Skladiště 13

• USA Warehouse 13
Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller
USA, (2009–2014), 46 h 25 min (Minutáž: 42–87 min)

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Allison Scagliotti, Genelle Williams, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir (více)

V kombinaci dramatu a komedie (dramedy) sledujeme působení dvou tajných agentů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) na podivném místě v Jižní Dakotě zvaném 'Warehouse 13' - skladiště, kde americká armáda uchovává vzácné a nadpřirozené předměty, cennosti a tajuplné relikvie. Úkolem agentů je tyto předměty zkoumat a pozorovat, aby za pomoci jejich podivných činností mohli vystopovat další takové předměty a v tomto skladišti je ukrýt před zbytkem světa. (iHyik)

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Rozjezd je slabší. Zpočátku mi hodně neseděla postava Petera Lattimera, protože jsem měl pocit, že se snaží být až přehnaně vtipný a působilo to občas spíš trapně. Nicméně s příchodem Claudie se jeho postava dostala do únosných mezí a postupem času jsem si ho i oblíbil. Ale Myka spolu s Artiem jednoznačně vedou. Seriál si plyne v hodně odlehčeném duchu a postupně se stává sesterským seriálem o kousek lepší Eureky. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Seriál běží v zaběhnutých kolejích a i po klasickém sezóním cliffhangeru se nic nemění. Do děje vstupuje geniální postava H. G. Wellsové, která zvedá seriál o úroveň nahoru a já tak zvyšuji hodnocení. Hodnocení série: 4/5 ---TŘETÍ SÉRIE --- V třetí řadě se opět situace nijak nemění a dostáváme porci zábavných, ale nijak přelomových epizod. H. G. dostává více prostoru a sic je její účast později utnuta, já stále doufám v její návrat. Crossover s Eurekou potěšil. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- První polovina čtvrté série za námi a ve mě převládají hodně rozporuplné pocity. Scénář už se evidentně cucá z prstu a mám pocit takový, že tvůrci vymýšlí děj za pochodu. Zoufale tomu chybí silnější dějová linka, takže dojmy prozatím nijak zázračné. Warehouse 13 je stále supr oddechovka, ale chtěl bych ještě taky něco navíc. Druhá polovina pokračuje v zajetých kolejích a až v samotném finále začne konečně odhalovat něco zajímavého, ale to je v zápětí utnuto mohutným cliffhangerem. Už mě to ale moc neba. Hodnocení série: 2,5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Závěrečná šestice epizod uzavírá děj a ačkoli jsem čekal něco víc, než jen pár epizodických zápletek a opravdu awful efektů, finálová epizoda (hrající především na nostalgickou strunu) mě hodně potěšila a celý seriál důstojně zakončila. Warehouse 13 se sice mezi mé nejoblíbenější seriály nezařadí, ale přesto na něj budu vzpomínat v dobrém. Na relax ideální. Hodnocení série: 3/5 ()

rumczeis

Seriál je asi zacílený asi na teenagery, protože je hodně jednoduchý a přímočarý. Hlavní postavy se tak občas hádají a křičí přes sebe jako malé děti. Velmi často jste v řešení případu minimálně jeden krok před nimi. Myslím si, že potenciál seriálu nebyl úplně využit. Seriál je tak příjemná oddychovka u které nemusíte přemýšlet. ()

char_t

Pro sci-fi fanoušky fajnová zábava - aneb vykládáme bílá místa v mapě historie pomocí cool hraček a megazáporňáků. Samotné vyšetřování sice místy začíná nudit, ale díly týkající se hlavní linky a obsazení zvedají seriál nad průměr, 4*. Na přelomu třetí a čtvrté řady snižuju na 3*, už to začíná být trochu nuda, nic nového.... PS: Pochvala za umění odejít - když jsem si v páté řadě říkal, že už bych se snad obešel bez dalších dílů, přišla parádní závěrečná epizoda a je konec. Skoro mám i chuť vrátit tam z nostalgie tu čtvrtou hvězdu, ale omezím se na hodnocení Silné 3* a 70% ()

Terva

......................1 - PILOT...................... REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Jdeme na toalety, potřebuji zkontrolovat průchodnost odpadů............ Vítejte ve skališti 13. Oficiálně - sektor K 39 ZZ. CITÁT - Vám to tady nepřipadá super??......... Najít, neutralizovat, přinést a uložit - to je vaše práce............ Tak ten artefakt pak vemte a ponořte ho do tohoto neutralizéru................ Když se tam nevejde, tak to na něj vylejte........... A zavolejte.......... Funguje to a někdy to nefunguje............... Jo a přežij te to......... Mě se to líbí a už se těším na další díly. Vlastně já se na ně můžu podívat hned. Prosíravě jsem si je všechny nahrál na externí disk přímo z TV a až teprve potom se na ně koukám. Nemám rád reklamu a čekání na další díl, třeba i několik dní. Mám rád seriály pěkně za sebou, jako film. .....................2 - SPONA..................... REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Agentko, začínáte mě děsit............. DIALOG: PETE LETTIMER (Eddie McClintock) - Musíme mít plán. MYKA BERING (Joanne Kelly) - To bych si musela barevně rozkreslit. PETE - Neber to tak černě............ ........................3 - REZONANCE..................... REŽIE - Vincent Misiano. CITÁT - PETE LATTIMER - Jsem se zamiloval........... ......................4 - MAGNETISMUS.................. REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Nikdy nevylučujte nic, co nebylo vyloučeno......... Jo, chápu, "Mozkovej disbalancátor" je hned vedle "Stroje na cestování časem" - aha............ ........................5 - KOMPAS....................... REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Tajné službě přece můžu věřit......... ....................6 - ČTYŘI ELEMENTY.................... REŽIE - Ken Girotti. CITÁT - Hledáme ptáka, co prochází zdí a miluje umělecké předměty......... OHEŇ - Duše, VODA - Smrt, VÍTR - Dech a KÁMEN - Hmota. .......................7 - SARACÉNSKÁ PÁTEŘ........................ REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - Docela fešák na takovýho fosila............. A ještě jeden citát s tohoto velmi zajímavého příběhu - CITUJI - Páni, Ripleyová by zírala (narážka na film Vetřelec).......... .....................8 - SAMURAJSKÝ MEČ................... REŽIE - Vincent Misiano. CITÁT - Takže přineste, popište a uložte. Bez otázek........... V tomto příběhu se mluví o neviditelnosti. A je tu první setkání s Mac Phersonem - jeden ze "škodičů" v tomto seriálu. CITÁT - Co když tě zázrak nezachrání?.......... .....................9 - V ZRCADLE................. REŽIE - Michael Watkins. CITÁT - S odrazem v zrcadle se prostě nebavíme.......... ......................10 - KŘEMEN....................... REŽIE - Michael Watkins. CITÁT - Vsadím se, že má na stole nějaký čarodějný amulet, co používá jako těžítko.......... ....................11 - HAVÁRIE................... REŽIE - Eric Laneuville. CITÁT - Natřít lubrikantem lano lanovky........... .......................12 - ZÁPISNÍK..................... REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Pustím ti slovník rovnou do rozkroku.......... Mac Pherson opět v akci. CITÁT - Nepovaluje se vám tady někde pero Edgara Allana Poa?............ Tady u tohoto příběhu jsem uronil slzu, fakt. ....................13 - NÁPRSTEK.................... REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Sebevražedný atentátník, který nikdy, nikdy neumře.......... Tak je tu konec první řady je čas na rekapitulaci. Já jsem spokojen. Jeden z těch seriálů, co se tak trochu vymykají normálu. Nejzajímavější je asi to, že jsou zde používány artefakty z naší Planety, vyrobené lidmi. Tak že žádné Akta X nebo Muži v černém, jak jsem někde četl. Spíš jsem si vzpomněl na Český snímek "Adéla ještě nevečeřela". A na jednu zásadní hlášku ve filmu - CITUJI - Dar pana Edisona.......... První sérii dávám bezkonkurenčně pět hvězd. Doufám, že druhá řada bude ještě lepší. CITÁT - I perverzní mezek může být artefaktem......... .............................................DRUHÁ ŘADA......................................... ...................1 - VESTA.................. REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Vítej v budoucnosti. Poj'dme ji změnit......... ....................2 - ŽELEZNÝ STÍN................... REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - To nebyl muž, to byl superhrdina!!!........ Tento příběh o superhrdinovi zvaný Železný Stín je komiksového rázu a zatím nejvtipnější díl, co jsem viděl. Opravdu jsem se stále jen smál. CITÁT - Jo, jdem k Batmobilu!!........ Myka Beringová je ve 31 minutě naprosto Boží. CITÁT - Má hrdinko.......... S velkou mocí přichází velká odpovědnost. ................3 - ZÁHADNÁ ZJEVENÍ.................. REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - Získat, označit, zabalit a uložit.......... ................4 - ELIXÍR MLÁDÍ................. REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - New York: Bacha, vole!!!........ Strašně smutný příběh u kterého jsem brečel. (smutkem). ...................5 - 13.1.(ABYREIT).................. REŽIE - Chris Fisher. CITÁT - Katastrofický - je ošklivé slovo......... ..................6 - TELEGRAF................... REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Ale nééééé, je zašifrovaný - chroust, chroust................ ....................7 - ENERGETICKÝ DRINK.................. REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Je čas vyrazit do terénu a nakopat artefaktům zadek........ ....................8 - VÝMĚNA TĚL.................. REŽIE - Anton Cropper. CITÁT - Pete, nešahej (si) mi na prsa.......... Toto je velice veselý příběh. CITÁT - Teď jsme v jednom těle........ .......................9 - VENDETA.................. REŽIE - Matt Earl Beesley. CITÁT - Ten bronzovač byl stroj času........... ...................10 - ZPÁTKY V ČASE................... REŽIE - Stephen Cragg. CITÁT - Někdo použil můj stroj času........ A ještě jedna dobrá myšlenka tohoto příběhu - Bůh má být žena........ .....................11 - SKLADIŠTĚ 2.................. REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Trestem je Smrt.......... Tento příběh je hodně vzrušující, ale Tomb Raider. (Lara Crowt). ....................12 - NOVÝ ZAČÁTEK................. REŽIE - Constantine Macris. CITÁT - Jo. Mrtvá. Stále dost mrtvá......... Dramatický a katastrofický snímek. CITÁT - V tom musí být artefakt. Ani já nedovedu ženu tak naštvat.......... V 29 minutě má H. G. WELLS proslov o lidech z této Planety - musím přiznat, že jsem se slovy souhlasil. Vím, zní to brutálně, ale je to krutá pravda. Já bych ten trojzubec použil. Smutný příběh. CITÁT - TAHLE PLANETA POTŘEBUJE PŘESTÁVKU........... Tady někde končí druhá řada tohoto velmi povedeného a zajímavého seriálu. Další, poslední příběh je už o něčem jiném. ....................13 - TAJNÝ SANTA................. REŽIE - Jack Kenny. CITÁT - Hou, hou, hou......... Tento příběh je spíš pilot k nějakému pokračování. Nemá s předešlým příběhem nic společného. CITÁT - Santa odfrčel a zatřpytil se........hou, hou, hou.......Šťastné svátky přeje skladiště 13. Sečteno - podtrženo: U všech dílů jsem se královsky bavil - humorné, akční, zajímavé, sympatičtí herci (zvláště H. G. Wells), pozoruhodné artefakty - prostě za pět *****. () (méně) (více)

tempus

SE SPOILERY: Skladiště 13 není vyloženě špatný seriál, je tam opravdu málo dílů, které jsou přímo hrozné. Ale chybí tam také díly, ze kterých bych byl na konci nadšený . Dramatická a komediální stránka jsou v rovnováze a obě se doplňují. Atmosféra je vlídná, jenže to drama je ztvárněno hlavně tím, že v každé řadě chce někdo ovládnout skladiště nebo ublížit Artemusovi (byť (např.), když jsem viděl úplnou zkázu třináctky, tak to bylo provedeno úctyhodně) a po třetí s. už jsem z toho skoro zíval (když to je ve světě spolu s Heruékou, mohlo někoho napadnout, že by chtěl na jeden zátah ovládnout/zničit skladiště i město plné vědců (společně s GD)). Největší průšvih jsou ale postavy, ke kterým jsem si nenašel ten správný vztah. Všechny jsou napsány moc průměrně, maximálně jsem si trochu oblíbil H.G. W., Artího a Klaudii. Takže to všechno to závisí na příběhu jednotlivých dílů. Pokud, je na co se těšit, tak pro mě jsou to vedlejší postavy, které jsou hrány herci z Buffyversa (Amy Acker-Fred, James Marsters-Spike a Anthony Head-Giles). Díly se Spikem a Gilesem jsou příběhově vysoce nadprůměrné. Celkově seriál vnímám, jako oblíbený seriál (i když jen trošičku), ale průměrný, něco jako je Agentura jasno. Mám 2 možnosti. Buď si to budu cenit 3* a občas si na to vzpomenu a budu to psát jako poslední seriál, který se dostal do mých oblíbených (= podobné místo jako je Agentura), a nebo dám za Gilese, Spika, Klaudii a některé artefakty 4*, ale nebudu ho uvádět jako oblíbený. Hmm.... Dávám 4*. ()

• V páté epizodě 4. série je scéna, která se má odehrávat mezi 1. a 2. třetinou hokejového zápasu, na časomíře za zády hlavních protagonistů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) je však časomíra ve stavu před začátkem utkání, tedy označuje 1. třetinu s vynulovaným časem. (dandislav1991)
  • V páté epizodě druhé série se objeví postava jménem Douglas Fargo zaměstnaná u firmy Global Dynamics ve městě Eureka. Postava je odkazem na seriál Heuréka – město divů (od r. 2006), za kterým stojí stejně jako za seriálem Warehouse 13 Syfy channel. (misa1989)
  • Natáčelo se v Kanadě. (Varan)