Reklama

Reklama

Blbý a blbější

  • USA Dumb & Dumber (více)
Trailer

Obsahy(1)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (733)

ajuska 

všechny recenze uživatele

Hrubozrná komedie, jejíž styl humoru není mým šálkem kávy, ale věřím, že spoustu lidí to špičkově pobaví. Až na několik povedených okamžiků mě "blbé" chování ústřední dvojice spíš rozčilovalo, než bavilo. A sledovat počínání nesympatických hrdinů, kteří jsou vám minutu od minuty stále protivnější, zkrátka není ideální zábava.. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Careyho top úleťárna. Brášulové Farrellyové se do toho pustili s vervou sobě vlastní a vznikla jedna z nej "buranských" komedií co znám. Nechuťárenský humor stavící svou účinnost na hereckých výkonech jak Jima tak i překvapivě dokonalého Jeffa Danielse, tak na absurdních scénách neštítících se jakékoliv šílenosti. Dva kámoši putující do amerického horského střediska Aspen s kufříkem jedné krásné dívky, do níž se Loyd (Jim Carey) zamiloval. Detailem je, že v kufříku jest plno penízků, které ovšem měly mít svůj účel. A co se scénáře týče, pak ten stojí na scénách typu "A hele námraza" a nebo monstrturbulózního představení na záchodové míse po požití projímadla, kterou si Jeff Daniels osedlá stejně jako kovboj rozzuřeného býka. Zkrátka komedie u které se buď umlátíte smíchy a nebo vám přijde absolutně nevtipná. Já se tedy řadím to té kategorie první. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Stádo pokrytcov. Keď si Harry prilepí jazyk o zamrznutú tyč tak je to vulgárne a hnusné a nedá sa na to pozerať, ale keď to isté urobí banda faganov v Obecnej škole, tak je to art a "príjemný film zo života". Blbý a blbší je dokonalá komédia s úžasnými dialógmi, skvele vypointovanými a bezchybne zrežírovanými (a načasovanými) gagmi, vynikajúcou výpravou, životnými výkonmi všetkých zúčastnených a najlepším pesničkovým soundtrackom všetkých čias. ()

RelaxMan 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně ta komedie, která má své fanoušky, ale má i své odpůrce. Každý máme jiný vkus na humor a co někomu může připadat vtipné, pro jiného může být úplně trapné. To, ať každý posoudí sám. Já tuto komedii prostě zbožňuji ! J. Carrey a J. Daniels to hrají, tak přesvědčivě, že já jim tu jejich blbost fakt věřím. Jejich repliky jsou skvěle napsané. Hlášky, které snad, aspoň u mě nikdy neomrzí a u kterých se budu ještě dlouho smát. Režisér a scénarista P. Farrely mě od té doby ještě několikrát ve svých filmech rozesmál a doufám, že i v budoucnu, mě rozesmívat bude i nadále. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

"Plácala nesmysly o tom, že ji neposlouchám, ale nevím, moc jsem nedával pozor." Ultimátní nářez. Pořád, i po těch dvaceti letech. I po třech různých zvukových verzích (originál v kině, dva různé české dabingy). Pete, masakrální Daniels, který to Carreymu nandává svou bezprostředností (jestli někomu z těch dvou to blbství sežerete, tak Danielsovi, Carrey je přeci jenom trochu afektovaný, což neznamená špatný), sukýnka Lauren Holly, psí dodávka. "A co kdyby tě střelil do hlavy?" ()

Galerie (129)

Zajímavosti (65)

  • J.P. Shay (Karen Duffy) má ve filmu zbraň Colt Python ráže .357 Magnum. (dc125)
  • Kdyby se Mary (Lauren Holly) vdala za Lloyda (Jim Carrey), jmenovala by se Mary Christmas. „Merry Christmas“ znamená v překladu „Veselé Vánoce“. (Vrata88)

Související novinky

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (více)

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)

Reklama

Reklama