Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná.  Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

(více)

Recenze (71)

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Nebojím se to říct: Skvělý akčňák z vietnamské džungle. Spolu s Delta Force můj Norrisův nejoblíbenější. Ano, zdejší teoretici si vždycky něco najdou, tak proč ne tady, když je to v podstatě patriotický brak, kde USA jsou skvělý a Vietnam špatný. A já říkám no a co! Já se u MIA bavím a to je pro mě hlavní. Navíc je zde nejlepší Chuckův fight ever. Vážně, skvělá choreografie závěrečného mače. P.S.: I když zde zrovna ne, tak myslím, že američané jsou ve velkém množství filmů k vládě kritičtí, narozdíl od jiných. Chtěl bych vidět ruský film, který kritizuje Putina. Toho se nedočkáte. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Opět na mě mávla paní nostalgie, Nezvěstní v boji 2 byl před 15 lety první film na mém tehdy koupeném videu. Moc se mě nelíbil, protože se v něm dlouho nic nedělo, nicméně dneska se na to koukám jinak. Druhý díl je vlastně prequel k jedničce a celá první hodina je vlastně klasický vězenňský film, kde skupina zubožených amerických vojáků prožívá peklo v zajateckém táboře. Obsahuje několik opravdu skvělých scén (falešné popravy vs. skutečná, krysa, upálení), Soon-Teck Oh je opravdu hajzl, kterému budete přát nejosklivější smrt a Steve Williams má dobrou roli kolaboranta. A ani Chuck Norris zde není klasický superman, ale zlomený voják, který se drží z posledních sil. Poslední půlhodina je akční, akce není nijak velkolepá ani moc béčková, ale potěšila mě celkovou jakžtakž reálností, nechybí ani solidní finální souboj. V rámci žánru opravdu špička. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Herecké výkkony všech zúčastněných "opravdu stojí za to". Herci přehrávají až běda, Chuck hraje velkého tvrďáka, kterého nezlomí ani deset let ve vietnamském lochu, stále je hrdým Američanem ochotným zaplatit za svou zemi daň nejvyšší. Ale když jde o životy členů jeho jednotky, zatne zuby a vybojuje ještě jednu válku. Hodně slabý začátek, až druhá polovina filmu je akční, ale i tak je to slabé. Slušné válečné béčko, nic víc. A pokud jsem to dobře pochopil, tak děj dvojky se odehrává před jedničkou a je to to, nač v jedničce Chuch vzpomíná. Ach, jak scénáristicky promakané =(. ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Bůh chtěl původně stvořit svět za měsíc, Chuck Norris mu dal jen sedm dnů. Chuck Norris zabil Mrtvé moře. Chucka Norrise jednou kousla kobra - po 8 hodinách krutých bolestí chcípla. Tak aspoň víme, s kým máme tu čest. Strčí všechny do kapsy a ty, co se mu tam nevejdou, zabije:-) Je to on, mého srdce champion! ()

Mol 

všechny recenze uživatele

COLONEL YIN, FOR THE ATROCITIES INFLICTED ON THE VIETNAMESE AND AMERICAN PRISONERS OF THIS CAMP I SENTENCE YOU TO DEATH! Tak jako první díl, tak i tento jsem viděl naposledy na začátku 90 let, na VHS s rychlo dabingem a je nutno říci, že Braddock má i po všech těch letech koule. Naprostá bomba, kde vojáci zajateckého tábora ví, že k nim vede jen cesta přes provazový most a tak nejlepší jak chránit toto místo je pomocí plamenometu. Úplně vidím ty lidi z Cannonu, jak jim to někdo vyvrací a oni na to jen: "..vypadá to drsně a tak to tam bude". A to se mi na těchto filmech líbí. Plukovník Yin je tvrdej a tresty jsou taky tvrdý. Scéna s pytlem ve kterém je rozdrážděný potkan, je nezapomenutelná. Klenot akčních filmů. ()

Galerie (210)

Zajímavosti (6)

  • Českou stopou ve filmu je český samopal vzor 58, kterého je možné si všimnout na stěně chatrče v 79. minutě. (Terva)
  • Ve Scéně, kde je Walkerovi (Chuck Norris) na hlavu navlečen pytel s krysou, byla použita místo vycpané krysy, kterou se podařilo ztratit, krysa mrtvá. Norris ji však přesto neměl problém vzít do úst. (vojtaruzek)
  • První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)

Reklama

Reklama