Krvavé vykoupení

(TV film)
všechny plakáty

Producent videohier Johnny Dash (Craig Zimmerman) nahovorí svojich zamestnancov Adama (Ryan Merriman), Lee (Haylie Duff), Maggie (Mimi Michaels), Perryho (Danny Nucci), Bassa (Troy Winbush), Paula (Jonathan Slavin) a Mikea Chena (Jamison Yang) na spoločný teambuilding do lesov v severnej Kalifornii, s poetickým názvom Jasper Park. Plánuje zorganizovať „kráľovskú bitku“ s paintballovými pištoľami, aby vo svojich podriadených prebudil zmysel pre boj. Nik z nich však nerátal s tým, že zábavná adrenalínová hra sa zakrátko zmení na krvavý boj o život na nepriateľskom území, ktoré evidentne obývajú duševne úplne vyšinutí maniaci! (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Veľmi dôkladná vykrádačka filmov ako Texas Chainsaw Massacre či Wrong Turn. Aj tie postavičky vražedných kreténov ( obrovský dementný vidlák, šerif-vodca bandy ) sú odtiaľ brutálne obšľahnuté. Istú dávku napätia to má, ale inak je to priemerná nuda o paintballistoch ktorých zajme dáka pošahaná sekta pretože si myslia že sú od FBI. Nasleduje nejaké to pobehovanie lesom, strieľanie, pasce a tak... Tvorcovia filmu sa evidentne snažili aby ich výtvor bol čo možno najštandardnejší a bez akejkoľvek invencie či nedajbože vlastných nápadov. A Bisťu, podarilo sa. ()

borec999

Televízny klon Pach krvi o zamestnancoch jednej firmy, ktorí pri teambuildingu v lese natrafia na partiu zaostalých a izolovane žijúcich ľudí. Je pravda, že originalita je na bode 0 a Zapadákov len kombinuje scény a motívy, ktoré sme už videli vo viacerých známejších hororoch. Na druhej strane, atmosféra nebola na zahodenie, herci tiež nehrali tak katastrofálne ako niektorí píšu a celkovo to za hodinu dvadsať utieklo celkom rýchlo. Keď prepáčim pár nelogickostí a dier v scenári, zostáva mi priemerná lesná vyvražďovačka (hixploitation), ktorá podľa mňa nebola vôbec tak tragická a katastrofálna, ako nazančuje hodnotenie 32%. Priemer a slabé 3*. 50% ()

Slasher

Klasika. Šílená sekta buranů vládne v jinak opuštěných lesích a její členové páchají svinstva na (kom jiném, než) nevinných návštěvnících z civilizace. Aktuální partou obětí je sedm kolegů z práce, kteří si sem spolu s šéfem přijedou zahrát paintball jako bonus za dobře odvedenou práci. Ano, BACKWOODS se podobá tuně dalších filmů, namátkou ROVDYR, JUST BEFORE DAWN, WRONG TURN 2, TIMBER FALLS... Ale na to bych nenadával, být zastáncem originality, vyberu si jiný žánr. Tady je na škodu poměrně amatérské vzezření, žádný kozy ani odvážnější scény, žádný (nebo jen minimální) gore. Zápletku se sektou a závěrečnou honičku bych taky radikálně překopal, ale co, není to žádná katastrofa. Jen průměr. ()

tomas15 odpad!

Ze začátku to vypadalo nadějně aspoň na jednu hvězdu. Čekal jsem ultimátní "paintball" bitvu architekti vs. vidláci. Dokonce se architektům podařilo zastřelit jednoho nepřítele kuličkovkou a to se jen tak nevidí, potom už to bylo hrozný. Existuje spousta fakt špatnejch horrorů a tohle je jeden z nejhorších z této kategorie. ()

SOLOM.

Svého času jsem měl lesní survivaly docela rád, stejně jako všechny ty buranské, geneticky zdegenerované rodinky jako tomu bylo třeba v Pachu krve nebo Hory mají oči a jim podobných. Režisér Marty Weiss byl zřejmě podobný fanda, jenomže na rozdíl ode mě se rozhodl natočit vlastní televizní horor a jelikož nikdy nepatřil mezi machry ve svém oboru, tak to podle toho bohužel i dopadlo. Backwoods totiž rozhodně nepatří mezi ty filmy, na které bude vzpomínat v dobrém a příliš záživné podívané vám rovněž nenabídne.   Svým způsobem se tu totiž čerpala inspirace z kdečeho a vykrádalo se tu opravdu ve velkém. Jenomže v dosti mrzkém a ne moc kvalitním provedení. Což se taky projevilo na celkových ohlasech diváků i kritiků, které byli v drtivé většině velmi negativní. Žádná pořádná hororová podívaná tu na nás nečeká, tedy alespoň taková, která by se vám nesmazatelně vryla do paměti. Pár slibných momentů – smrtí by se tu sice našlo (především pak ve scénách, ve kterých úřaduje luk a šípy), ale divák si bude neustále říkat „tohle jsem už viděl někde jinde a mnohem lépe zpracované…“. Pár náznaků zajímavé atmosféry by se tu taky našlo, jenomže to dost zabíjeli i nepřesvědčivé herecké výkony většiny zúčastněných. Prostě jim to zděšení, bolest a zoufalost moc věřit nebudete.   To samé platí i o buranské sektě. Strach z ní rozhodně nešel – kromě hlavního přerostlého magora tu ani není pokus o nějaké masky, nebo deformace. Spíš mi přišlo, že šlo o zašpiněnou partičku výrobců drog, kde to největší hovado mělo privilegium, že znásilňovalo zajaté ženy a dívky. Spousta scén navíc vypadala směšně...30% ()