Začínajúca pilotka a jej priatelia sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, keď ich lietadlu záhadne zlyhá riadenie. Niekoľko mladých priateľov sa rozhodne ísť na koncert netradičným spôsobom – zaletieť naň prenajatým malým lietadlom. Len chvíľu po štarte, keď vletia do čudesnej búrky, začne lietadlu zlyhávať riadenie, úplne sa vymkne kontrole a neovládateľne stúpa vyššie a vyššie. Začínajúca pilotka Sara a jej štyria mladí priatelia Mel, Cory, Bruce a Sal s hrôzou zisťujú, že sú uväznení vo vzduchu a navyše sa musia pustiť do smrteľného boja s nadprirodzenou silou, ktorá prekračuje všetky najhoršie obavy. Odkiaľ sa však monštrum vzalo? (oficiální text distributora)

igi B. odpad!

Nebesa! . . . Výron monstrozních duševních chcanků scénáristy bez smysluplné pointy (ne, ten kvazihepykonec fakt už nic nenapraví) i logiky děje (nemá cenu vypočítávat jednu imbecilní kravinu za druhou i při přijetí hry autorů na nadžánrovou taškařici) a režijní impotence v >myštériju< (hahahaha, "vědecké fikce" se zde vyskytuje rovná NULA, zato zde opět zase jednou chybí žánr "komedie"!) upoceném pro ne moc bystrou vrstvu popkulturní mládeže, pro vycooleného našince pak umocněno ořezem obrazu a děsivým uhýkaným dablinkem pražské čudlárny čtvrté kategorie... . . . Vskutku tedy zase jednou zážitek, hoden lehce nacamraného >pitko-sabotního< rána s ránou... %-[.. . . . Amen! - - - - - (Poprvé a naposledy asi v důsledku nebeské blazeovanosti protrpěno 12.5.2012 na brzceranní >tv primeroskůl< , hovnocení 386., komentsrář zde uštrykovaný s opovržením jako štyryašedesátý - 12.5.2012) ()

mysiak

Podľa traileru som sa potešil, chýbajú mi originalitou (v dnešných časoch sa to tak dá nazvať) a s myšlienkou natočené horory....ale ideme k filmu: máme tu klasickú bandu, ktorá sa chystá na let lietadlom, ktorý asi nebude obyčajný (čo naznačuje úvodný flashback)...základom asi bude "Weird Comic" a dosť divné oblaky...film odohrávajúci sa na jednom mieste musí byť napínavý, Altitude je väčšinou času nudný, až pokým sa neobjaví ono to tajomné...ale to trvá iba chvíľkovo..z celkom solídneho nápadu sme dostali dementný, nudný, nezaujímavý sci-fi thriller. ()

Dever

Aj na priek malému rozpočtu a béčkovím hercom ma film dosť potešil. Rozhodoval som sa medzi 4* a 3*, no priklonil som sa k 3* pretože zopár scén mi prišlo dosť nevydarených až stupídnych. Ale atmosféra v lietadle bola velice dobrá, temná, dramatická, dej rýchlo plynúci, takže nemám dôvod dávať menšie hodnotenie. ()

Dubro

Nadmorská výška má jedno šťastie v tom, že som skoro súbežne s ňou pozrel aj naivné divadlo s názvom The Final a druhé šťastie v tom, že Jessica Lowndes je tak nebezpečne sexy, až je možné prehliadnuť tie kraviny, čo sa dejú v lietadielku. Ako aperitív k filmu doporučujem domácu slivovicu a počas konzumácie červené víno, najlepšie nejaký neskorý zber. Bude to potom za tri. ()

Junys

Parta kamarádů se rozhodne udělat si menší výlet A Jelikož jedna z nich umí lítat letadlem, tak si jedno malé propůjčí. Ze začátku vypadá vše v pořádku do té doby, než se něco stane s letadlem. Vletí do bouře a celé letadlo se stává neovladatelným a aby to nebylo málo tak ve vzduchu nejsou samy. - Celou hodinu je to o tom že jim nejede letadlo a pak se tam objeví nějaká chobotnica která stojí za hovno. K tomu se přidá chvilkový napětí a to je všechno. Nápad dobrý ale špatně zpracované. ()

• Když Sara (Jessica Lowndes) ladí rádio, aby mohla vyslat nouzové volání, naladí frekvenci 127,6 MHz. Mezinárodní nouzová frekvence pro civilní lety je ale 121,5MHz. (Cheeker)
  • Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Aldergrove, Langley a Pitt Meadows v Kanadě. (Cheeker)
  • Registrační kód letadla C-MYZX je smyšlený. V Kanadě nikdy tato řada vydána nebyla. (Cheeker)