Kamarád taky rád... Kassie (Jennifer Aniston) je emancipovaná čtyřicítka se smyslem pro humor. Má kariéru, dobrého (byť poněkud neurotického a hypochondrického kamaráda) a sem tam nějakou známost. Biologické hodiny ale nemilosrdně tikají, a tak se Kassie rozhodne mít dítě. A to bez muže, jen s drobnou pomocí dárce spermatu. To se ale kamarádovi Wallymu (Jason Bateman) vůbec nelíbí a udělá záměnu. Pak se jejich cesty na sedm let rozejdou. Při jejich dalším setkání je už přítomen malý, okatý, lehce neurotický rozumbrada Sebastian (Thomas Robinson), který si s Wallym nejen velmi dobře rozumí, ale je mu i podobný. Hádejte, jak to dopadne? (oficiální text distributora)

blackrain

Do určitého momentu jde o zcela obyčejný film a obyčejným zůstává i po onom momentu, bohužel. Od zápletky jsem očekávala, že se budu bavit, ale film je unylý a tak nějak nedotažený. Jako by všechno zůstalo stát na půl cesty a nevědělo kam se to má vrhnout. Alespoň, že herci byli sympatičtí, i když toho hlavní dvojice na hraní moc neměla. To považuju za velkou chybu scénáře. Hodně toho tady zachraňuje Jeff Goldblum a ten malý prcek, jehož matku hraje Jennifer Aniston. Dokoukala jsem to, i když jsem s přehledem věděla, jak to celé dopadne. ()

Jizni Tlapa

Ajajajaj...Romanticky ukroucená "komedie" s hrstkou (napočítal jsem tři) vtipných momentů, ňůďo scénářem, sexy Aniston (za ní výsledné dvě hvězdy v hodnocení), nic neříkajícím hudebním doprovodem a po dlouhé době dětským hereckým představitelem, otevírajíc kudlu v kapse, při každém jeho hereckém projevu! ()

c.tucker

Jednoduchá zápletka s idiot plotem, který ale není tak totálně v prdeli jako v některých jiných filmech. Takže si u toho člověk perfektně odpočine. Jason Bateman dokáže film utáhnout a to je dobře, jinak by to byla pořádná porce nepodstatného filmového materiálu. P.S. Klučina je také dost sympatický. ()

Segrestor

Film s Jennifer Aniston, který není ani komedie, ani romantika, ani melodrama a ani rodinný. A že by film nastavoval zrcadlo společnosti, toužící po umělém oplodnění? To už vůbec ne, přátelé. Jak už jsem naznačil, film Záměna je založen na myšlence, nechat se oplodnit dárcem a jaké to bude, když se vzorky zamění. Jů, to je skvělá myšlenka. Tu ve filmu vyprodukovala poprvé vyloženě nevtipná Jennifer Aniston. Tato myšlenka se ovšem nelíbí jejímu dobrému kamarádovi tradičně neurotickému Jasonovi Batemanovi. Pochopitelně, že se mu myšlenka nelíbí, protože tajně miluje Jennifer. Na scénu přichází alfasamec Patrik Wilson, jehož varlata jsou plná horkých spermií k rozdávání a na zápletku je zaděláno. Ovšem, tuto zápletku rozluštíte ještě dříve, než se skutečně zašmodrchá. V polovině máte chuť film nějak přeskočit na konec a jen si ověřit, zda vaše teorie byla správná a hurá z kina domů. Paradoxně je opět ve filmu nejvýraznější dětská role, ale ten chlapeček celý film neutáhne, i kdyby byl sebechlapečkovatější. Film se tedy jeví jako další z řady naprosto zbytečných rádoby komedií, který bych ani nedoporučil na deštivé odpoledne, jejž by se tím stalo ještě nudnější. ()

castor

Přijatelný průměr, nicméně bez sebemenší snahy o invenci a výplň té scénáristické prázdnoty všude kolem. Bohužel tu není nic, co by alespoň vyčnívalo nad ostatními ingrediencemi poctivé romance – chybí taková ta svěžest, humor, dramatické kličky, rozkolísané je i tempo a naneštěstí i samotná romantika. Pořád tak platí, že by měla Jennifer Aniston pečlivěji pátrat, do jakých vod se pouští. Třeba se Sandlerem (Zkus mě rozesmát) jí to, světe, div se, docela šlo.. ** a kousek.. ()

• Natáčení proběhlo v New Yorku a tvůrci byli nadšeni tím, že se jim podařilo využít městských reálií, které nejsou tak úplně profláknuté. Točilo se na mnoha místech – v Soho, Upper Westside, Williamsburgu, v Central Parku, na Park Avenue, v Chelsea Piers, The Meatpacking District, Midtown Manhattan, v Queens. (Taninaca)
  • Aniston na DVD „prídavkoch“ prezradila, že Batemana pozná od svojich 25 rokov a producenti a režiséri zaznamenali ich dobrú chémiu pri spolupráci. (Arsenal83)