Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(43)

Recenze (6)

HakitoCZ 

všechny recenze uživatele

Animovaný klenot, vysílaný na [adult swim] před hromadou let. Jeden z mnoha nešťastných titulů, které čelily razantním změnám, protože zašly moc daleko. Původně bylo plánováno pět sérií, ale, když se měla vysílat třetí, Adult Swim si pozval vývojáře a smetli všechno ze stolu. Nelíbil se jim směr, kterým se seriál začal udávat. Všechno to začíná, jako lehká parodie křesťanství, ale brzy se začínáme zabývat osobnostmi jednotlivých postav a všechno zahalí mnohem vážnější atmosféra. Všichni mají osobní problémy a snaží se s nimi vypořádat, jak jen umí a to je mistrovsky vystiženo. Bohužel dvě epizody se ze třetí série vynechaly a budoucnost celého seriálu se hodila do koše. Jediné, co se zachovalo je speciál Beforel Orel. Málokdy se povede napsat postavy uvěřitelně, jako živé, Moral Orel to dokázal a za to si vysloužil předčasný konec. ()

VonHayek 

všechny recenze uživatele

Krásná loutková stop-motion animace a až "Maherovský" přístup k náboženským otázkám - tedy sarkastický a často do absurdní roviny dovedený. ()

Reklama

mr.twizta 

všechny recenze uživatele

Loutkovy policek americke protestantske bigotnosti, radost pohledet. EDIT - po treti serii zvedam hodnoceni na plnych pet. Serial postupne graduje a tvurci to maji cele do puntiku vymyslene, skvela prace! ()

degster 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý začína ako výsmech náboženstva pre zhulencov, aby v slávnej vianočnej epizóde na konci prvej série šokoval vážnou témou a nakoniec to robil až do svojho predčasného konca, kedy si producenti uvedomili, že to už vôbec nie je o humore. Treťou sériou najdepresívnejšia show od Adult swim. A najsmutnejšie postavy vôbec. ()

Kerbello 

všechny recenze uživatele

Uf. Tohle hodnotit jako celek lze dost ztuha. A přesto je potřeba vidět celé a popořadě (první série tu má na čsfd špatně řazené díly). První série je ještě poměrně klasická vysmívačka americkému protestanství na úrovni South Parku. Zábavné, ale nic, co by člověk neznal. Tenhle pocit známé zábavy poměrně rychle bere za své během druhé série, kde se klasické absurdní díly mísí s podstatně dramatičtějšími. A potom je tu bokem stojící třetí série, která nakonec celému sledování dá nějaký smysl a ve které už se v určitých dílech humor vytrácí úplně. Animace průměrná, přesto někdy až neuvěřitelně sugestivní, scenáristika graduje. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama