Rodina, která to opravdu potřebuje, se dočká překvapivě rychlé renovace svého bydlení. Pokud se ovšem tým návrhářů vydrží alespoň chvíli nehádat... (TV Nova)

K.I.N.G.

Na jednu stranu přehnaně emocionální a odporně americké, na druhou tvůrci přesně vědí, jak se mají dělat televizní pořady. Je to akční, silné, s vypjatým příběhem a plné očekávání a bažení za dalšími změnami, prakticky dotažené k dokonalosti a hlavně šíleně zábavné. Tomuto pořadu nesahají podobné padělky, hlavně ty české, ani po kotníky. ()

Kejt.lin

Ach ten American dream..nechutně komerční.. ale! .. mě to baví. Vzhledem k mé nadšenosti ke všemu co se týče architektury, designu, exteriéru a interiéru se na tenhle pořad v sobotu při obědě ráda mrknu. Ovšem předem musím počítat s tím, že se budu muset rozčilovat. Když ono je to tak strašně dojemný, že to prostě jinak nejde. A taky nesmim opomenout to, že všichni designéři (zejména Ty Pennington) jsou opravdu milý lidé ;)) ()

cariada

Hraje to možná až moc na city a je tam strašně cítít ten americký patriotismus což v naší kultuře působí hrozně. Jenže jiná země jiný mrav a tak je to. Pořad je zábavný a dojemný zároven. nejvíc se mě líbí, že se pomáhá těm , kteří to potřebují, samozřejmě by to někteří potřebovali víc, ale nejde vyhovět všem. Mě na tom nejvíc fascinuje jak dokáží, za týden udělat komplet nový barák a se zbouráním starýho. Ano nemají tam jako u nás klasický cihlový domy, ale i tak, mě překvapuje,jak si s tím poradí a když vidim jaká armáda nadšenců a dělníků na tom s radostí a zadarmo maká. Si říkám, jak rychle by to asi šlo u nás. Jen se divím, že se tam v takovém počtu nepomlátí a navzájem se nepletou a ví co má kdo dělat. Ukazuje se , když jsou peníze a nadšení jde lecos. ()

Aven odpad!

Neuvěřitelně tiltující záležitost - ať už je to celý fake nebo jsou ty rodiny neschopný se postavit na vlastní nohy skutečný. Zápletky typu "je mi 26, mám dvě děcka s vrozenou chorobou, blbou práci a manželku bez práce, tak mě nenapadne nic lepšího než si udělat další dvě děti (obv se stejnou vrozenou chorobou) a pak škemrat ať mě postaví barák" jsou fakt na poblití. A k tomu tuny patosu apod. Absolutně strašný, snad nikdy mě sledování nějakého pořadu v televizi tak nerozčílilo jako tohle. ()

Handle

Je to tak neskutečně AMERICKÝ pořad! Takové ty typické americké emoce! Ale ono to prostě funguje a fungovat bude. Možná to je díky srdcervoucím vsuvkám opravdu brak, jak tu píšete... Patetické? Hraje to na city? Rozhodně. Ale už několikrát mě to vážně dojalo a když už jsem si myslel, že už nic víc dojemnýho udělat nejde, oni vymyslej ještě něco tááák mnohem víc předojemnějšího! Sentimentem se zde opravdu nešetří, ale rozhodně to v TV působí... pěkně. :)) A když to těm lidem pomůže... Krom toho ty baráky jsou úžasný. Otázkou samozřejmně je, jak rodina utáhne dům, jak to chodí na natáčení pořadu, ale mám-li hodnotit pořad, tak mě klidně ukamenujte... 4*! :) ()

• V některých případech se stalo, že rodiny, kterým byl dům přestaven, jej pak prodaly. Některé dokonce nový dům zastavily, aby si jím financovaly podnikání. Kvůli tomu řada rodin o dům přišla, protože nedokázaly utáhnout vyšší náklady na bydlení, nebo byly zabaveny v exekuci. (NiaWolf)
  • Skupina OAR (... Of Revolution) zpívá ústřední písně. (ČSFD)
  • Televize ABC dostávala tisíce dopisů od rodin, které by se rády zúčastnily, avšak musí splňovat dvě kritéria. Za prvé si pomoc zasloužit a přestavbu opravdu potřebovat a za druhé nějak přispívat místní komunitě. (konvax)