Charlie Baileygates dělá už 17 let u policie. Je to dobrácký, tvrdě pracující chlapík vždy ochotný pomoci a také milující otec tří synů. Bohužel trpí poruchou rozdvojené osobnosti. Když přeruší léčbu, Hank jeho druhé já udeří. Je agresivní, pije jako duha a rád se pere. Charlie a Hank zkrátka nemají vůbec nic společného, kromě jedné maličkosti oba se zakoukali do Ireny Waters, půvabné ženy na útěku. Teď spolu budou muset Charlie a Hank svést boj o její přízeň. A jak tohle dopadne? (Bonton Home Entertainment)

castor

Schizofrenie trochu jinak. Přiměřeně vtipný Jim Carrey v ultravulgární taškařici, která nejprve představuje Charlieho coby slušného poldu, kterému prchla manželka s černým liliputánem a na krku zanechala černá trojčata. Ventil pak Charlie nachází ve svém alter egu, které popustilo uzdu a z Charlieho je vzápětí magor Hank, co topí ukecané holčičky v kašnách, řeší VagiClean na pokladně obchodu a sousedovi vrací stejnou mincí (skvělé scény). Nezastavitelní bratři Farrellyové měli naprosto volnou ruku a do scénáře tak pronesli neuvěřitelné množství vulgarit, kterými zesměšňují kdekoho. Konstelace těch povedených vtipů je přeci jenom slabší, nesmyslná zápletka i přepálená stopáž navíc ubírají další bodíky. Viděl jsem to každopádně asi potřetí a spokojenost pokaždé roste. A roztomilá Reneé Zellweger navrch nenosí podprsenku. V miniroličkách se pro zajímavost objeví kupříkladu bývalá tenistka a modelka Anna Kournikova nebo hvězdný hokejový veterán Brendan Shanahan. ()

Zodd

Jak Cable Guy zneuctil potenciál Jima Carreyho, který mohl film zachránit - zde je skvělý Jim, jak ho známe, ale v pochybném komickém pozadí . Dabing Dejdara mě nezajímá, přeci jen to nechci odstřelit úplně. A to je právě to. Chtěl bych předstírat, že si Jim krade film opět pro sebe, ale zbytek až příliš ruší a sklouzává do komedie jiného typu. Je to škoda, v komedii typu Liar Liar či Ace Ventura by ten Dr.Jekyll/Mr.Hyde námět vynikl více, přeci jen Jim u těch výše zmíněných píše velkou část scénáře svým obličejem. “Nesmrtelná” kráva mě paradoxně pobavila, ale samoúčelné nechutnosti se drží jiných standardů než v řadě předešlých carreyovek. Navíc tempo je nic moc. V době pubertálního věku se jeden však určitě pobaví. Anebo ne. ()

Anderton

Mne, ani môjmu druhému ja nepripadalo na tejto komédii nič tak vtipné, aby som ju mohol považovať za vtipnú a aby som mal niekedy chuť si ju pozrieť znova. Tie tri hviezdy sú dosť nadsadené, Carreyho je mi občas ľúto, že nechápe, kde je miesto bývalých úspešných komikov, hlavne potom, aké výkony už dokázal podať v niekoľkých výborných drámach. ()

Slarque

Mary byla pravděpodobně vrcholem tvorby bratrů Farrellyových. Tohle mělo sice slibný námět i obsazení, ale na komedii mi to přijde málo vtipné. Carreyho grimasy občas vypadají spíš pitomě než vtipně a film skoro nic jiného nenabízí. Nejlepší je ovšem trojice Carreyho „synů“, která byla zábavná prakticky pokaždé, když se ve filmu vyskytla. Což nebylo zrovna často, ale na druhou hvězdičku to stačilo. ()

Xmilden

Bratři Farrellyové samozřejmě nenavázali na své nejlepší kousky Blbý a Blbější nebo Něco na té Mary je. Ale na druhou stranu návrat Jima Carreyho se opravdu povedl a opět nám zde předvedl několik svých typických kousků. Navíc když člověk uváží že role Charlieho/Hanka následuje po Truman Show, Muži na Měsíci, tak se není čemu divit že Jim se chtěl trošku vyblbnout. To se mu povedlo na jedničku. 70% ()

• V scéne, kde Charlie (Jim Carrey) saje mlieko z prsníka ženy, ktorá dojčí svoje dieťa, sa skutočne jedná o prsník herečky Shannon Whirry. Scéna sa točila viackrát a Jim sa jej zakaždým ospravedlnil. Podľa jeho neskoršieho vyjadrenia to bola preňho veľmi nepríjemná a ponižujúca situácia, preto mal požiadavku aby sa pri filmovaní zúčastnil len nevyhnutný štáb. (T0M0)
  • Brýle, které nosí Whitey (Michael Bowman), jsou hercovy vlastní brýle, včetně malého přibližovacího skla. (HellFire)

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (více)