Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

Psema

Vzhledem k nulovým očekáváním příjemně překvapující pokus o slovenskou Magnolii, kterému silně ubližuje Kronerova snaha o propletení civilního života s fantasmagorickou mafiánkou, která má k uvěřitelnosti dál než Ewa Farná k opernímu zpěvu. Scenáristicky však všechno funguje. Postavy nepostrádají motivace, děj má hlavu i patu a drží pohromadě. Plus je příjemné vidět, že Kroner umí pracovat s tempem a vyprávět. Byť nikterak úchvatně či originálně. ()

ivet.ka

Zase tak špatné to není, jak by se ze zdejších rozhořčených reakcí mohlo zdát. Docela se mi líbila dokumentární kamera, mafiánská zápletka byla celkově dost přehnaná, ale pořád je to fikční film, který toho snese hodně. Vlaková historka o "vesnickém lojzovi", co jede do velkoměsta byla příjemně nablble milá a na pozadí vlakového vyprávění odehrávající se řež v krutém velkoměstě, působila dost komicky - ale ne škodolibě. Něco o tom, že je život na sídlišti mezi betony a na periferii dost krutý jsem už slyšela v písničkách PSH - no a tady ta nadsázka funguje dost podobně. Trochu "lízlý" Pulp Fiction ve slovenském duchu. Ale režisér filmu rozhodně není bez nápadu, ale tenhle námět je prostě až moc šílený. Jinak technicky skoro nic nevytýkám. ()

Maslord

Nie som frajer namysley ale z ich prostriedkami natocim s priatelmi za par dni lepsi film. Mozno si toto najde ocenenie u "divaka - prudkeho konzumenta" ale ak niekto o filme a umeni nieco vie nemoze toto povazovat za ziadnu vyhru. Zas len dalsie sklamanie Slovenskej produkcie, zas klame propagovane ako dobry film! ()

metal.storm odpad!

Na piču jak celá Bratislava. Ešte k tomu strih ako v jednom nemenovanom českom filme, len do pozadia nespievkal Rymus ale nejaký iný slovenský "umelec". Namiesto zvelebovania slovenska pome natočiť "dokument" so slovenskými "celebritami" o tom, akí sme kokoti, že nevieme ani film natočiť. A čím viac sa snažili spraviť realistický scenár, tým to bolo celé horšie. Je mi zle z toho. Ale v jednej veci mal scenár peavdu: "všecko je to len o peňázoch"... ()

BathoryMan

Pokus o niečo nové v (takmer neexistujúcej) slovenskej kinematografii sa Kronerovi Jr. uprieť nemôže.Obsadenie hlavne nehercov beriem ako plus pre autenticitu celého príbehu ale na druhej strane profíci (hlavne Fialová a Batthyany) sa snažia až moc až to chvílami príde naozaj trápne.Fialová síce svoju postavu naivnej zlatokopky zahrala dokonale ale po chvíli jej prítomnosť už vážne začne liezť nanervy a Batthyany tu iba rozvynul svoju postavu z Mafstory.pretože tam jeho Banán asi nedostal dostatočný priestor na realizáciu.O obsadení rapperov z Petržalky(Čistýchov,Miki Mora...) sa radšej už nebudem vyjadrovať vôbec.Zato niektorý neherci milo prekvapili(mladý taxikár čo preživa manželskú krízu pôsobil presvedčivo ) a samozrejme vždy skvelý Robo Roth tu tiež exceloval.A tiež niektoré epizodne postavy mali dostať viac priestoru(Janko Kroner ako životom unavený taxikár bol vrcholom filmu)!!!Záver trochu mierne sklamanie vynahradil ale nezbavil som sa aj tak pocitu že celé sa to dalo natočiť podstatne lepšie.Ale mladý Kroner ma talent...takže nabudúce to možno dopadne lepšie a poprosím potom menej toho Hip - Hopu:)) A koho druhá strana (Petržalka)zaujala tak odporúčam si pozrieť výbornú komediu:http://www.csfd.cz/film/250946-velky-respekt/. ()

• Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)
  • Zuzana Fialová vo filme požíva biely prášok, v skutočnosti išlo len o práškový cukor. (R4D0)