Je krásná. Je věrná. Je psychotická. A naneštěstí pro čerstvou vysokoškolačku Saru (Minka Kelly) je také její SPOLUBYDLÍCÍ. Po příchodu do nové školy Sara začíná chodit se Stephenem (Cam Gigandet) a nalézá si novou nejlepší kamarádku, spolubydlící Rebeccu (Leighton Meester). Nové kamarádství se ale záhy mění v noční můru. Sara se ocitá tváří v tvář děsivému poznání, že její přítelkyně je posedlá a nevyrovnaná osoba, která možná dokonce i vraždí! (oficiální text distributora)

greetchen

Remake filmu Spolubydlící z roku 1992 není jen uhozenou béčkovou podívanou, jak jsem tak trochu očekávala. Člověk sice předem ví, o čem to bude, i jak to dopadne, ale i tak má film příjemně mrazivou atmoféru. Líbily se mi i výkony představitelek Sary a Beccy, prostě komorní drama na pomezí se soft thrillerem jak má být. ()

lola3121

Čekala jsem víc, tohle opravdu nebylo moc povedené. Celou dobu jsem měla neodbytný pocit, že už jsem to viděla jinde a lépe. Mladé hvězdičky mě moc neberou, nejzajímavější pro mě byli proto dva herci z Titaniku - chlípný profesor Billy Zane (i když nechápu, jak ho ta nedomrlá dívčina mohla svést během minuty) a v roli matky Frances Fisher, která ve svých téměř 60 letech vypadá mnohem líp než před 14 lety, když hrála matku Kate Winslet. P.S. Myslím, že vím, kterou Spolubydlící se tvůrci inspirovali (http://www.csfd.cz/film/8179-spolubydlici/) ()

nikoletkaa

Dobře, přiznávám, že kdyby nebylo mé oblíbenkyně Leighton, tak o tomto filmu nejspíš ani nevím, a tudíž bych ho ani neshlédla. Ale jsem opravdu ráda, že tu hraje, protože film se mi vážně líbil. Bylo to zajímavé od počátku do konce, a to i přestože je to klasická šablona ala na koleji řádí vrah. Když se potom k Leighton přidá další vynikající herci, skvělá kamera a na 1 vybraný soundtrack, nemůžu jinak než hodnotit 4 hvězdami. Btw. Horor to vážně nebyl, spíše lehce napínavý thriller. ()

castor

V době, kdy Sandra Bullock dostane během jednoho roku jak Oscara, tak Zlatou malinu, je možné už prakticky všechno. Třeba i to, aby nám tvůrci nabízeli stále ty stejné látky. Nejklasičtější z klasických. Ale budiž. Koleje na amerických univerzitách vypadají tak, jak u nás nebudou ani za deset let, knihovny jsou zase plné temných zákoutí a mezi nimi se pohybuje poblázněná dívčina, s kterou si nemá kdo hrát a která nesnese, že její spolubydlící chce naopak randit i s jinými. Jenže na plátně se toho jinak moc neděje, bez odboček si to šlapeme do předvídatelného finále, z usnutí vytáhne tak maximálně sympatické cameo Billyho Zanea. Všichni samozřejmě vypadají skvěle, překvapivě ani nehrají špatně a divák? Ten vlastně není tak úplně naštvaný.. ()

Aljak

Taká trochu chorobná žiarlivosť :D Asi som divný, ale mne bolo tej Rebeccy v podstate dosť ľúto a súcitil som s ňou, aj keď to čo spravila tomu mačiatku ma naozaj zarmútilo. Ale čo je také zlé na tom nechcieť sa o niekoho deliť s ostatnými? Aj keď toto bol už trochu extrém. No čo sa týka filmu, tak podľa mňa celkom dobré a zaujímavé. Aj keď bohužiaľ ku koncu z toho asi nasilu chceli spraviť horor, a to veľmi uškodilo celému filmu, ktorý bol dovtedy v podstate nadpriemerný. Nemám rád, keď to preženú s dramatizáciou a začne sa to zrazu meniť na horor, hoci len čiastočne. Ale inak som čakal od toho oveľa menej, takže spokojnosť. ()

• Když dívky odcházejí z galerie umění, zastaví se u graffiti a vyfotí se spolu. Na fotoaparátu je viditelný obraz, který v daný moment vyfotily, avšak když si hned poté fotografii prohlížejí, od reality se liší. (Denila)
  • Alyson Michalka a Cam Gigandet si spolu zahrali už vo filme Easy A (2010). (lylka2296)

Mládeží přístupný Hellraiser?

Mládeží přístupný Hellraiser?

19.10.2010

Jako by nestačilo, že původní série bude pokračovat (pekelným Pekelným světem z roku 2005 to opravdu neskončilo, připravte se na Hellraiser 9: Revelation), The Weinstein Company teď připravuje remake… (více)