Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Halovi je devět a reverend Larson, jeho otec, umírá. Žádá syna, aby mu slíbil, že se nikdy v životě nesmíří s průměrností a najde si hezkou ženu. Když obtloustlý a málo přitažlivý Hal dospěje, navštěvuje s přítelem Mauriciem zábavní podniky, kde loví krásné ženy. Dvakrát se mu nedaří. Jeho současná přítelkyně Jill, se kterou měl jen jedno rande, mu řekne, že ji nepřitahuje. Ani v práci není povýšen, jak očekával... Když odchází od nadřízeného, setká se se známým guruem Tonym Robbinsem, který pomáhá lidem s problémy spojenými s důstojností a odvahou. Uvíznou ve výtahu a Hal mu vypráví o svých snahách získat krásnou ženu. Robbins mu řekne, že takové jednání je povrchní, a zhypnotizuje ho. Od tohoto okamžiku bude Hall hledět jen na vnitřní krásu. Mladík ztratí schopnost rozeznávat fyzický vzhled žen, ale neví o tom. Jednou se na ulici seznámí s krásnou štíhlou dívkou Rosemary. Její otec je ředitel firmy, kde Hal pracuje. Rosemary se svěří, že se přihlásila do zahraničních mírových sborů. Zatímco čeká na povolávací rozkaz, vypomáhá v dětské nemocnici. Hal stále nemůže pochopit, proč o sobě Rosemary tvrdí, že je tlustá. A také ho udivuje, kolik jídla spořádá. Rosemary nemá přítele, a když jí Hal řekne, že je štíhlá, myslí si, že se jí vysmívá. Zanedlouho pozve Rosemary Hala k sobě domů. Seznamuje se s ředitelem Stevem Shanahanem a při obědě mu nastíní své nápady, jak zlepšit činnost firmy… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (258)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Farrellyovy rozhodně můžu. Neznám jiné tvůrce, kteří dokáží svým krajně blbým humorem zlepšit okamžitě náladu, kdykoliv člověk potřebuje. Jejich smysl pro humor narozdíl od většiny zdejších uživatelů neodsuzuju. Možná to není intelektuální hitparáda v jejich filmech, ale já mám pro jejich filmy slabost. Shallow Hal je zcela určitě jejich slabší kousek, ale své silné chvilky nabídne i on. Jack Black se pro tuhle roli zřejmě hodí více než Jim Carrey. Nicméně názor na tohoto herce jen tak nezměním. Blacka moc nemusím. Gwyneth krásná jako vždy. 50% ()

Tyler 

všechny recenze uživatele

Pokud budu tvrdit, že "Těžce zamilován" je ta nejdivnější romantická komedie, kterou jsem kdy viděl - věřte mi. Rozhodně si nemyslím, že bratrům Farrellyovým šlo o nějaké morální poselství a že by svou poměrně nechutnou komedií nastavovali pověstné zrcadlo módně-anorektickému symbolu ženské krásy (což je imho sám o sobě totální nesmysl - bavíme-li se o normálních chlapech). Podle mého si bráškové jednoduše dělali ze všech zúčastněných bohapustou legraci. Od tlusťochů, přes inteligencí neobdarované, až po lidi těžce tělesně postižené. A rozhodně si to užívali... já ne. Ovšem abych nelhal - několikrát jsem se zasmál. Tak nějak se za to ale stydím. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Zprvu se to zdálo jako velmi dobrý nosný nápad, vsugerovat hlavnímu hrdinovi myšlenku, že krásá lidí je uvnitř, takže krásné mohou být i ženy, které nejsou podle jeho obvyklých měřítek (playmate 90-60-90 na 170), ale postupně se vkrádá otázka, že to vnitřní krásno si tvůrci představují přesně tak, jak on to vnější povrchno, takže tím tu původní bohulibou myšlenku vlastně shazují. Každopádně Jack Blackova komika a jeho ležérnost, s jakou si dělá šoufky sám ze sebe ...... to mám ráda. ()

Hopper 

všechny recenze uživatele

Zadrhlo sa to tak niekde na pol ceste. Jack Black je ešte pomerne sympatický a zatiaľ (hlavne po School of Rock) môže byť. Gwyneth som nikdy veľmi nemusel, ale prosím. Autori sa však stále nevedia rozhodnúť, či chcú byť vtipní, alebo súcitní. Možno keby sa jednoznačne vydali jednou cestou a vytvorili politicky nekorektnú zaléžitosť, ktorá by nikoho nešetrila, mohli dopadnúť lepšie, takto je to celé nemastné-neslané, prakticky len kde-tu na pousmiatie a to je málo. Takže boduje len Jack. ()

wosho 

všechny recenze uživatele

O něco lepší než Bratři jak se patří, přesto i o tomto slaďáku mužu napsat :jednou a dost. Je sice fajn, že jeho tvůrci nechtějí točit filmy o prdění, spermatu, moči a jiných lidských činnostech. Ale musejí to i umět napsat, aby to bylo vtipné bez všech těch buranských klišé. Jenže ono to neumějí a tak sází na romantiku, či podobné normální atributy americké komedie. Zlatá Mary, požehnaní Loyd a Harry. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (6)

  • Ve scéně, kdy si Rosemary (Gwyneth Paltrow) ukrojí kus dortu na oslavu Halova (Jack Black) povýšení, si můžeme všimnout, že velikost zbývajícího dortu se s každým jiným záběrem mění. Od celé půlky až po tři čtvrtiny. (Timak)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scénka. (figis20)
  • Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)

Související novinky

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)

Reklama

Reklama