouho. Carly: Zla hudba existuje :) To že se někomu líbí z ní nedělá hudbu dobrou. A Kris bude zpívat ? Snad ne všechno, myslel jsem že použijí originál. Pokud bude zpívat Kris tak si to možná ani nestáhnu.

Martinibaby (hodnocení, recenze)

benzinko: Děkuju pěkně, číst jsem se naučila ještě před první třídou :) Jen nechápu, cos tím chtěl naznačit..? Že ti, kterým se Kristen líbí kvůli Twilightu, nemají právo se těšit na další film, ve kterém hraje? Nebo ses prostě snažil říct, že fanouškové Twilightu jsou všechno usmrkaný třináctiletý pipky a tudíž si nepřeješ, aby Runaways byly znehodnocovány takovým publikem?

carly (hodnocení, recenze)

bude to hudobne dobré, ak sa ti ten typ hudby páči. neexistuje objektívne zlá hudba. iba hudba čo sa páči a čo nie. a HSM 3 OST je IMHO úžasný. ja sa hlavne teším, že kris bude spievať. lebo to málo čo som zatiaľ počula bolo rather impressive

Botanick (hodnocení, recenze)

No samozřejmě, že je to věc osobního vkusu, ale HSM je špatný jak filmově, tak i co se muziky týče :) Naopak tohle bude po hudební stránce pravděpodobně výbornej film.

carly (hodnocení, recenze)

pretože mám tie filmy rada? milujem Richarda Curtisa. a HSM mám rada tiež. všetky rovnako, aj keď je fakt, že kvalitatívne sa líšia. a Twilight a NM je to isté. viem, že tie filmy nie sú dokonalé. ale mám ich rada. a veľmi. a okrem toho si myslím, že HSM 3 je neskutočne dobrý muzikál. ja napríklad nechápem, čo ľudia vidia na Titanicu alebo na Americkej kráse. každý jednoducho hodnotí podľa seba

slavo_held (hodnocení, recenze)

carly, otázočka ako môžeš mať v topke pirátov na vlnách (5*) spolu s Twillight 2 (2*) či HSM (1-odpad) ...

carly (hodnocení, recenze)

veľa ľudí objavilo Kris práve vďaka Twilightu a ja nechápem, čo je na tom zlého. chápem, že predstava ako človek príde na takýto film a kino je plné 12-ročných slečien nie je práve príjemná, ale zase na druhej strane si myslím, že tie 12-ročné slečny pôjdu skôr na Valentines day alebo Remember me. okrem toho film by mal byť do 18 rokov neprístupný. a musím sa priznať, že ako fanúšik Twilightu sa tiež cítim tvojim komentárom dosť podcenená. ale to už je iná debata

slavo_held (hodnocení, recenze)

Nerozumieš ma, keď si prečítaš prvý odkaz tak som tam písal že či sa na tento film tešia len ja a fanúšici tamtoho... tak sa zhlboka nadýchneme a ešte raz si to pekne prečítame... raz,dva,tri, ideš!

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Že to má někdo v topce mu zakazuje těšit se na další film s Kristen..? Zajímavá teorie..

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky