Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

TuT

Rozhodně lepší 4*, 80 %, odpustím i to, že indicií na odhalení bylo během filmu více a Jake Gyllenhaal si to mohl spojit již o něco dříve. Ale alespoň měl o čem všímavý divák přemýšlet :). Velká spokojenost. Na začátku se mi do filmu nechtělo skrz jeho stopáž, ale nakonec film pěkně odsýpal a ani mi to nepřišlo a byl konec. ()

ashtangi

Jeden z nejlepších filmů roku 2013. Skvělý scénář, výběr herců, lokace a atmosféra celého filmu. Vskutku výborný film. ()

jandula00

Musím říct, že jsem se na tento film těšila oprávněně. I když mají Prisoners na můj vkus až moc dlouhou stopáž, nenudila jsem se ani chvíli. Hugh Jackman i Jake Gyllenhaal válí a označení jejich výkonů za životní mi přijde celkem trefné. Na druhou stranu mi některé momenty přišly až příliš náhodné a možná trochu neuvěřitelné. Celkově přijemně napínavý film, na který jen tak nezapomenu a ráda doporučím. ()

johnymdoe

Co se vleče, neuteče..a tohle teda opravdu neuteklo. Herecké výkony jsou nejlepší, na těch to stojí, ale přepláclá stopáž filmu je zřejmá. Vystříhat 45 minut a mohl to být opravdu dobrý film, takhle jen zbytečný humbuk pro nic. ()

Ctitel

Silný filmový zážitek stojící hlavně na perfektních hereckých výkonech dvou hlavních představitelů. Ve filmu se nevyhnete ani kontroverzním tématům, u kterých budete sami přemýšlet, jak daleko by jste byli schopni zajít. Celkovou atmosféru ještě podtrhuje ta správná pochmurná hudba. Plný počet i přes to, že takové konce opravdu nenávidím :] ()

sebo9629

Brilantný thriller s vygradovaným záverom a úžasnými hereckými výkonmi, najviac sa mi páčil Jake Gyllenhaal. A musím ešte spomenúť meno Paul Dano, pretože si myslím, že je jeden z najpodceňovanejších hercov a v tomto filme bol zase skvelý. Hodnotenie: 9.3/10 ()

sandinista

Detektivka podle mého gusta. Do konce nebylo jasné, kdo je zahradník a se ženou jsme dávali tipy, kde je zakopán pes. Kluk od Zkrocené hory (brr, ještě teď z toho mám husí kůži) se pěkně vybarvil a teď dělá heteráckého detektiva. Mučeníčko ve "sprchovém koutě" bylo opravdu originelní, heehee. 1080p ()

JoSte

Spousta klišé, nesympatické postavy a podivně nerealistický svět. Nenudil jsem se, finální střih potěšil stejně jako pečlivě budovaná atmosféra, herecké výkony a kamera, ale jinak mi film moc nesedl. (Možná jsem zmlsaný severskou tvorbou a seriály typu Wallander nebo The Killing.) ()

Petrus1

V honbě za filmy, které musím vidět než umřu, jsem úplně zapomněla na to, že vznikají i nějaké filmy nové. Do kina nechodím takže mi to tak nějak proteklo mezi prsty. No a vzhledem k tomu, že už je rok 2014 a je reálné sehnat některé loňské filmy ve slušné kvalitě (na nějaký záznamy pořízený v kině na tajnačku nebo špatnou kvalitu s čínskými titulky...se můžu vykašlat...to radši nic), pustila sem se do toho...tenhle sem si vybrala jako první a to především kvůli žánru. A bohužel se nemůžu ubránit kritice. A vezmu to hned od prvopočátku, tedy od názvu. Kdo proboha přeložil trefné "Prisoners" na Zmizení? Mě se zdá, že to snad překládají lidi, co ten film neviděli a jen si přečtou o čem to má být a tak nějak trefí to, co je pro ně nejlepší. Tady přece nejde jen o samotné zmizení, ale hlavně o věznění a to nejen dívek...tím se volně dostávám k obsahu. Téma je to sice dobré, určitě i dobře zpracované, ale nijak zvlášť oslnivé. Můj nejoblíbenější komiksový hrdina hraje výborně a Jake je mu těsně v patách s tím svým věčným tikem v očích...ale celý to postrádá nějak víc napětí. Nemohla sem se celou dobu ubránit tomu, že mi to víc než napínavý dvouapůlhodinový thriller připomíná spíš delší díl z Kriminálky "něco". Závěr taky není vystavěn tak, abych si z něj sedla na prdel, protože sem to postupem rozvíjejícího se příběhu tušila. Není tam žádný buch odhalení, na který bych zírala s otevřenou pusou. Za co ovšem tvůrcům děkuji... že se naštěstí vyvarovali slzotvornému závěru. :-) Vzhledem k tomu, že tenhle žánr patří mezi můj neoblíbenější, jsem asi tak trochu zmlsaná...prostě mi tady něco chybí... ()

Helldo

Režijně výborné a nebýt pár logických zádrhelů a předvídatelného únosce s 5 hvězdami bych neváhal. Takhle jsem si zazaváhal, ale pětku stejně udělím. :) ()

zahadum

Neskutočne kvalitný scenár plný náznakov a slepých odbočiek, vám v temnom depresívnom ladení ukážu,že aj dnes je možné natočiť kvalitnú drámu. Od čias Zodiaca tu nebol film ktorý viac skrýval ako odhaľoval. Jake Gyllenhaal a jeho tik dokonale stvárňujú nervóznu atmosféru filmu v ktorom je viac sychravo ako slnečno. ()

Berry

Film po celou dobu dobře šlape, rozebírá postavy a drží napětí tak, že si nevšimnete, že už máte za sebou víc než 2 hodiny filmu. Škoda jen toho, že velké finále je v podstatě utnuté během chvilky. Navíc jsem si po skončení filmu říkala, že to zrovna není ten typ konce, který by mi k tomuto jinak perfektnímu thrilleru seděl... ()

Dr.Manhattan

Tak toto bolo silné. Po Man of Steel pre mňa asi druhy najlepší filmový zážitok z r.2013. Skvelá atmosféra + herecké výkony. Ako bolo viac krát spomenuté, aj mne to pripomenulo réžiu Davida Finchera. Jake Gyllenhaal úplne skvelý. Najprv som si hovoril "škoda že jeho postava nebola rozobraná viac do hĺbky". Ale ako to býva, po takomto silnom filme keď nad tým premýšľate, tak ani teraz tomu nebolo inak a nakoniec som zhodnotil ze to bolo výborne spravené. Divák si domyslí sám. V minulosti možno trestaný, tetovania a tik, ktorý tiež možno značí že si zažil niečo nepekné. Čo bola tiež jedna z vecí, ktorá ho možno tak motivovala v pátraní. Veľa "možno", no záleží už len na divákovej fantázii. Fakt úžasne. Výborné obsadenie, Hugh Jackman tiež skvelý. Deň po zhliadnutí som pozrel zas Zodiaka, ktorého mi to pripomenulo réžiou, atmosférou a obsadením Jakea Gyllenhaala. ()

frolish

Ma to vlastne vsetko, co ma vynikajuca psychologicka kriminalka mat. Postavy su skvele napisane a zahrane - Gyllenhaal a Jackman na jednotku, ale u mna vyhrava asi Paul Dano, ktory sa do tej role mega hodil a jeho Alex je uzasnym prostriedkom na narabanie s divakovymi ocakavaniami. Cele sa to nesie v pochmurnej tiesnivej atmosfere, na postavach vam zalezi a ste naozaj zvedavy ako to dopadne. Finalne rozuzlenie, hoci davalo zmysel, nebolo ocakavane a tazko mu nieco vytknut, ma vsak nezasiahlo az tak silno ako by som chcel - inak by to bola dokonalost. Uplne posledny zaber ale opat vyborny. Ak mate chut na kvalitny krimithriller s poriadnou davkou napatia, je to jasna volba. 90% ()

FilmWave

Cywe! Lidi, kteří mají děti, by se na to neměli vůbec dívat. Neskutečná síla! Jestli jste viděli "Pledge" s Nicholsonem, tak tohle je mnohem hustější! ()

CiPR

Tak, musím říci, že po dlouhé době musím opět změnit TOP 10 filmů, co jsem kdy viděl. Tenhle snímek je prostě pecka. Snad jedna z mála "Kriminálek", která mě posadila na "p*del" a já s plným očekáváním čekal, jak to vlastně vše dopadne. Jake Gyllenhaal, detektiv, supr, zahrál to moc dobře, na výbornou. Hugh Jackman v roli otce, který se nezastaví před ničím, jen aby našel svou dceru. Ani mi nevadil neuzavřený závěr, u kterého už ale bylo jasné, jak to vlastně celé dopadlo. // 100%. ()

Saur.us

Kvalitní krimi-thriller řešící přesně to, co má v názvu. Vězně. Dlouhá stopáž může svádět k pocitu nudy, ale nestalo se tak. Gyllenhaalovo vyšetřování kombinované s ještě skvělejší dějovou linií H. Jackmana nás nenechá celou dobu vydechnout a pomalu ale velmi záživně nás tlačí do už trochu předvídatelného ale stále dobrého finále. Herecky se oběma primům nedá nic vytknout ale všechny strčil do kapsy excelentní P. Dano s jeho děsivě vynikajícím, zaostalým Alexem. ()

Matli

Možná že hlavní celkový dojem z filmu mě kazí ten český dabing, který je naprosto otřesný, dlouho jsem něco tak strašnýho neslyšel. Ale jako film je to hodně dobrá kriminálka, kde se do samého konce neví kdo je vrah a tak to má být......ale viděl jsem i lepší :-) 70% ()

kowalski

Nenechte se odradit pomalým začátkem. Tento film má rovnoměrně vzestupné tempo od začátku až po konečných 100% kdy napětí, příběh, herecké výkony, prostě všechno dosáhne výjmečnosti. Dlouho jsem neviděl tak skělou kriminálku... srovnání snad jen z Fincherovým Zodiacem nebo Gone Baby Gone. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina