Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (více)
Rozhovor 14 - Megan Mullally
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (více)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

Recenze uživatele fabecc1222 k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2009) (S01)

Jsem si vědom toho, že o první řadě jsou zkazky, že je jasně nejhorší a postupně se to zlepšuje, tak to budu teda akceptovat a vrhnu se i do dalších řad. Budu doufat, že opravdu dojde k zlepšení, protože první řada se viditelně prostě hledá v tom, na co chce cílit a jaké zbraně v podobě humoru bude používat. Čekal bych větší absurditu či parodické ladění, tak uvidíme, jestli se toho dočkám. ()

Série 2 (2009) (S02)

Tak druhá řada už do toho jde v plné parádě. Hlavně Ron hláškuje jako o život, a je úplně jasné, kdo je mou oblíbenou postavou. Jak narostl počet dílů, tak se zvětšuje prostor i pro další postavy, což je fajn. Taky si to našlo svůj styl, kterého se tvůrci po celou řadu drželi. ()

Série 3 (2011) (S03)

Vždycky, když se udějí nějaké větší změny v hlavním castingu, tak má člověk obavu, jak si to sedne. Tady si to ale sedlo fakt dobře, a musim říct, že na Marka člověk hned zapomene, protože Chris i Ben to výborně doplnili a přinesli zas trochu něco nového. Zároveň tvůrci začínají více rozjíždět i osobní linky postav a po vzoru jiných sitcomů se nám to různě páruje. Z postav pořád jednoznačně vede Ron, to je prostě kanón hlášek a co věta, to tesat do kamene. Naopak Tom a Andy jsou takové ty postavy, bez kterých bych se klidně odešel. ()

Série 4 (2011) (S04)

Ron Swanston je držák. Ten utáhne i jinak nudné epizody. Paul Rudd nebo některé další epizodní role jsou taky pořád velmi podařené. Ale přeci jen ta kvalita už neni taková jako předchozí dvě řady. Tom a jeho firma na začátku sezony, to už je prostě přes čáru snesitelnosti. A napárovat Toma s Ann? Však to je snad nejvíc nepravděpodobná dvojice z celého seriálu. To si snad tvůrci hodili kostkou koho dát dohromady a vyšli jim tihle dva. To se prostě nepovedlo. Snad to v další řadě nebude pokračovat a snad tahle řada nepředznamená nějaký postupný trend úpadku kvality. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování