Film natočený podle stejnojmenného románu Mordecaie Richlera vypráví nezapomenutelný příběh Barneye Panofskyho (Paul Giamatti), obyčejného muže žijícího neobyčejný život. Se svou první ženou Clarou (Rachelle Lefevre), nespoutanou rusovlasou dračicí, prožívá Barney krátký bohémský románek. Jeho druhou manželkou se stává slečna P. (Minnie Driver), upovídaná židovka, která má velkou zálibu v nakupování. Na jejich společné svatbě ale Barney poznává třetí ženu svého života, a to Miriam (Rosamund Pike), opravdovou lásku a později i matku jeho dvou dětí. Pestrým životem provází Barneyho i otec Izzy (Dustin Hoffman). Další důležitou linií příběhu je kromě tří Barneyho manželství i záhadné zmizení přítele Boogieho. Policie podezřívá Barneyho z vraždy, ale nemůže ho usvědčit. Celá záhada je objasněna až na konci příběhu. (Magic Box)

StarsFan

Paul Giamatti v honbě za láskou svého života, zatímco mu do cesty neustále stoupá vlezlý detektiv a on sám zápasí s problémy způsobenými jeho kladným vztahem k alkoholu. V celkovém hodnocení velmi zajímavá mozaika, která ke konci začíná dávat hlubší smysl, ale na 137 minutovou stopáž nabízí přece jen málo a která na mě především v první polovině působila dojmem jednoho z těch sympatických, dobře natočených, nezávislých filmů, na které si ale za dva měsíce ani nevzpomenete. ()

kaylin

Paul Giamatti zase jednou naplno ukázal svůj herecký talent a odvedl skvělou práci, když zahrál postavu Barneyho, jenž má trochu problémy se ženami, se sebou samým a se životem. Film neustále balancuje na pomezí komedie a dramatu a daří se mu zůstat pořád dostatečně přesvědčivým a silným filmem, kdy v závěru dovede zasáhnout. ()

dr.fish

Celý dlouhý lidský život v jednom filmu? Není problém. Povedlo se. Úspěšný filmový producent Barney prochází spolu s hektolitry whisky svým životem. Kamarádi, lásky, vzestupy i pády. Ztráty i nálezy. Lidské drama, občas příliš sladké, občas ale tvrdě realistické. Obsazení výborné, užil jsem si strávený čas při filmu, jen ten závěr je zbytečně protahovaný. Jó láska holt hory přenáší. Dá se říct, že se jedná o romantickou tragikomedii. 80% ()

honajz

Nesympatický hlavní hrdina, na odstřel už od začátku, se setkává s dalšími nesympatickými lidmi, a sem tam trousí kolem sebe cynická lidová moudra. To už to zpracování židovských anekdot Československou televizí bylo vtipnější, i když si ty historky povídali lidé ve vlaku. Navíc se tady každý chová a mluví jako idiot, nemůžu si pomoct. Nebo mi má přijít vtipné, jak všichni reagují na infarkt nového manžela bývalé ženy hlavního hrdiny, který sám hlavní hrdina způsobil, a děti mu do telefonu řeknou ty ty ty? ()

Chrustyn

Obliba Paula Giamattiho v nezávislých snímcích s hořkosladkou příchutí je nezpochybnitelná a díky "Barneyho ženám" si do tohoto seznamu může připsat další čárku. Flegmatický hrdina, který neví co chce a řada více či méně bizarních figurek. Vyložené výtky bych ve filmu neviděl a i jeho cynismus je spíše plusem ale když vám film přijde o hodinu delší je něco špatně. Každou další a další minutu, kdy jsou tvůrci stále vážnější, jsem se nudil více a více. ()

• Dustin Hoffman a Paul Giamatti se již jednou před kamerou setkali, a to ve snímku Chladnokrevně (2003). (Terva)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky

28.02.2011

Stejně jako každý rok, i letos nám akademici připravili nějaké to překvapení. Letos je ve znamení obrovského neúspěchu Opravdové kuráže, která neproměnila ani jednu z deseti nominací a podobně… (více)

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

26.01.2011

83. udělování Cen Americké filmové akademie proběhne v neděli 27. února. Do té doby můžete tipovat, kdo bude vítězem. A nebude to lehké, letos se v pomyslném pelotonu setkali velmi silní běžci.… (více)